Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

/  Zapowiedzi Imprez   /  Okręgowy Turniej Par w brydżu sportowym i XVIII Memoriał im. Zygmunta Kalinowskiego.

brydz_sportowy

Górą juniorzy z Bolesławca

W minioną niedzielę, w ramach Dni Żar 2015, odbył się Okręgowy Turniej Par w brydżu sportowym o Puchar Burmistrza Miasta Żary i XVIII Memoriał im. Zygmunta Kalinowskiego. W turnieju wzięło udział 58 uczestników z woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Po raz pierwszy w historii tych zawodów, na najwyższym podium zwycięzców stanęli juniorzy Jakub i Patryk Patreuha, reprezentujący klub BKB POGROM II Bolesławiec. Okazałe puchary wręczyła burmistrz Żar Danuta Madej. Z wynikiem 62,64 proc. dolnośląscy juniorzy pozostawili w tyle renomowane i utytułowane pary mistrzów gry przy „zielonym stoliku”.

Turniej jak co roku poświęcony był pamięci Zygmunta Kalinowskiego, który 50 lat temu w 1965 r. w rywalizacji krajowej zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. W rywalizacji regionalnej natomiast zdobył tytuł „Brydżysty Roku” woj. zielonogórskiego, objął prowadzenie w „Klasyfikacji ciągłej” najlepszego brydżysty województwa (utrzymywał je przez 3 lata z rzędu), wygrał II żarski ranking brydżowy (i w kolejnym 1966, 1967 r.), turniej „Zamknięcia sezonu 1965” w Żarach oraz z kolegami z drużyny, turniej teamów w Gubinie. Jako działacz za zasługi w rozpropagowaniu brydża sportowego w Żarach i pomoc w tworzeniu sekcji brydżowych w Lubsku i Żaganiu został członkiem Zarządu OZBS w Zielonej G. Razem z R. Bresińskim reprezentował okręg zielonogórski na Walnym Zgromadzeniu członków PZBS w Warszawie. Jest coś optymistycznego w zwycięstwie młodzieży z Bolesławca. Starzy mistrzowie odchodzą, a młodzi adepci brydża idą w ich ślady. Drugie miejsce w turnieju z wynikiem 57,05 proc. zajęła para żarsko – żagańska Leszek Baranowski (Żary) i Krzysztof Sinicki (Czarni Żagań), a trzecie dolnośląska para Aleksander Poznysz i Dariusz Wincenty z KS Konfeks I Legnica (56,79 proc.). Najlepszą parą pow. żarskiego zostali niespodziewanie, ale całkowicie zasłużenie, p. Elżbieta i Adam Licznerscy z Włostowa (Klub Seniora UTW ŻDK Żary) zajmując czwarte miejsce (56,44 proc.). Najlepszą parą z Lubska okazali się Stanisław Sobuś i Andrzej Sosnowski (54,36 proc.).Turniej zorganizowała sekcja brydża sportowego „ŻDK LUNA” Żary.