Protokół Jury 26 Wojewódzkiej Wystawy Fotograficznej Żary 2016

banner

Poniżej protokół z posiedzenie Jury 26 Wojewódzkiej  Wystawy Fotograficznej

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury   26 Wojewódzkiej Wystawy Fotograficznej
Żary 2016

Jury w składzie:

  • Janusz Nowacki przewodniczący jury, ZPAF,Fotoklub RP, Poznań
  • Barbara Panek – Sarnowska FRP, LTF, Zielona Góra
  • Zbigniew Pietraszkiewicz AFIAP, inicjator W.W.F. i K.S.F.A. w Żarach
  • Ewa Zauścińska artysta plastyk, fotografik, Żary
  • Robert Zaliński komisarz W.W.F., instruktor ŻDK

po obejrzeniu 303 fotografii 41 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 110 prac, 36 autorów oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Grand Prix – 1200 zł – Liwia Litecka z Zielonej Góry za 2 prace pt. „ Autoportret” i „ Światło”
  • I Nagroda – 500 zł – Bolesław Polarczyk z Zielonej Góry za zestaw 3 prac pt. „ Nad morzem” – 2,3,4
  • II Nagroda – 400 zł – Krzysztof Kubasiewicz z Zielonej Góry za zestaw 4 prac pt. „ Ludzie stąd” – I, II, III, IV
  • III Nagroda – 300 zł –Emilia Szpila z Zielonej Góry za 2 prace pt. „Duchy zamku w Broniszowie ( wolne krzesło )” i „Duchy zamku w Broniszowie ( z rowerem )”

Trzy wyróżnienia po 150 zł

  1.  Aleksander Celiewski z Zielonej Góry za 3 prace pt. „ Pani Hania”, „Sławek i Marzena”, „ Natalka w szkole muzycznej”
  2.  Marta Maciejewska z Żar za 4 prace pt. „ Witryna czasu”, „ Rzemiosło, kunszt, precyzja”, „ Do odbioru po godz. 16.00”, „ Zatrzymani”
  3. Zbigniew Stefaniak z Żar za zestaw 3 prac „ Bez tytułu”

Fundatorami nagród i wyróżnień są Burmistrz Miasta Żary, Starosta Powiatu Żarskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Zbigniew Pietraszkiewicz i Żarski Dom Kultury w Żarach.

Podpisy jurorów


LISTA AUTORÓW I PRAC NAGRODZONYCH I ZAKWALIFIKOWANYCH DO EKSPOZYCJI

  1. Barbara Adryańczyk – Żary
    – Moje Podwórko – Portret -1,2,3,4

  2. Barbara Marczak – Bocheńska – Zielona Góra
    – Portret – Anna
    – Portret – Pani Franciszka
    – Portret – Pan z psem
    – Quo vadis

  3. Aleksander Celiewski – Zielona Góra
    – Pani Hania
    – Sławek i Marzena
    – Natalka w szkole muzycznej

  4. Ewelina Czarnecka – Zielona Góra

    – Portret – I

  5. Albert Czerwonajcio – Żary

    – Stok bukowych wzgórz

  1. Władysław Czulak – Zielona Góra

    – ul. Przesmyk 2
    – ul. Pod filarami 2
    – Wodny świat
    – Szklana pułapka

  2. Marek Florczyk – Zielona Góra

    – Lisa M. – II

  3. Dorota Golec – Przybyszewo

    – Róże za oknem – a,c
    – Niebo na ziemi, ziemia w 7 niebie – a,b,c

  4. Roman Grobarski – Zielona Góra

    – Park 1 – 2
    – Park 2 – 3

  5. Ewelina Grzybowska – Żary

    – Winter story
    – Colorado
    – Forgotten
    – Black widow

  1. Marek Hercik – Żary

    – Portret z kwiatem – 1/4
    – Niepewność – 8/8
    – Kapelusz – 3/5
    – Piłkarz – 1/5
    – Romowie – 5/5
    – Warsztat rowerowy – 2/7, 3/7, 6/7, 7/7

  2. Teresa Juźko – Żary

    – Szczęście

  3. Teresa Kaczmarek – Zielona Góra

    – Muzyka – 5,6

  4. Monika Kaźmierczak – Żary

    – Ulotność
    – Ulotność 2
    – Ulotność 3

  5. Katarzyna Kozłowska – Bukowiec

    – Modlitwa – 1,2

  6. Mirosław Kotlarek – Żary

    – Demontaż – 1,2

  1. Andrzej Kruszewski – Nowa Sól

    – Autoportret – krzyk
    – Odpoczynek

  2. Krzysztof Kubasiewicz – Zielona Góra

    – Procesja – III, IV, V, VI
    – Ludzie stąd – I, II, III, IV

  3. Ewa Kwaśniewicz – Zielona Góra

    – Swobodne latanie – b,d

  4. Liwia Litecka – Zielona Góra

    – Autoportret
    – Światło

  1. Marta Maciejewska – Żary

    – Witryna czasu
    – Rzemiosło, kunszt, precyzja
    – Do odbioru po godz. 16.00
    – Zatrzymani

  2. Jan Mazur – Żagań

    – Chwila zadumy

  3. Zuzanna Mróz – Zielona Góra

    – Zmiana warty – 1/4, 1/5
    – Rajd konny – 2/2, 2/3, 2/4

  4. Małgorzata Pawlaczyk – Żary

    – Pasieka – 3,6

  5. Bolesław Polarczyk – Zielona Góra

    – Nad morzem – 2,3,4

  6. Anna Ramos – Zielona Góra

    – Szklana rzeczywistość – I, II

  7. Tymoteusz Sejwa – Zielona Góra

    – Postać – 1,3
    – Smart – 1,3,4

  8. Ewelina Soból – Mirostowice Dolne

    – Nadzieja
    – Niebo
    – Podwórze
    – Wyścig
    – Odra – 1,2
    – Zmierzch
    – Po drugiej stronie

  9. Zbigniew Stefaniak – Żary

    – Bez tytułu

  10. Emilia Szpila – Zielona Góra

    – Duchy zamku w Broniszowie ( wolne krzesło )
    – Duchy zamku w Broniszowie ( z rowerem )

  11. Wojciech Ulman – Zielona Góra

    – Lubuskie Targi Sztuki – I, III

  12. Włodzimierz Włodarczak – Zielona Góra

    – Radość – I

  13. Jarosław Wnęta – Żary

    – Pinhole nr 1 – Malbork, dziedziniec, Zamek Wysoki
    – Pinhole nr 2 – Żary, Pałac, elewacja frontowa
    – Pinhole nr 3 – Żary, Kamienica róg Chrobrego i Pańskiej

  14. Michał Wnęta – Żary

    – Spacer nad Bobrem – Róża
    – Spacer nad Bobrem – Felek
    – Spacer nad Bobrem – ambona

  15. Paweł Wojciechowski – Zielona Góra

    – Kobiece spojrzenie – 1

  16. Krystyna Zychla – Żary

    – Obcy – 01,02,03

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: