Otwarcie wystawy Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny

Otwarcie wystawy Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny

Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Roman Krzywotulski, zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XX Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. 26 stycznia, ...

Więcej...

„Chwila” – spektakl Teatrów Tańca ŻDK

Chwila - spektakl Teatrów Tańca ŻDK

 Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl "Chwila" w wykonaniu Teatrów Tańca ŻDK. Reżyseria i choreografia Bożena Wróbel. 2 lutego  2019 ...

Więcej...

Ferie w ŻDK

Ferie w ŻDK

 Sala widowiskowa „Luna” ŻDK, ul. Okrzei 35 I TYDZIEŃ 15-18.01 – godz. 11.00- 14.00 Warsztaty tańca współczesnego, teatru , filmu i scenografii– ...

Więcej...

„Chwila” – spektakl Teatrów Tańca ŻDK

Chwila - spektakl Teatrów Tańca ŻDK

 Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl "Chwila" w wykonaniu Teatrów Tańca ŻDK. Reżyseria i choreografia Bożena Wróbel. 31 stycznia 2019 ...

Więcej...

Protokół i lista zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej XXV KRAJOWEGO SALONU FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury    XXV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej  2015

Jury w składzie:

1. dr Adam Sobota - przewodniczący jury, Wrocław 2. Janusz Nowacki - ZPAF, Fotoklub RP, Poznań 3. Piotr Wiktor Węcławski - Fotoklub RP, Świebodzin 4. Zbigniew Pietraszkiewicz - AFIAP, Zielona Góra 5. Robert Zaliński - sekretarz jury, instruktor fotografii ŻDK

po obejrzeniu 1189 zdjęć 176 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 108 fotografii 52 autorów oraz nominować do nagród prace następujących uczestników konkursu: Sylwestra Adamczyka z Nowego Sącza, Adama Fleksa z Gdańska, Przemysława Niepokoja – Hepnara z Krosna, Tomasza Juszkiewicza z Koszalina, Dominiki Koszowskiej z Katowic, Lidii Krzywoźniak z Kalisza, Szymona Lazaja z Łodzi, Pawła Malarczyka z Chorkówki, Jakuba Ochnio ze Zgłobic, Marka Ostrowskiego ze Szczecina, Violetty Chełpy – Parys z Żar, Artura Pławskiego z Tychów, Piotra Rosińskiego z Łodzi, Karoliny Stoces z Katowic, Jacka Szczerbaniewicza z Jeleniej Góry.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia :

Grand Prix – 2100 zł oraz Złoty Medal

Jakub Ochnio ze Zgłobic za 6 prac z zestawu „Ukraina” - 2/10, 3/10, 9/10 oraz „Sylwester na froncie” - 4/8, 6/8, 7/8

I nagroda – 1200 zł oraz Srebrny Medal Violetta Chełpa - Parys z Żar za zestaw 3 prac pt. „Nostalgia” – 1,2,3

II nagroda – 900 zł oraz Brązowy Medal Artur Pławski z Tychów za zestaw 4 prac pt. „32º w cieniu” – 3,6,7,8

III nagroda – 600 zł Przemysław Niepokój – Hepnar z Krosna za 4 prace „Smile”, „Bon apetit”, „Early motherhood”, „Happiness is boring”

Dwa wyróżnienia po 300 zł : 1. Dominika Koszowska z Katowic za 4 prace pt. „Umierający zawód – Rymarz” - 1/1, 1/2, 1/3 i „Dłonie kowala”

2. Piotr Rosiński z Łodzi za 2 prace pt. „Pustki” – 02, 03

Medale ufundowało Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Fundatorami nagród i wyróżnień są: Burmistrz Miasta Żary, Starosta Powiatu Żarskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Zbigniew Pietraszkiewicz i Żarski Dom Kultury w Żarach.

Żary, dnia 13 listopada 2015 r.

XXV KRAJOWY SALON FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ ŻARY 2015

LISTA AUTORÓW I PRAC NAGRODZONYCH I ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

  1.  Jakub Adamczyk – Nowy Sącz- Sztukmistrz 1
  2. Sylwester Adamczyk – Nowy Sącz - Akt
  3. Marcin Biegański – Topola Wielka - TK
  4. Magdalena Chudzik – Rzeszów - Dwa światy - Jedyne
  5. Joanna Ficek – Przewóz - Karolina
  6. Krystyna Filmanowicz – Zielona Góra - Linie – 2,3
  7. Adam Fleks – Gdańsk - Stocznia Gdańska  Upadek , Stocznia Gdańska Upadek 2, Stocznia Gdańska. Upadek 3.
  8. Lidia Friedel – Nowa Sól - Taffi
  9. Irena Gałuszka – Rzeszów - Powroty
  10. Bogdan Głowacki – Luborzyca - Wspomnienie
  11. Marcin Grabia – Sieradz - Na skakance
  12. Przemysław Niepokój – Hepnar – Krosno - Smile,Bon apetit, Early motherhood, Happiness is boring, Swagging ,Swagging 2, Touch
  13. Genowefa Feret – Herman – Żagań - Osada Jizerka w pełnikach alpejskich
  14. Tomasz Juszkiewicz – Koszalin-  Wilgotne kalosze – 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/7
  15. Tomasz Kasprzyk – Jasło - s. Cecylia z Zakonu Sióstr Bernardynek w Zakliczynie
  16. Rafał Kaźmierczak – Olsztyn - Afterlife I
  17. Anna Klinkosz – Koszalin - Na Morawach
  18. Franciszek Kluczyński – Łódź - Wczasy na Bałutach, Sen krzepi – 2,3
  19. Marzena Kolarz – Kraków - Rozalka ma białaczkę – A,B,C,D
  20. Dominika Koszowska – Katowice- Umierający zawód , Rymarz, 1/1, 1/2, 1/3, Dłonie kowala.
  21. Jolanta Krawiec – Bydgoszcz - Shunkan, O śnie jednym z wiele
  22. Lidia Krzywoźniak – Kalisz, Migawki z Wenecji – 1/3
  23. Szymon Lazaj – Łódź - Resztki nowoczesności, Portret z maską
  24. Monika Lasota – Zielona Góra - Szlachetna Ewa
  25. Marta Leśniakowska – Warszawa - Marina biała
  26. Bartosz Madej – Szczecin - Flowers – 1,5,6
  27. Małgorzata Madej – Kraków- Sycylia. Tutaj słowa inaczej brzmią – 1,4
  28. Paweł Malarczyk – Chorkówka- Live is brutal- Olek- Przerwy czas
  29. Lidia Misztal – Gdańsk- Czas pokoleń
  30. Krzysztof Mruk – Jarosław- Punkt widzenia – A,G,J
  31. Jakub Ochnio – Zgłobice- Sylwester na froncie – 4/8, 6/8, 7/8 - Ukraina – 2/10, 3/10, 9/10
  32. Marek Ostrowski – Szczecin - Estakada 1 - Estakada 2 - Pusto(stan) 1 - Pusto(stan) 2
  33. Violetta Chełpa – Parys – Żary - Nostalgia – 1,2,3
  34. Grzegorz Piaskowski – Płock - Zimowa kąpiel
  35. Tomasz Pisarski – Bartoszyce - Przejście
  36. Artur Pławski – Tychy- 32º w cieniu – 3,6,7,8
  37. Piotr Rosiński – Łódź- Pustki – 02,03
  38. Joanna Schendziolek – Ścinawa- Hrabina Drakula - Ucieczka w marzenia
  39. Claudia Sedda – Zielona Góra- Kraina czarów I
  40. Teresa Solarz – Sosnowiec- Ruiny
  41. Anna Piwowarska – Sosik – Rudawa- Odbicie
  42. Zbigniew Stefaniak – Żary- Bez tytułu- Bez tytułu – 1,2
  43. Karolina Stoces – Katowice- Zmienne, wręcz efemeryczne – 1,2,3
  44. Jacek Szczerbaniewicz – Jelenia Góra - Sen Magrittea- Sąsiedzi - Oczekiwanie
  45. Aleksandra Śmigielska – Wysokie Mazowieckie - Ona w kwiatach – 06,07
  46. Przemysław Wachowiak – Osielsko - Poza zasięgiem czasu – 1,2
  47. Brunon Wąsowski – Kraków- Portret
  48. Dominika Wilk – Kraków- Rzeszów o wschodzie
  49. Janusz Wojcieszak – Mysłowice - Urbanscape – 1/3, 2/3
  50. Kornelia Głowacka – Wolf – Wrocław- Przed wieczorem- Okno na podwórze
  51. Arkadiusz Wójcik – Warszawa - Pole minowe
  52. Aneta Więcek – Zabłotna – Lubin
- Przenikanie

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: