32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

Duet Żarsko-Żagański wygrał turniej par w brydżu o puchar burmistrza miasta Żary

brydz_sportowyDuet żarsko – żagański wygrał jubileuszowe zawody brydżowe w Żarach.W niedzielę 21 września 2014 roku, w Restauracji JANKÓW w Żarach, żarscy brydżyści święcili Jubileusz 50 lecia brydża sportowego w Żarach. Z tej okazji odbył się Regionalny Turniej Par o Puchar Burmistrza Miasta Żary. Był to jednocześnie XVII Memoriał im. Zygmunta Kalinowskiego, poświęcony pamięci niestrudzonego propagatora i działacza brydża sportowego w Żarach i regionie, jednego z najlepszych zawodników lat 60  na Ziemi Lubuskiej, indywidualnego mistrza Polski z 1965 r. Sportowy akcent i rangę turniejowi nadawał kolejny tytuł IX Grand Prix LZBS 2014.

Przed rozpoczęciem turnieju organizator zawodów Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Katarzyna Walczak, w imieniu Burmistrza Miasta Żary wręczyła wyróżnienia dla nestorów, działaczy i najlepszych zawodników brydża sportowego w Żarach.

Medal działacza i zawodnika 50-lecia brydża sportowego w Żarach otrzymał pośmiertnie Zygmunt Kalinowski, a wyróżnienie odebrała wraz z okazałym koszem 17 kwiatów, małżonka po zmarłym Pani Czesława Kalinowska. Medal nestora otrzymał Bolesław Bernat, zamieszkały  obecnie we Wrocławiu, oraz święcący największe tryumfy razem z Zygmuntem Kalinowskim, stałym partnerem z lat 60  zamieszkałym obecnie w Niemczech Mieczysław Kunce.

Medale zasłużonych działaczy z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych otrzymali: Wiesława Malewicz, Urszula Pisarska, Jacek Corn, Bogdan Hadryś, Janusz Jaroszewicz i Roman Ryś. Medale najlepszych zawodników żarskich, aktywnych do dzisiaj otrzymali: Leszek Baranowski, Krzysztof Beyga, Marek Rotowicz i Sławomir Zubrycki. Przyznano również puchary za wygranie klasyfikacji „50 lat żarskiego rankingu brydżowego”. Niekwestionowanym zwycięzcą w tej jubileuszowej kategorii został Stanisław Stefański z Żagania. Drugie miejsce zajął Marek Rotowicz z Żar, a trzecie Stefan Kubies z Żagania.

W Jubileuszowym turnieju wystartowało 56 uczestników lubuskich (z Żagania, Lubska, Zielonej Góry, Wolsztyna, Rzepina, Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp.) i dolnośląskich z Wrocławia i Lubina.

Po raz pierwszy w historii Memoriału Zygmunta Kalinowskiego turniej wygrał zawodnik z Żar, a sztuki tej dokonał Sławomir Zubrycki (obecnie zawodnik Czarnych Żagań), a pomagał mu w tym jego stały partner klubowy Stefan Kubies. Sukces żarskiego zawodnika tym bardziej cieszy, że miał miejsce podczas  Jubileuszu 50-lecia  brydża sportowego w Żarach.

 

Oficjalna zwycięska „dziesiątka” zawodów przestawia się następująco:

  1. Sławomir Zubrycki – Stefan Kubies UKS CZARNI Żagań  67.00
  2. Zbigniew Blinkiewicz – Jan Obuchowicz ANNEBERG Z. Góra  59.63
  3. Bogumił Olszewski – Stanisław Stefański UKS CZARNI Żagań    58.87
  4. Wiesław Pastuszko – Skarbimir Kozar WDK Bez Atu Wolsztyn   Latteria Tinis – Steinpol Rzepin 2     58.74
  5. Tadeusz Kowalicki – Roman Klejny Meprozet Stare Kurowo  GSBS Singleton Gorzów Wlkp.  57.93
  6. Stanisław Iwanicki -Łucja Frąckowiak-Iwanicka GKT NAFTA Zielona Góra   54.82
  7. Irena Hugiel – Lesław Hugiel – ANNEBERG Zielona Góra  54.67
  8. Zenon Hasiej – Bogdan Hadryś n.z. Żagań n.z. Żary 54.22
  9. Leszek Baranowski – Marek Rotowicz SINGLETON Żary n.z. Żary 54.22
  10. Marek Matwijewicz – Krzysztof Kapturkiewicz ANNEBERG Zielona Góra KS SM GRYMAS 3 Zielona Góra   52.55

Pełna lista wyników znajduje się tutaj .

Najlepszą parą seniorską (130 + lat) zasłużenie zostali państwo Hugielowie z Zielonej Góry, liczący sobie, bagatela, 168 lat, grający jeszcze czynnie w II-ligowej drużynie.Najlepszą parą żarską zostali Leszek Baranowski i Marek Rotowicz, niemal od 40 lat grający ze sobą. Najlepszą parą sekcji brydżowej ŻDK zostali aktualni zawodnicy drużyny ŻDK LUNA Żary Wiesława Malewicz  i Mariusz Dul. W kategorii par mikstowych zwyciężyli Urszula Pisarska i Roman Zieliński z Klubu Seniora UTW ŻDK Żary, a w kategorii adepta brydżowego zwycięstwo odniosła para z Lubska Bogdan Burliński i Marek Połomski.

Zwycięzcy turnieju otrzymali okazałe puchary, a czołowa „szóstka” turnieju oraz wymienieni zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach, wartościowe nagrody i upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Żary.

 

 

 

 

 

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: