Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Plenerowe spotkania ze sztuką

  /  Plenerowe spotkania ze sztuką

32 Międzynarodowe Plenerowe Spotkania ze Sztuką  7-14 sierpnia 2023 11.06.2023r. (piątek) Park Miejski, wielki namiot godz. 13:00-14:00 Teatr Katarynka, animacje/warsztaty godz. 14:00-15:00 Teatr Katarynka, spektakl „Frania Recykling, Cztery Żywioły Ekodancing” godz. 15:00-16:00 Teatr Katarynka, animacje/warsztaty godz. 16:00-17:00 Teatr Katarynka, koncert godz.

Serdecznie zapraszamy na niesamowicie kulturalne spotkania w sierpniu! 32 Międzynarodowe Plenerowe Spotkania ze Sztuką! 11.08.2023r. (piątek) Park Miejski, wielki namiot godz. 13:00-14:00 Teatr Katarynka, animacje/warsztaty godz. 14:00-15:00Teatr Katarynka, spektakl „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” godz. 15:00-16:00 Teatr Katarynka, animacje/warsztaty godz. 16:00-17:00

32 Międzynarodowe Plenerowe Spotkania ze Sztuką Żary 2023 REGULAMIN PLENERU MALARSTWA Wydarzenie jest konkursem i ma charakter otwarty CEL PLENERU: popularyzacja malarstwa plenerowego wśród mieszkańców Żar pokaz warsztatu twórczego plastyków na ulicach Żar wymiana doświadczeń artystów WARUNKI UCZESTNICTWA: przesłanie listowne na adres Żarskiego Domu

REGULAMIN    PLENERU MALARSTWA Wydarzenie jest konkursem i ma charakter otwarty CEL PLENERU: popularyzacja malarstwa plenerowego wśród mieszkańców Żar. pokaz warsztatu twórczego plastyków na ulicach Żar wymiana doświadczeń artystów WARUNKI UCZESTNICTWA: przesłanie listownie na adres Żarskiego Domu Kultury, ul. Wrocławska 7, 68-200 Żary wypełnionej karty zgłoszenia wraz

17 września 2021 r. w sali widowiskowej Luna ŻDK odbyły się... dwie projekcje filmu „W pustyni i w puszczy” (ze względu na duże zainteresowanie i obostrzenia sanitarne).

Spotkanie z Adamem Fidusiewiczem (czyli filmowym Stasiem) również odbyło się... dwa razy, dlatego przyjemność ze spotkań dwukrotnie większa.

Za chwilę warsztaty aktorskie, które poprowadzi w/w aktor.

[ngg src="galleries" ids="992" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

Dziękujemy Państwu za udział w 30 Międzynarodowych Plenerowych Spotkaniach ze Sztuką. Zapraszamy do obejrzenia galerii z dwóch ostatnich koncertów. 5 września 2021 r. odbył się  fantastyczny koncert Michała Matuszewskiego "Etnoterapia". Poprzedzał go powarsztatowy koncert poezji śpiewanej "Przeczucie" Magdaleny Łazar, Sióstr Massier wraz z gośćmi i uczestnikami warsztatów. 

[ngg src="galleries" ids="990" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

W sobotę 4 września w parku miejskim przy pawilonie muzycznym młodzież z Żar i okolic, która brała wcześniej udział w warsztatach teatralnych, zaczarowała publiczność spektaklem plenerowym „Czas niewinności”.

Widowisko stworzono w ramach 30. Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką, a efekt wzruszył licznie zebraną widownię.

Dla młodych aktorów i aktorek był to w większości pierwszy publiczny występ. Z niecierpliwością czekamy na ich kolejne sceniczne podboje!

[ngg src="galleries" ids="988" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

 

17 września 2021 r. o godz. 17.00 w Salonie Wystaw Artystycznych ŻDK, ul. Rynek 17, odbędzie się otwarcie wystawy Międzynarodowego Pleneru Malarstwa - 30 Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką. Zapraszamy!

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury Międzynarodowego Pleneru Malarstwa Żary 2021

Jury w składzie:

Koncerty zespołów rockowych: dziecięcego - Czarnych Gitar z nadającym rytm instruktorem Jarosławem Adryańczykiem, rewelacyjnie czerpiących z korzeni bluesa, rocka, a nawet glam metalu Roadhouse, klimatyczny i porywający Olivvia Band, powracającego do grania i wielkiej formy Dragonfly, czy profesjonalistów z Mono Mask, na 30 Międzynarodowych Plenerowych Spotkaniach ze Sztuką, mogły zmieść publiczność spod sceny.

[ngg src="galleries" ids="975" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

Spektakl Teatrów Tańca ŻDK "Huba" w choreografii i reżyserii Alicji Minc, zwieńczył pracowity tydzień warsztatów na "Półkolonii z Teatrem Tańca" - projekcie finansowanym przez Urząd Miasta Żary.
Wydarzenie odbyło się w ramach 30. Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką.
Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego Domu Kultury "TanArt" we współpracy z Żarskim Domem Kultury. 

[ngg src="galleries" ids="973" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

W plenerowej pracowni Batiku w parku ŻDK, 21 sierpnia 2021 r. zebrała się grupka pozytywnie zakręconych małych artystów. Z pełnym zaangażowaniem i cierpliwością, przez niemal pięć godzin tworzyli swoje niepowtarzalne batikowe dzieła. Przetrwały każdy etap tej żmudnej, nieprzewidywalnej techniki. Stało się to dzięki wspaniałym prowadzącym Paniom Teresie i Monice Klechamer, które w przerwach proponowały inne zabawy z barwnikami, Shibori i Ebru. Uczestnicy mogli zapoznać się z ciekawą historią prezentowanych technik i podziwiać małą plenerową wystawę malarstwa na jedwabiu, autorstwa Pani Teresy Berendt-Klechamer. Warsztat spotkał się z uznaniem dzieci i dorosłych. Efekty są zaskakujące. Było pracowicie, radośnie i... z nadzieją na przyszły rok.

Beata Chudy - instruktor ds. plastyki

[ngg src="galleries" ids="964" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

W ramach Plenerowych Spotkań ze Sztuką, w naszej małej pracowni na ulicy Wrocławskiej, odbywały się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z sekcji ŻDK. Spotykaliśmy się przez 5 dni w gromadzie 25 osobowej, podzielonej na grupy wiekowe. Doskonaląc wcześniej poznane techniki malarskie i rysunkowe wykonaliśmy szereg prac, których tematem były "Wnętrza". Pojawiały się również tematy dowolne, które dały uczestnikom możliwość swobodnych działań z elementami zabawy. Dzieci zakończyły warsztaty malując swoje autoportrety "Ja w przyszłości". Panie z grupy "Goya" podjęły temat "Wnętrza", inspirując się kompleksem zamkowo-pałacowym, który miały przyjemność zwiedzić wraz z artystami.

Codzienne spotkania zaowocowały sporym zbiorem prac, które są materiałem do wystawy. Ten pracowicie i twórczo spędzony czas zintegrował grupy i pozostawił, mam nadzieję, miłe wspomnienia.

Beata Chudy - instruktor ds. plastyki

[ngg src="galleries" ids="962" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

Skip to content