Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” Teatr Księżnej Doroty z Żagańskiego Pałacu Kultury

„Mąż zmarł, ale już mu lepiej” Teatr Księżnej Doroty z Żagańskiego Pałacu Kultury

„Mąż zmarł, ale już mu lepiej”
Teatr Księżnej Doroty z Żagańskiego Pałacu Kultury

Żary, Sala Widowiskowa LUNA

25.02.2023

godz. 17:00

wstęp : 10 ZŁ
bilet dostępne w Salonie Wystaw Artystycznych pl. Rynek 17
oraz www.abilet.pl

Prawdziwe życie zaczyna się po śmierci. Leon Stachurski, emerytowany fizyk, od dawna tylko przeszkadzał żonie. Nauczona doświadczeniem sąsiadki podsuwa mu jabłecznik i, zgodnie z planem, rano znajduje w łóżku sztywne ciało. Na nic jednak toczek z woalką i szybko wydany akt zgonu – zmarły odzyskuje oddech na rękach grabarza. Prawdziwa tragifarsa rozegra się w szpitalu, do którego zjeżdżają się dziennikarze z gazety, radia i telewizji, aby przekazać światu wieść o zmartwychwstałym Leonie.
Izabela Degórska – sama z zawodu dziennikarka – ironicznie przedstawia świat mediów, nieustannie szukających sensacji. Zderza oczekiwania mieszkańców małego miasteczka, którzy pragną zaistnieć przed kamerą telewizyjną, z brutalnością reporterów, dowolnie wykorzystujących i interpretujących ich wypowiedzi. Niestety, w artykułach o wyrodnej córce, żonie – kobiecie bez serca czy pijanym lekarzu, który stwierdził zgon żywego człowieka, kryje się ziarno prawy o mieszkańcach Goryczewa… Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Na szczególną uwagę zasługuje scena interaktywna.
Komedia została nagrodzona między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Komediopisarskim pod hasłem „Miłość w czasach zarazy” zorganizowanym przez Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego (X Festiwal Talia).

Skip to content