Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Przedsionek Raju 2017

Przedsionek Raju 2017

Żarski Dom Kultury zaprasza na koncerty festiwalu PRZEDSIONEK RAJU 2017

  •  Sobota, 5 sierpnia, godz. 19.00. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Wykonawcy: Doron Schleifer – śpiew, Corina Marti – clavisimbalum, flety. Program: Ki Kolech Arev, il dolce suono. Dwie  Florencje – Chrześcijańska i żydowska muzyka w późnośredniowiecznych Włoszech.
  • Piątek, 11 sierpnia, godz. 19.00. Ratusz Miejski. Wykonawczynie: Marianna Henriksson – klawesyn -lider. Zespół barokowy Kore – koncerty klawesynowe Jana Sebastiana Bacha.

Doron Schleifer. Rozpoczynał swoje spotkanie z muzyką jako chłopiec, śpiewając w synagodze, w której kantorem był jego ojciec. Jest absolwentem Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie, a studia kontynuował w Bazylei, gdzie obecnie mieszka. Występuje jako solista i członek wielu zespołów, ale szczególnie znany jest jako współzałożyciel wokalnej formacji Profeti della Quinta, w skład której wchodzą muzycy izraelscy osiedli w Szwajcarii. W ubiegłym roku zadebiutował na festiwalu „Muzyka w Raju”


Corina Mart.  Jest jedną z barwniejszych postaci bazylejskiego środowiska muzyki dawnej, gdzie studiowała grę na klawesynie i flecie prostym. W czasie studiów w Bazylei jej specjalnością stała się muzyka późnośredniowieczna i renesansowa, którą poznawała pod kierunkiem Pierre’a Hamon i Kathrin Bopp. Dzisiaj sama jest profesorem w Schola Cantorum Basiliensis, a jednocześnie koncertuje i nagrywa, przede wszystkim z zespołem La Morra, którego jest współzałożycielką i współliderem, ale także jako solistka i członek duetów, które tworzy m.in. z Michałem Gondko, Eneą Sorinim i Rogerem Helou. Regularnie wykonuje i nagrywa także muzykę barokową. www.lamorra.info


Marianna Henriksson. Urodziła się w Helsinkach i na tamtejszej Akademii Muzycznej rozpoczęła studia, które kontynuowała w Berlinie. Brała też udział w licznych kursach prowadzonych przez czołowych klawesynistów europejskich. Od kilku lat krąży pomiędzy Helsinkami i Berlinem, ale występuje w całej Europie zarówno jako członek orkiestr i zespołów kameralnych, jak i solistka. Dużą część swojego czasu poświęca projektom interdyscyplinarnym, przede wszystkim związanym z tańcem oraz skandynawskiej muzyce ludowej. W Polsce występowała najpierw jako uczestnik projektu EUBO, a następnie z zespołami Les Ambassadeurs i Kore, których jest stałą członkinią. Od roku 2015 związana jest z festiwalem „Muzyka w Raju”.


Kore. Projekt orkiestrowy zainicjowany przez Fundację Muzyki Dawnej „Canor” oraz polską klawesynistkę Joannę Boślak-Górniok. W zespole spotykają się muzycy z kilku krajów ze znaczącym udziałem muzyków polskich. Kore jest miejscem współpracy wykonawców wywodzących się z różnych tradycji wykonawczych i różnych pokoleń. Dla muzyków starszych jest okazją do przedstawienia ich własnej wizji muzyki barokowej. Dla młodszych to szansa na zdobywanie doświadczenia i wypracowywania własnej estetyki. Kore zrealizowało kilka projektów we współpracy z Filharmonią Narodową oraz spełniało rolę orkiestry festiwalowej na festiwalach „Muzyka w Raju” oraz „Poznań Baroque”. Począwszy od roku 2017 orkiestra uruchamia projekt skierowany do młodych polskich muzyków www.koreorchestra.pl

Skip to content