Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Galerie   /  2015-06-06 XIV Szaradziarskie Mistrzostwa Żar 2015

2015-06-06 XIV Szaradziarskie Mistrzostwa Żar 2015

klub szaradzistow_50W sobotnie upalne południe 06.06.2015.r. w auli I LO im. Bolesława Prusa przy ul. Podwale 16 odbyły się XIV Otwarte Szaradziarskie Mistrzostwa Żar. W tym roku do Żar zawitało 29 uczestników z Lublina, Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Polic oraz innych miejscowości Wielkopolski, Dolnego i Górnego Śląska oraz Ziemi Lubuskiej.
Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Elżbieta Maj oraz Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Roman Krzywotulski.

Zawody przeprowadzono w dwóch rundach, w których zawodnicy zmagali się z zestawami zadań w tym również tematycznie związanych z regionem, przygotowanymi przez członków klubu „ABAK” : Franciszka Borsa, Czesława Krasińskiego, Czesława Piwko, Bogdana Tropaka oraz gościnnie: Zdzisława Jagodzińskiego z Żar, Andrzeja Wiśniewskiego z Debcza k/Pucka oraz Tomasza Wiśniewskiego z Chełmży.Pierwszy zestaw zawierał 28 różnorodnych zadań , za które można było uzyskać max 256 punktów turniejowych. Na ich rozwiązanie zawodnicy mieli 70 minut.

W drugiej rundzie w ciągu 50 minut szaradziści mieli do rozwiązania 25 zadania, za rozwiązanie których można było uzyskać max 187 punktów.

Po sprawdzeniu wszystkich rozwiązań i zsumowaniu punktów (każdy prawidłowo wpisany wyraz był punktowany) z obu rund przez Komisję pod przewodnictwem Bogdana Tropaka, w składzie której byli również: Halina Halatyn, Janina Wilga, Marek Drewnowski oraz gościnnie Zdzisław Jagodziński i Bogdan Kęsy stwierdzono, że tytuł Szaradziarskiego Mistrza Żar w 2015 r. zdobył Leszek Rydz z Bytnika, który gromadząc łącznie 427 punktów otrzymał dyplom oraz puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Żary a także nagrody rzeczowe( w tym tablet LENOVO A7-10F).

Drugie miejsce z 389 punktami wywalczył Maciej Gąska z Lublina (słuchawki CREATIVE z mikrofonem), a trzeci z 372 punktami był Krzysztof Lofek z Jaworzna ( robot z misą ZELMER). Czwarta była Agnieszka Warwas z Poznania z dorobkiem 366 punktów, a miejsce piąte zajął Bronisław Sztandera z Polic, który uzyskał 361 punktów.   Najlepszym z mieszkańców Żar okazał się Andrzej Stachów z klubu „ABAK”, który z wynikiem 285 punktów zajął dziewiąte miejsce i otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Żar dla najlepszego mieszkańca miasta. Dzięki włączeniu się w organizację turnieju kilku żarskich instytucji i przedsiębiorstw (oprócz głównego organizatora czyli Żarskiego Domu Kultury oraz Klubu Szaradzistów „ABAK”) były to: MAGOREX spółka jawna, Kunickie Stowarzyszenie Inicjatyw Pozarządowych, WĘGIER GLASS, firma budowlana „TANDEM”, Urząd Miasta Żary oraz Redakcja „ROZRYWKI” wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i AGD a także upominki i dyplomy okolicznościowe).

Na wszystkich uczestników imprezy czekał także ciepły poczęstunek oraz ciastka i napoje.

Skip to content