32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

PIERWSZE SPOTKANIE Z TOWARZYSTWEM INICJATYW TWÓRCZYCH „ę” ZA NAMI

Uniwersytet Trzeciego Wieku Żarskiego Domu Kultury znalazł się w gronie 10 UTW z całej Polski, które zostały zaproszone do ponad rocznej współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” z Warszawy. „UTW dla społeczności” to unikalna oferta, którą finansowo wspiera Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności.

Dnia 5 października 2015 roku w Żarskim Domu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie  z koordynatorem projektu z ramienia Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” – Dominikiem  Mosiczukiem. Spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze  miało na celu wzajemne poznanie z liderami UTW, omówienie przebiegu i reguł projektu oraz określenie kluczowych zasad współpracy. Grupa dwudziestu liderów uniwersytetu Żarskiego Domu Kultury bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Cieszymy się, że nasi słuchacze UTW chcą promować wolontariat  i działania osób 55+ na rzecz swojego otoczenia. Mamy nadzieję, że w toku projektu uda nam się z pomocą Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” znaleźć nowe pomysły na wartościowe  i ogólnospołeczne działania wolontariuszy- słuchaczy UTW. Zaplanujemy konkretne akcje i długofalowe działania odpowiadające na ważne potrzeby naszej miejscowości.

Projekt jest finansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji”.

 

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: