Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Galerie   /  Duet Żarsko-Żagański wygrał turniej par w brydżu o puchar burmistrza miasta Żary

Duet Żarsko-Żagański wygrał turniej par w brydżu o puchar burmistrza miasta Żary

brydz_sportowyDuet żarsko – żagański wygrał jubileuszowe zawody brydżowe w Żarach.W niedzielę 21 września 2014 roku, w Restauracji JANKÓW w Żarach, żarscy brydżyści święcili Jubileusz 50 lecia brydża sportowego w Żarach. Z tej okazji odbył się Regionalny Turniej Par o Puchar Burmistrza Miasta Żary. Był to jednocześnie XVII Memoriał im. Zygmunta Kalinowskiego, poświęcony pamięci niestrudzonego propagatora i działacza brydża sportowego w Żarach i regionie, jednego z najlepszych zawodników lat 60  na Ziemi Lubuskiej, indywidualnego mistrza Polski z 1965 r. Sportowy akcent i rangę turniejowi nadawał kolejny tytuł IX Grand Prix LZBS 2014.

Przed rozpoczęciem turnieju organizator zawodów Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Katarzyna Walczak, w imieniu Burmistrza Miasta Żary wręczyła wyróżnienia dla nestorów, działaczy i najlepszych zawodników brydża sportowego w Żarach.

Medal działacza i zawodnika 50-lecia brydża sportowego w Żarach otrzymał pośmiertnie Zygmunt Kalinowski, a wyróżnienie odebrała wraz z okazałym koszem 17 kwiatów, małżonka po zmarłym Pani Czesława Kalinowska. Medal nestora otrzymał Bolesław Bernat, zamieszkały  obecnie we Wrocławiu, oraz święcący największe tryumfy razem z Zygmuntem Kalinowskim, stałym partnerem z lat 60  zamieszkałym obecnie w Niemczech Mieczysław Kunce.

Medale zasłużonych działaczy z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych otrzymali: Wiesława Malewicz, Urszula Pisarska, Jacek Corn, Bogdan Hadryś, Janusz Jaroszewicz i Roman Ryś. Medale najlepszych zawodników żarskich, aktywnych do dzisiaj otrzymali: Leszek Baranowski, Krzysztof Beyga, Marek Rotowicz i Sławomir Zubrycki. Przyznano również puchary za wygranie klasyfikacji „50 lat żarskiego rankingu brydżowego”. Niekwestionowanym zwycięzcą w tej jubileuszowej kategorii został Stanisław Stefański z Żagania. Drugie miejsce zajął Marek Rotowicz z Żar, a trzecie Stefan Kubies z Żagania.

W Jubileuszowym turnieju wystartowało 56 uczestników lubuskich (z Żagania, Lubska, Zielonej Góry, Wolsztyna, Rzepina, Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp.) i dolnośląskich z Wrocławia i Lubina.

Po raz pierwszy w historii Memoriału Zygmunta Kalinowskiego turniej wygrał zawodnik z Żar, a sztuki tej dokonał Sławomir Zubrycki (obecnie zawodnik Czarnych Żagań), a pomagał mu w tym jego stały partner klubowy Stefan Kubies. Sukces żarskiego zawodnika tym bardziej cieszy, że miał miejsce podczas  Jubileuszu 50-lecia  brydża sportowego w Żarach.

 

Oficjalna zwycięska „dziesiątka” zawodów przestawia się następująco:

  1. Sławomir Zubrycki – Stefan Kubies UKS CZARNI Żagań  67.00
  2. Zbigniew Blinkiewicz – Jan Obuchowicz ANNEBERG Z. Góra  59.63
  3. Bogumił Olszewski – Stanisław Stefański UKS CZARNI Żagań    58.87
  4. Wiesław Pastuszko – Skarbimir Kozar WDK Bez Atu Wolsztyn   Latteria Tinis – Steinpol Rzepin 2     58.74
  5. Tadeusz Kowalicki – Roman Klejny Meprozet Stare Kurowo  GSBS Singleton Gorzów Wlkp.  57.93
  6. Stanisław Iwanicki -Łucja Frąckowiak-Iwanicka GKT NAFTA Zielona Góra   54.82
  7. Irena Hugiel – Lesław Hugiel – ANNEBERG Zielona Góra  54.67
  8. Zenon Hasiej – Bogdan Hadryś n.z. Żagań n.z. Żary 54.22
  9. Leszek Baranowski – Marek Rotowicz SINGLETON Żary n.z. Żary 54.22
  10. Marek Matwijewicz – Krzysztof Kapturkiewicz ANNEBERG Zielona Góra KS SM GRYMAS 3 Zielona Góra   52.55

Pełna lista wyników znajduje się tutaj .

Najlepszą parą seniorską (130 + lat) zasłużenie zostali państwo Hugielowie z Zielonej Góry, liczący sobie, bagatela, 168 lat, grający jeszcze czynnie w II-ligowej drużynie.Najlepszą parą żarską zostali Leszek Baranowski i Marek Rotowicz, niemal od 40 lat grający ze sobą. Najlepszą parą sekcji brydżowej ŻDK zostali aktualni zawodnicy drużyny ŻDK LUNA Żary Wiesława Malewicz  i Mariusz Dul. W kategorii par mikstowych zwyciężyli Urszula Pisarska i Roman Zieliński z Klubu Seniora UTW ŻDK Żary, a w kategorii adepta brydżowego zwycięstwo odniosła para z Lubska Bogdan Burliński i Marek Połomski.

Zwycięzcy turnieju otrzymali okazałe puchary, a czołowa „szóstka” turnieju oraz wymienieni zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach, wartościowe nagrody i upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Żary.

 

 

 

 

 

Skip to content