Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Gala Operowo-Operetkowa „Opera In Love”

Gala Operowo-Operetkowa „Opera In Love”

gala_operowa_bannerŻarski Dom Kultury zaprasza na

Galę Operowo-Operetkową Międzynarodowej Grupy Operowej SONOTRIO pt.

OPERA IN LOVE

13 lutego 2015  o godzinie 19.00  w sali widowiskowej LUNA ŻDK  ul. Okrzei 35.
Bilety w cenie 45,00 pln (normalne) 35,00 pln (ulgowe dla członków sekcji ŻDK )   do nabycia w ŻDK ul.Wrocławska 7  od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00.  oraz elektronicznie tutaj :     KUP BILET

Tematem koncertu jest miłość i jej rozmaite odcienie ukazane przez kompozytorów operowych. Program obejmuje liryczne romanse, brawurowe i efektowne popisy wokalne, ponadczasowe przeboje operetkowe i barwne sceny zespołowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów, m. in. Mozarta, Verdiego, Pucciniego, Moniuszki, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Gershwina. Nie zabraknie także porywających kompozycji z repertuaru neapolitańskiego, nastrojowego Duetu Kwiatów, żartobliwej Arii Lalki z opowieści Hoffmanna, uwodzicielskiej Carmen i wielu innych. Całość zostanie oprawiona słowem wiodącym aktorki Martyny Witowskiej. Zapraszamy na niepowtarzalny wieczór operowy w towarzystwie wspaniałych głosów!

P R O G R A M

1.Imre Kálmán: KSIĘŻNICZKA CZARDASZA
– Czardasz Sylvy «Czardasz! Czardasz!»
Sylva(Anna Wilczyńska)• chór (Agnieszka Drożdżewska, Barbara Spitzer, Izabela Strzelecka, Tomasz Tracz, Ivo Michl)

2.Wolfgang Amadeus Mozart: DON GIOVANNI
  – Duettino «Là ci darem la mano»
Zerlina (Agnieszka Drożdżewska) • Don Giovanni (Ivo Michl)

3.Wolfgang Amadeus Mozart: WESELE FIGARA
Duettino «Canzonetta sull’aria»
Susanna (Barbara Spitzer) • La Contessa (Anna Wilczyńska)

4.Franz Lehár: KRAINA UŚMIECHU
Aria «Twoim jest serce me»
Sou-Chong (Tomasz Tracz)

5.George Gershwin: PORGY AND BESS
– Pieśń «Summertime»
Bess (Agnieszka Drożdżewska, Anna Wilczyńska, Izabela Strzelecka)

6.Franz Lehár:WESOŁA WDÓWKA
– Duet«Usta milczą, dusza śpiewa»
Hanna (Agnieszka Drożdżewska)• Danilo(Tomasz Tracz)

7.Jacques Offenbach: O POWIEŚCI HOFFMANNA
– Aria «Les oiseaux dans la charmille»
Olympia (Barbara Spitzer)

8.George Gershwin: PORGY AND BESS
– Pieśń «Oh, I got plenty o’ nuttin’»
Porgy (Ivo Michl)

9.Georges Bizet: CARMEN
– Habanera «L’amour est un oiseau rebelle»
Carmen (Izabela Strzelecka) • chór(Agnieszka Drożdżewska, Barbara Spitzer, Anna Wilczyńska, Tomasz Tracz, Ivo Michl)

10.Charles Gounod: ROMÉO ET JULIETTE
– Aria «Je veux vivre»
Juliette (Agnieszka Drożdżewska)

11.Wolfgang Amadeus Mozart: CZARODZIEJSKI FLET
– Duet «Pa- Pa- Pa-»
Papagena (Barbara Spitzer) • Papageno (Ivo Michl)

12.Eduardo di Capua:
– Pieśń «’O sole mio»
(Tomasz Tracz)

13.Jacques Offenbach: OPOWIEŚCI HOFFMANNA
– Barkarola «Belle nuit, ô nuit d’amour»
Giulietta(Anna Wilczyńska)• Nicklausse (Izabela Strzelecka)

14. George Gershwin:
– Pieśń «The man I love»
(Agnieszka Drożdżewska, Anna Wilczyńska, Izabela Strzelecka)

15.Imre Kálmán: KSIĘŻNICZKA CZARDASZA
– Duet «Jakże mam ci wytłumaczyć»
Sylva (Barbara Spitzer)• Edwin(Tomasz Tracz)

