32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

Łużycki Projekt Techno – Kunice 8 Listopada od 20.00

Żarski Dom Kultury zaprasza na  koncert : „ŁUŻYCKI PROJEKT TECHNO ” – alternatywa nowego pokolenia – 8 listopada 2014  od godziny 20.00 filia ŻDK  w Kunicach ul. Grunwaldzka 3. Wstęp WOLNY. Uwaga: podczas imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu.
ZAGRAJĄ :

  • Saligia / Żary (studio decybelle)
  • Toohai /Zielona Góra (undertech)
  • drzewit’ski /Żary (studio decybelle)
  • Ef’x/ Żary (studio decybelle)
  • Wojtek Chlost / Poznań (Planet Wax, Eye See You)
  • Urtur / Zielona Góra (Hello Techno)

 Po raz kolejny połączymy nasze siły, możliwości i determinację do tworzenia rzeczy nowych. Kieruje nami chęć pokazania naszych pasji i troska o dobro naszego miasta i ludzi, w których jest choćby iskra odmienności gotowa stawić czoło nowej alternatywie. Po kilku latach obserwacji sytuacji w naszych kręgach, doszliśmy wspólnie do wniosku, że wśród młodych ludzi, ale i nie tylko, panuje bardzo mylne pojęcie co do terminu Techno. Wielu z nich, porównuje ten piękny, ambitny gatunek muzyki, z tym co propagował klub Protektor, czy Ekwador i rozsławione, nie wiedzieć czemu, imprezy z cyklu „Manieczki”. 
Jako dj’e wspierający tą subkulturę, czujemy się odpowiedzialni za jej wizerunek w naszych rodzinnych stronach. Uważamy, że jedyne dobre i właściwe rozwiązanie, to przełamanie wszelkich barier, które przez lata tworzyły media, oraz ludzie wkładający do jednego worka swoje klubowe fantazje w białych rękawiczkach z muzyką Techno.
Dla nas Techno brzmi dumnie i tylko nieliczni mogą zrozumieć to pojęcie w całości. Techno, to bogata historia. Techno, to życie!…to oddanie wielu ludzi zawarte w jednym krótkim słowie. Traktujemy to bardzo poważnie. Tego dnia usłyszycie to właściwe brzmienie, połączone z klimatem świateł, wizualizacji oraz charakterystycznym trzaskiem płyt analogowych. Marzy nam się nasza „Łużycka Scena Techno” i pełne prawo do pozyskiwania odpowiednich środków, do organizacji poważnych imprez na powietrzu, które mogłyby się odbywać rokrocznie w Żarach, wpływając pozytywnie na przyszłość naszego miasta i ludzi z wizją w nim mieszkających. Pamiętajcie o nas, żebyśmy my nie musieli zapomnieć. To wydarzenie, jest początkiem drogi, na której końcu znajduje się prężnie działający ” Łużycki Projekt Techno’, będący alternatywą przyszłych pokoleń!

Łukasz Drzewicki – Studio Decybelle

luzycki_projekt_450_net

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: