Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Uniwersytet Trzeciego Wieku   /  PIERWSZE SPOTKANIE Z TOWARZYSTWEM INICJATYW TWÓRCZYCH „ę” ZA NAMI

PIERWSZE SPOTKANIE Z TOWARZYSTWEM INICJATYW TWÓRCZYCH „ę” ZA NAMI

Uniwersytet Trzeciego Wieku Żarskiego Domu Kultury znalazł się w gronie 10 UTW z całej Polski, które zostały zaproszone do ponad rocznej współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” z Warszawy. „UTW dla społeczności” to unikalna oferta, którą finansowo wspiera Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności.

Dnia 5 października 2015 roku w Żarskim Domu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie  z koordynatorem projektu z ramienia Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” – Dominikiem  Mosiczukiem. Spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze  miało na celu wzajemne poznanie z liderami UTW, omówienie przebiegu i reguł projektu oraz określenie kluczowych zasad współpracy. Grupa dwudziestu liderów uniwersytetu Żarskiego Domu Kultury bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Cieszymy się, że nasi słuchacze UTW chcą promować wolontariat  i działania osób 55+ na rzecz swojego otoczenia. Mamy nadzieję, że w toku projektu uda nam się z pomocą Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” znaleźć nowe pomysły na wartościowe  i ogólnospołeczne działania wolontariuszy- słuchaczy UTW. Zaplanujemy konkretne akcje i długofalowe działania odpowiadające na ważne potrzeby naszej miejscowości.

Projekt jest finansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji”.

 

Skip to content