16.Stanisław Moniuszko: HALKA
– Aria«Gdyby rannym słonkiem»
Halka(Anna Wilczyńska)

17.Léo Delibes:LAKMÉ
– ‘Duet Kwiatów’ «Vien, Mallika… Dôme épais»
Lakmé (Agnieszka Drożdżewska) • Mallika(Izabela Strzelecka)

18.Johann Strauss: ZEMSTA NIETOPERZA
Tercet«Ach, jakże mi serduszko drży!»
Rosalinde (Anna Wilczyńska)• Adele (Barbara Spitzer)• Gabriel von Eisenstein(Tomasz Tracz)

19.Bedřich Smetana: TAJEMNICA
– Scena zbiorowa «Ó, klamné domnění»
Blaženka(Agnieszka Drożdżewska)• Róza(Izabela Strzelecka)•Kalina(Ivo Michl)• chór(Barbara Spitzer, Anna Wilczyńska)

20.Giuseppe Verdi:LATRAVIATTA
– Duet i chór«Libiamo ne’ lieti calici»
Violetta(Agnieszka Drożdżewska)• Alfred(Tomasz Tracz)•chór(Barbara Spitzer, Anna Wilczyńska, Izabela Strzelecka, Ivo Michl)

 

Wykonawcy: 

 Agnieszka_Drozdzewska_150Agnieszka Drożdżewska – sopran
ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Pracuje także naukowo jako muzykolog. Występowała podczas festiwali i koncertów w Polsce i za granicą (m.in. Berlin, Hamburg, Verona, Rzym, Praga). Laureatka konkursów m.in. Rzymie i Trnawie. W swoim repertuarze posiada opery Monteverdiego, Haendla, Haydna, Mozarta, Donizettiego i innych oraz operetki. Wykonuje także muzykę oratoryjną oraz pieśni różnych epok, w tym wiele kompozycji muzyków wrocławskich i śląskich XVIII-XX wieku.
 barbara_spitzerBarbara Spitzer – sopran
ukończyła Akademie Muzyczną we Wiedniu. W swoim repertuarze ma Adelę z Zemsty nietoperza, Arsenę z Barona Cygańskiego, Hortensię z Der Opernball, Pepi z Wiener Blut i wiele innych. Występowała podczas Festiwalu Operowego w St. Margarethen w roli Papageny oraz jako Gretchen w operze Wildschutz a także Lortzinga w Niemczech i Szwajcarii, oraz jako Lucilla w La scala di seta Rossiniego.
Anna WilczyńskaAnna Wilczyńska – sopran
ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Kształciła się pod kierownictwem prof. Kazimierza Myrlaka. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Carol Richardson i Petera Harvey’a. Zdobywczyni Pucharu JM Rektora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, I nagrody na IV Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń Wieczorna“ w Białymstoku oraz drugiej nagrody w Concorso Lirico Internazionale „Terre dei Fieschi“ 2013. Współpracując z agencjami polskimi i zagranicznymi koncertuje w Paryżu, Brukseli, Londynie, Moskwie. Gościnna śpiewaczka Opery Piccola we Wiedniu.
 Izabella StrzeleckaIzabela Strzelecka – mezzosopran
ukończyła Wrocławską Akademie Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Występuje głównie za granicą – w Austrii, Szwajcarii oraz Niemczech. W swoim repertuarze posiada opery Händla, Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Masseneta, oraz Humperdincka. Współpracuje z agencjami zagranicznymi i krajowymi. W grudniu 2012 została laureatką 3. miejsca na międzynarodowym konkursie wokalnym Canto Lirico “Federico II” we Włoszech.
 Tomasz TraczTomasz Tracz – tenor
absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, stypendysta Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. W swoim repertuarze posiada m. in. partie z i operetek jak: „Czarodziejski flet”, „Wesele Figara“ W. A. Mozarta, „Napój miłosny“ G. Donizettiego, „Traviata“ G.Verdiego, „Zemsta Nietoperza“ J.F.Lehára. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Gliwickim Teatrem Muzycznym.Na stałe związany z Operą i Filharmonią Podlaską.
 Ivo MichlIvo Michl – baryton
absolwent Akademii Muzycznej we Pradze, członek zespołów barokowych Capella Regia, Hofmusici, współpracuje, m.in. z Harmonia delectabilis, Musica Florea. Brał udział w festiwalach w Polsce, Niemczech, na Węgrzech, we Francji i Hiszpanii. Laureat drugiej nagrody w młodszej kategorii Emma Destin International Singing Competition (2001). Obecnie gościnny solista Teatru Narodowego w Pradze, Opery w Ostravie oraz Piccola Opera we Wiedniu.
 Witold JanuszWitold Janusz – ortepian
ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną, w klasie fortepianu prof. Włodzimierza Obidowicza. Doskonalił swoje umiejętności na mistrzowskich kursach solistycznych i kameralnych (Duszniki Zdrój, Żagan). Brał udział w wielu koncertach jako pianista-kameralista zarówno w kraju, jak i za granicą (Bułgaria, Hiszpania, Szwajcaria, Słowacja). Jest laureatem nagród i wyróżnień dla pianistów akompaniatorów na ogólnopolskich konkursach wokalnych. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora sztuki.
Martyna WitowskaMartyna Witowska – prowadzenie koncertu
Wykształcenie aktorskie zdobywała we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Dyplom aktorski o specjalizacji taneczno-ruchowej obroniła w 2012 roku rolą Gospodyni w „Weselu“ reż. Katarzyna Raduszyńska, rolą Pani Webb w „Nasze Miasto“ w reżyserii Jacka Jabrzyka oraz występując w spektaklu „Straż porządkowa – kompromis z teatrem“ w reżyserii Urszuli Kijak. Poza rolami dramatycznymi, brała także udział w spektaklach muzycznych, recitalach wokalnych, a wraz z grupą „Sultan Hagavik i Przyjaciele“ zdobyła główną nagrodę podczas 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Doświadczenie w pracy z kamerą zdobywała między innymi na planie „80 milionów“ (reż. Waldemar Krzystek), w serialach takich jak „Galeria“ (reż. Ryszard Zatorski) czy „Głęboka Woda“ (reż. Katarzyna Adamik), „Pierwsza miłość“ (reż. Krzysztof Łebski) oraz produkcjach krótkometrażowych, takich jak „Chase“ (reż. Joanna Sobieśniewska) lub „Szachownica“ (reż. Marcin Malisz), „Dawno temu na Śląsku“ (reż. Tomasz Protokowicz). Współpracuje z Teatrem Ad Spectatores, Stowarzyszeniem Artystycznym „Rita Baum“, prowadzi warsztaty teatralne w Appendix Studio i Uniwersytecie Dzieci.

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonotrio to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi, Rzymu, Warszawy i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak Narodní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu innych. Są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Międzynarodowa Grupa Operowa Sonotrio istnieje od marca 2012 roku i ma już w swoim dorobku około 60 koncertów w kraju i zagranicą.
Ze swoim projektem Mozartiada zespół gościł m.in. w Wiedniu i we Wrocławiu. Na przełomie grudnia i stycznia w latach 2013 i 2014 Sonotrio organizowało tournée koncertowe z Galą Karnawałową po Dolnym Śląsku dając kilkanaście koncertów przy pełnych salach m.in.: w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, w Teatrze Starym w Bolesławcu. Zespół realizował także szereg imprez plenerowych m.in. na Zamku Grodziec czy w uzdrowisku Lądek Zdrój. We wrześniu 2013 r. artyści rozpoczęli występy na terenie Niemiec w ramach imprez Lausitzer Rosengarten. Do ważniejszych występów grupy należy także: koncert specjalny w Ratuszu Wrocławskim na zamówienie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, dwukrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści wystąpili m.in. obok Grupy Mo Carta oraz orkiestry Arte dei Suonatori oraz koncerty galowe w ramach Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką w Żarach oraz podczas PrzyLądka Muzyki w Lądku Zdroju.
Najbliższe plany zespołu obejmują koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavanich“ w Jarosławiu, cykl 13 koncertów sylwestrowo-noworocznych, m.in. w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Ostrowie Wielkopolskim, Stalowej Woli, Krośnie, Sandomierzu i innych. Artyści otrzymali także ponowne zaproszenia na festiwale w Żarach i Nowej Soli z nowym programem poświęconym muzyce z filmów i musicali. W lipcu 2015 Grupa Operowa Sonotrio wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej w mieście Forst (Niemcy).

 

 

Skip to content