Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Wielkanoc 2020

Wielkanoc 2020


Szanowni Państwo, dzięki cudom techniki nasz kontakt ze światem kultury wcale nie musi zaniknąć w sytuacji pandemii. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy bazę wartościowych portali internetowych, na których mogą Państwo za darmo korzystać z dóbr kultury. Jednocześnie zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych i strony internetowej, na których udowadniamy, że ŻDK dalej działa. Polecane przez nas strony, podzielone na kategorie znajdziecie Państwo poniżej.  

Alicja Wróbel – instruktor ŻDK 

Literatura:

  • Polona.pl – największa polska biblioteka internetowa. Nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.
  • wolnelektury.pl – zbiór największych dzieł literatury wchodzących w skład postaw programowych szkół i nie tylko, będących w domenie publicznej
  •  Unia Literacka organizuje codzienne przeciwwirusowe spotkania literackie, w trakcie których autorzy tacy jak Olga Tokarczuk, Iwona Chmielewska, czy Sylwia Chutnik, czytają swoją twórczość na żywo

Teatr

  •  Spektakl Krzysztofa Czeczota.„Światło w nocy”. Jak czytamy w opisie: Borys Szyc, Łukasz Simlat i Wojciech Mecwaldowski jako wojak Józef Szwejk, filozof Ludwig Wittgenstein oraz Adolf Schicklgruber (przyszły wódz niemieckiego narodu), którzy rozprawiają pośród huku wojennych dział o życiu, polityce i roli sztuki.
  • Teatr Współczesny w Warszawie otworzył swoje archiwum dla internautów. Polecamy!
  • genialna inscenizacja „Tanga” Sławomira Mrożka .
  • Spektakl „Boska!” z fantastyczną tytułową rolą Krystyny Jandy.
  • Playlista YouTube ze 189 spektaklami Teatru Telewizji.
  • Ninateka.pl/ – Spektakle, teatry telewizji, muzyka, wywiady z twórcami, materiały edukacyjne. Ninateka to największa baza filmów dokumentalnych, fabularnych, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych, zapisów spektakli teatralnych i operowych, rejestracji koncertów, relacji dokumentujących życie kulturalne i społeczne oraz audycji radiowych.

Film

  • Film „Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy, nagrodzony na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni
  • Legalnie i darmowo można obejrzeć filmy Studia TOR na ich profilu na YouTubie. Oprócz pełnometrażowej klasyki polskiego kina znajdziemy tu również fragmenty wielkich dzieł, popisy aktorskie największych polskich nazwisk srebrnego ekranu.
  • Filmy z całego świata, te odnoszące sukcesy na festiwalach i komercyjne przeboje w całości za darmo można obejrzeć na kanale YouTube Kino Świat.

Muzyka 

Muzea 

Nauka

  • Cykl wykładów, które organizowane są regularnie raz w miesiącu, osiem razy w ciągu roku akademickiego przez Uniwersytet Warszawski, pod nazwą „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Cykl rozpoczął się w 2000 roku i trwa do dziś. Wykłady wygłaszają naukowcy, politycy, duchowni oraz osoby ze świata kultury i sztuki.

  • Webinaria Narodowego Centrum Kultury. Oprócz tematów dedykowanych zwłaszcza dla pracowników sektora kultury wiele ciekawych zagadnień z dziedziny edukacji, nowych technologii, zarządzania czasem i innych.

Edukacja kulturalna:

 

  • Culture.pl to serwis informujący o najważniejszych zjawiskach i tendencjach w kulturze polskiej oraz o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Polsce i za granicą. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o twórcach i dziełach oraz publikowane na bieżąco recenzje, analizy i omówienia autorstwa profesjonalistów fascynujących się historią i socjologią kultury, estetyką i poszczególnymi dziedzinami twórczości. Od ponad dekady portal Culture.pl prowadzony jest przez  Instytut Adama Mickiewicza – narodową instytucję kultury, której zadaniem jest budowanie marki Polska w wymiarze kultury oraz udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej.
  • otwartezasoby.pl/ – Strona prowadzona przez Kamila Śliwowskiego, specjalistę ds. Creative Commons, na której można znaleźć dzieła kultury z domeny publicznej, a także artykuły poświęcone wykorzystaniu technologii i cyfrowych zasobów wiedzy w edukacji. Przydatne dla nauczycieli, animatorów, a także dla tych, którzy muszą uczyć swoje pociechy.
  • www.legalnakultura.pl/pl – Największa w Polsce baza legalnych źródeł filmów, muzyki, literatury, fotografii… Legalna Kultura to dostęp do bibliotek, muzeów i archiwów, a także ciekawe artykuły dotyczące twórców, specyfiki pracy w zawodach kreatywnych oraz praw autorskich

Zarski Dom Kultury 

Komentarzy

  • 9 kwietnia 2020

    Waldek

    No i bardzo dobrze. Tak trzymać. Pozdrawiam pracujących w firmie. Pozdrawiam grupę teatralną Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękuję za życzenia i odwzajemniam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content