Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Salon Wystaw Artystycznych   /  Otwarcie wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody”

Otwarcie wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody”

Żarski Dom Kultury zaprasza na otwarcie wystawy: 

Fotografia Dzikiej Przyrody

11 maja 2019, godz. 12.00, Salon Wystaw Artystycznych, Żary  ul. Rynek 17. Wystawa czynna  maj – czerwiec.   

FOTOGRAFIA DZIKIEJ PRZYRODY

Wystawę tworzy 70 zdjęć, wybranych z wystaw będących wynikiem konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002 – 17, organizowanego corocznie, od 1965 r., przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od czterech lat wyłącznie przez Muzeum. W ciągu tych 16-tu lat wszystkie edycje wystawy były prezentowane w Polsce.

Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii Natury, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci. Do zdobycia nagrody aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je, jeśli obraz zawiera w sobie połączenie oryginalnego spojrzenia, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie.

Już od wielu lat, corocznie na konkurs wpływa 40 – 50 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Przez jałowe pustynie, ponad wzniosłe granie, w gęstej tropikalnej dżungli i na otwartym oceanie – te zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata dzikiej przyrody, ale ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów, w momencie jej wspaniałości.

Życie płynie szybko. Narodziny, zagrożenie, walka, przeżycie – dzieją się ciągle, raz za razem. Większość z tych codziennych dramatów jest nam nieznana. Dzięki fotografom z całego świata, niektóre z tych momentów zostały uchwycone, abyśmy mogli je zobaczyć i kontemplować. Niektóre momenty są zwyczajne, a inne niezwykłe. Jedne podnoszące na duchu, a drugie stawiające pytania nad naszym oddziaływaniem na przyrodę. Także dzięki temu, wystawa ma ogromny walor edukacyjny, ukazując nam dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, a przez to pobudzając w nas chęć dbałości o jej przyszłą jakość.

Wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób. Zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce. Także nasze.

Organizatorem prezentacji wystawy w Polsce jest Agencja Zegart, e-mail: zeg-art@wp.pl

 

Podwodny blask -  Christian Vizll - Meksyk

Podwodny blask – Christian Vizll – Meksyk

Nastroszony			John E. Marriott		Kanada

Nastroszony – John E. Marriott – Kanada

Poranek czapli  - Zsolt Kudich - Węgry

Poranek czapli – Zsolt Kudich – Węgry

Rozlewisko hipopotamów - David Fettes - Wielka Brytania

Rozlewisko hipopotamów – David Fettes – Wielka Brytania

Żółwi klejnot  - Jordi Chias  - Hiszpania

Żółwi klejnot – Jordi Chias – Hiszpania

Strażnik plaży - Mac Stone - USA

Strażnik plaży – Mac Stone – USA

 

 

Skip to content