32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

Cztery pory roku

Żarski Dom Kultury zaprasza na koncert

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku

14 marca 2018, godz.18.00  Sala widowiskowa „LUNA” ul. Okrzei 35

Bilety w cenie: 

 • normalny 25 zł
 • ulgowy 19 zł  (członkowie sekcji ŻDK)
 • ulgowy 13 zł ( Żarska Karta Dużej Rodziny )
 • ulgowy 5 zł ( Żarska Karta Seniora ) 

do nabycia w ŻDK ul. Wrocławska 7,  oraz 

 

Wykonawcy:

Jesenka Balic-Zunic – skrzypce

Orkiestra Green Kore:

Marta Korbel – skrzypce 1

Jadwiga Korus – skrzypce 2

Szymon Stochniol – altówka

Stanisław Stanicki – wiolonczela

Joanna Boślak-Górniok – klawesyn

w programie:  Antonio Vivaldi (1678 – 1741)

 • Sinfonia C-dur RV 113
  Allegro, Grave, Allegro
 • Koncert skrzypcowy E-dur „La Primavera” RV 269
  Allegro, Largo, Allegro
 • Koncert skrzypcowy g-moll „L’Estate” RV 315
  Allegro non molto, Adagio – Presto, Presto
 • Sinfonia g-moll RV 156A
  llegro, Adagio, Allegro
 • Koncert skrzypcowy F-dur „L’Autunno” RV 293
  Allegro, Adagio molto, Allegro
 • Koncert skrzypcowy f-moll „L’Inverno” RV 297
  Allegro non molto, Largo, Allegro

Filharmonia bez Filharmonii Marzec 2019

Od 13 do 17 marca na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce trwać będzie pierwsza z czterech odsłon cyklu koncertowego „Filharmonia bez Filharmonii”. Na marcowych koncertach wystąpią duńska skrzypaczka Jesenka Balic Zunic oraz orkiestra Green Kore, której liderem jest klawesynistka Joanna Boślak-Górniok. Wspólnie wykonają „Cztery pory roku” ntonio Vivaldiego.
Celem cyklu „Filharmonia bez Filharmonii” jest stworzenie albo raczej odtworzenie tradycji regularnej obecności muzyki klasycznej w miejscowościach, które nie mają swoich własnych instytucji kultury muzycznej. W dużych miastach to właśnie filharmonie zapewniają słuchaczom dostęp do twórczości największych twórców muzyki klasycznej. W mniejszych miastach to zadanie spada na barki zajmujących się i tak już wszystkim lokalnych ośrodków kultury. To one zresztą są głównymi partnerami „Filharmonii bez Filharmonii”. W roku 2019 na cykl złożą się cztery odsłony (marzec, maj, październik, grudzień). W odróżnieniu od „prawdziwych” filharmonii w ramach projektu dominować będzie muzyka barokowa i dzieła, które należą do kanonu XVII i XVIII wieku. To część koncepcji, która zakłada, że uczestnicząc w koncertach, słuchacze będą mieli szansę uzyskać możliwie szeroką perspektywę muzyki barokowej.

Inicjatorem projektu jest Fundacji Muzyki Dawnej „Canor”, znana m.in z organizacji festiwalu „Muzyka w Raju” w lubuskim Paradyżu oraz cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”. Strona artystyczna powierzona została artystom związanym ze znaną doskonale z festiwalu orkiestrą Kore oraz młodym polskim muzykom, którzy zdobywają profesjonalne szlify w zespole Green Kore. Od strony muzycznej całością kieruje klawesynistka Joanna Boślak-Górniok, a solistką jest duńska skrzypaczka Jesenka Balic Zunic.

Green Kore

Green Kore, a więc Zielone czyli inaczej mówiąc „Młode” Kore to zespół, który powstał z inicjatywy orkiestry Kore i w swym zamierzeniu ma pomagać muzykom dopiero zaczynającym swoją profesjonalną karierę artystyczną w nabywaniu praktyki i oswajaniu się z realiami życia koncertowego. W przypadku muzyki barokowej, wymagającej od artystów wyobraźni i zdolności improwizacyjnych, dostosowywania się do różnych wnętrz i tworzenia utworów za każdym razem na nowo, nic nie może zastąpić tego typu doświadczeń. Zespół jest w trakcie wypracowywania swojej formuły artystycznej oraz organizacyjnej, a w roku 2019 weźmie udział w cyklach koncertowych „Filharmonia bez Filharmonii” oraz „Przedsionek Raju”. W sierpniu Green Kore zadebiutuje na festiwalu „Muzyka w Raju”

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: