Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Koncert „M jak Mozart”

Koncert „M jak Mozart”

Żarski Dom Kultury zaprasza 16 marca 2013 o godz. 18.00 do sali widowiskowej „Luna” ul. Okrzei 35 na koncert „M jak Mozart”
– Tatiana Pożarska – sopran

– Tomasz Raczkiewicz – kontratenor

– Tomasz Mazur – baryton

– Paweł Mazur – fortepian

– Agnieszka Mazur – prowadzenie

Pocket Concerts, to cykl multimedialnych koncertów kierowany do szerokiego grona odbiorców.  Łączy muzykę klasyczną z atrakcyjnym show na wysokim poziomie merytorycznym.
Podczas koncertu odpowiemy na pytania:
• ile zainkasował Mozart za swój ostatni utwór?
• czy w dniu pogrzebu Mozarta padał deszcz?
• dlaczego nie znamy miejsca jego pochówku?

Poznamy Mozarta takiego jakim był – niezwykłego artystę, a przy tym kochliwego ale i impulsywnego człowieka. W programie znajdą się arie i duety z „Czarodziejskiego fletu”, „Wesela Figara”, „Don Giovanniego” oraz „Cosi fan tutte”.

Bilety w cenie 30 zł i 20 zł( dla młodzieży) do nabycia w Żarskim Domu Kultury w godz. od 9.00 do 15.30. Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 68 374 24 13 oraz e-mail dkzary@pro.onet.pl

 

Tatiana Maria Pożarska sopran

Rodowita poznanianka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie – klasa śpiewu prof. Aliny Bolechowskiej (dyplom z wyróżnieniem). Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem między innymi Ryszarda Karczykowskiego, Leopolda Spitzera, Gerarda Kahry i Thomasa Hampsleya. Laureatka i finalistka wielu konkursów, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju oraz Międzynarodowego Konkursiu Wokalnego w Kolonii. Od 1998 roku jest solistką Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a współpracowała także z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Operą NOVA w Bydgoszczy i Operą Dolnośląską we Wrocławiu. W kwietniu 2003 roku zadebiutowała w Paryżu, na deskach Theatre du Chatelet, partią Roksany w Królu Rogerze, Karola Szymanowskiego. Koncertowała również w innych krajach Europy, między innymi we Włoszech, Austrii, Niemczech, na Węgrzech. Wystepowała z towarzyszeniem wielu znakomitych orkiestr, między innymi z Sinfonią Varsovią, Kölner Rundfunkorchester des WDR, Capellą Cracoviensis oraz Narodową Orkiestra Symfoniczną Polskiego Radia podczas Festiwalu Wratislavia Cantans 2002 (polska prapremiera oratorium Stworzenie świata, Krzysztofa Meyera).

Tomasz Raczkiewicz kontratenor

jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Wokalno – Aktorskim oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, gdzie ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania Placówką Kultury.  Od 1996 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, na deskach którego zadebiutował partią Fiodora w operze Borys Godunow M. Musorgskiego. W roku 1998 odbył się debiut artysty w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w przedstawieniu Raj Utracony K. Pendereckiego. Od marca 2010 r. współpracuje z Państwową Operą Bałtycką w Gdańsku.

W roku 2000 zaśpiewał partię tytułową w polskiej prapremierze opery Echnaton Ph. Glassa w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jako solista Opery Poznańskiej brał udział w licznych tournée zagranicznych z macierzystym teatrem, w ramach których uczestniczył m. in. w premierze Salome R. Straussa w Theatre Municypale w Luksemburgu, czy w wystawieniu spektaklu Galina M. Landowskiego w Hanowerze podczas światowej wystawy Expo 2000.

Występował również na festiwalach operowych w Carcasonne i Xanten, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdrój, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Poznańskim Festiwalu Mozartowskim. W roku 2001 brał udział w koncercie inaugurującym IX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Operatorskiej Camerimage w Łodzi.  Tomasz Mazur baryton  Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Leonarda Mroza w 1998 roku. Od 1997 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zadebiutował partią Malatesty w operze Don Pasquale, G. Donizettiego. Na estradach filharmonicznych artysta występuje od 1995 roku, kiedy razem z poznańskimi filharmonikami i chórem Akademii Muzycznej wykonał psalm Beatus Vir Henryka Mikołaja Góreckiego. Obok muzyki operowej i oratoryjnej w programach recitali artysty pojawia się bogaty wybór pieśni, m.in. cykle R. Schumanna, M. Ravela, G. Mahlera, liryka polska i rosyjska. Współpracuje ze scenami operowymi oraz estradami w kraju i za granicą. Wziął udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych oper: Halka S. Moniuszki, Diabły z Loudun K. Pendereckiego, Carmen G. Bizeta.

W roku 2000 artysta otrzymał III nagrodę na Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu ( I nagrody nie przyznano). Równocześnie został laureatem pięciu nagród dodatkowych, w tym Nagrody Publiczności. Również w roku 2000 zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Budapeszcie. W roku 2001 został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Poznania.

Paweł Mazur fortepian

jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie kształcił się w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego, wybitnego pianisty i pedagoga. Z rodzimą uczelnią związał również swoje życie zawodowe. Od 2000 roku pracuje jako wykładowca na Wydziale Instrumentów Smy czkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa. Wrodzone zdolności akompaniatorskie nie uszły uwadze nie tylko pedagogów uczelni ale także wybitnym jurorom wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, w których uczestniczył. Od wielu lat jest stałym akompaniatorem na kursach mistrzowskich w Żaganiu, Chalinie, Szamotułach. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień za akompaniament na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jako pianista i kameralista koncertował w wielu miastach Polski i Europy m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Austrii, Chorwacji, Czechach.

Oprócz kariery muzyka, którą rozwija z wielką pasją od lat działa na rzecz popularyzacji kultury muzycznej. Jest producentem wielu imprez muzycznych m.in. cyklu koncertów edukacyjnych „Speaking Concerts” realizowanych na terenie całego kraju, współorganizatorem Mistrzowskich Kursów Wiolonczelowych w Szamotułach, Festiwalu im Ph. i Ks. Scharwenków. Do ważniejszych jego realizacji zaliczyć należy ogólnopolską akcję edukacyjną „Piramida Chopina” (2010 rok) oraz międzynarodowy projekt „Muzykaw obozach zagłady” prezentowany w 2012 roku w Polsce, Niemczech i Izraelu.

Agnieszka Mazur prowadzenie

ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale instrumentalnym w klasie fletu. Jako flecistka koncertowała w wielu miastach Polski a także Niemczech, Belgii jak i poza granicami Europy – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 1999 roku została zwycięzcą konkursu „Medium 99” co zaowocowało ukończeniem Wielkopolskiej Szkoły Radia, Telewizji i Filmu. Konferansjer, prelegent, dziennikarz, autorka niezliczonej liczby scenariuszy oprawcowanych z myślą o koncertach dla szkół i domów kultury. Przez 7 lat była Dyrektorem Artystycznym Wielkopolskiego Biura Koncertowego. Od czerwca 2009 roku Prezes Fundacji Fabryka Sztuki w Poznaniu. Spiritus movens projektu „Nie boję się muzyki”. Prywatnie matka trójki dzieci. Kocha malarstwo i sztukę użytkową.

Skip to content