Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Cztery pory roku

Cztery pory roku

Żarski Dom Kultury zaprasza na koncert

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku

14 marca 2018, godz.18.00  Sala widowiskowa „LUNA” ul. Okrzei 35

Bilety w cenie: 

  • normalny 25 zł
  • ulgowy 19 zł  (członkowie sekcji ŻDK)
  • ulgowy 13 zł ( Żarska Karta Dużej Rodziny )
  • ulgowy 5 zł ( Żarska Karta Seniora ) 

do nabycia w ŻDK ul. Wrocławska 7,  oraz 

 

Wykonawcy:

Jesenka Balic-Zunic – skrzypce

Orkiestra Green Kore:

Marta Korbel – skrzypce 1

Jadwiga Korus – skrzypce 2

Szymon Stochniol – altówka

Stanisław Stanicki – wiolonczela

Joanna Boślak-Górniok – klawesyn

w programie:  Antonio Vivaldi (1678 – 1741)

  • Sinfonia C-dur RV 113
    Allegro, Grave, Allegro
  • Koncert skrzypcowy E-dur „La Primavera” RV 269
    Allegro, Largo, Allegro
  • Koncert skrzypcowy g-moll „L’Estate” RV 315
    Allegro non molto, Adagio – Presto, Presto
  • Sinfonia g-moll RV 156A
    llegro, Adagio, Allegro
  • Koncert skrzypcowy F-dur „L’Autunno” RV 293
    Allegro, Adagio molto, Allegro
  • Koncert skrzypcowy f-moll „L’Inverno” RV 297
    Allegro non molto, Largo, Allegro

Filharmonia bez Filharmonii Marzec 2019

Od 13 do 17 marca na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce trwać będzie pierwsza z czterech odsłon cyklu koncertowego „Filharmonia bez Filharmonii”. Na marcowych koncertach wystąpią duńska skrzypaczka Jesenka Balic Zunic oraz orkiestra Green Kore, której liderem jest klawesynistka Joanna Boślak-Górniok. Wspólnie wykonają „Cztery pory roku” ntonio Vivaldiego.
Celem cyklu „Filharmonia bez Filharmonii” jest stworzenie albo raczej odtworzenie tradycji regularnej obecności muzyki klasycznej w miejscowościach, które nie mają swoich własnych instytucji kultury muzycznej. W dużych miastach to właśnie filharmonie zapewniają słuchaczom dostęp do twórczości największych twórców muzyki klasycznej. W mniejszych miastach to zadanie spada na barki zajmujących się i tak już wszystkim lokalnych ośrodków kultury. To one zresztą są głównymi partnerami „Filharmonii bez Filharmonii”. W roku 2019 na cykl złożą się cztery odsłony (marzec, maj, październik, grudzień). W odróżnieniu od „prawdziwych” filharmonii w ramach projektu dominować będzie muzyka barokowa i dzieła, które należą do kanonu XVII i XVIII wieku. To część koncepcji, która zakłada, że uczestnicząc w koncertach, słuchacze będą mieli szansę uzyskać możliwie szeroką perspektywę muzyki barokowej.

Inicjatorem projektu jest Fundacji Muzyki Dawnej „Canor”, znana m.in z organizacji festiwalu „Muzyka w Raju” w lubuskim Paradyżu oraz cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”. Strona artystyczna powierzona została artystom związanym ze znaną doskonale z festiwalu orkiestrą Kore oraz młodym polskim muzykom, którzy zdobywają profesjonalne szlify w zespole Green Kore. Od strony muzycznej całością kieruje klawesynistka Joanna Boślak-Górniok, a solistką jest duńska skrzypaczka Jesenka Balic Zunic.

Green Kore

Green Kore, a więc Zielone czyli inaczej mówiąc „Młode” Kore to zespół, który powstał z inicjatywy orkiestry Kore i w swym zamierzeniu ma pomagać muzykom dopiero zaczynającym swoją profesjonalną karierę artystyczną w nabywaniu praktyki i oswajaniu się z realiami życia koncertowego. W przypadku muzyki barokowej, wymagającej od artystów wyobraźni i zdolności improwizacyjnych, dostosowywania się do różnych wnętrz i tworzenia utworów za każdym razem na nowo, nic nie może zastąpić tego typu doświadczeń. Zespół jest w trakcie wypracowywania swojej formuły artystycznej oraz organizacyjnej, a w roku 2019 weźmie udział w cyklach koncertowych „Filharmonia bez Filharmonii” oraz „Przedsionek Raju”. W sierpniu Green Kore zadebiutuje na festiwalu „Muzyka w Raju”

Skip to content