29 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna Żary 2019

29 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna Żary 2019

  Burmistrz Miasta Żary i Żarski ...

Więcej...

Protokół i lista zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej XXV KRAJOWEGO SALONU FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury    XXV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej  2015

Jury w składzie:

1. dr Adam Sobota – przewodniczący jury, Wrocław
2. Janusz Nowacki – ZPAF, Fotoklub RP, Poznań
3. Piotr Wiktor Węcławski – Fotoklub RP, Świebodzin
4. Zbigniew Pietraszkiewicz – AFIAP, Zielona Góra
5. Robert Zaliński – sekretarz jury, instruktor fotografii ŻDK

po obejrzeniu 1189 zdjęć 176 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 108 fotografii 52 autorów oraz nominować do nagród prace następujących uczestników konkursu:
Sylwestra Adamczyka z Nowego Sącza,
Adama Fleksa z Gdańska,
Przemysława Niepokoja – Hepnara z Krosna,
Tomasza Juszkiewicza z Koszalina,
Dominiki Koszowskiej z Katowic,
Lidii Krzywoźniak z Kalisza,
Szymona Lazaja z Łodzi,
Pawła Malarczyka z Chorkówki,
Jakuba Ochnio ze Zgłobic,
Marka Ostrowskiego ze Szczecina,
Violetty Chełpy – Parys z Żar,
Artura Pławskiego z Tychów,
Piotra Rosińskiego z Łodzi,
Karoliny Stoces z Katowic,
Jacka Szczerbaniewicza z Jeleniej Góry.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia :

Grand Prix – 2100 zł oraz Złoty Medal

Jakub Ochnio ze Zgłobic za 6 prac z zestawu „Ukraina” – 2/10, 3/10, 9/10 oraz „Sylwester na froncie” – 4/8, 6/8, 7/8

I nagroda – 1200 zł oraz Srebrny Medal
Violetta Chełpa – Parys z Żar za zestaw 3 prac pt. „Nostalgia” – 1,2,3

II nagroda – 900 zł oraz Brązowy Medal
Artur Pławski z Tychów za zestaw 4 prac pt. „32º w cieniu” – 3,6,7,8

III nagroda – 600 zł
Przemysław Niepokój – Hepnar z Krosna za 4 prace „Smile”, „Bon apetit”, „Early motherhood”, „Happiness is boring”

Dwa wyróżnienia po 300 zł :
1. Dominika Koszowska z Katowic za 4 prace pt. „Umierający zawód – Rymarz” – 1/1, 1/2, 1/3 i „Dłonie kowala”

2. Piotr Rosiński z Łodzi za 2 prace pt. „Pustki” – 02, 03

Medale ufundowało Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Fundatorami nagród i wyróżnień są: Burmistrz Miasta Żary, Starosta Powiatu Żarskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Zbigniew Pietraszkiewicz i Żarski Dom Kultury w Żarach.

Żary, dnia 13 listopada 2015 r.

XXV KRAJOWY SALON FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ ŻARY 2015

LISTA AUTORÓW I PRAC NAGRODZONYCH I ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

  1.  Jakub Adamczyk – Nowy Sącz– Sztukmistrz 1
  2. Sylwester Adamczyk – Nowy Sącz – Akt
  3. Marcin Biegański – Topola Wielka – TK
  4. Magdalena Chudzik – Rzeszów – Dwa światy – Jedyne
  5. Joanna Ficek – Przewóz – Karolina
  6. Krystyna Filmanowicz – Zielona Góra – Linie – 2,3
  7. Adam Fleks – Gdańsk – Stocznia Gdańska  Upadek , Stocznia Gdańska Upadek 2, Stocznia Gdańska. Upadek 3.
  8. Lidia Friedel – Nowa Sól – Taffi
  9. Irena Gałuszka – Rzeszów – Powroty
  10. Bogdan Głowacki – Luborzyca – Wspomnienie
  11. Marcin Grabia – Sieradz – Na skakance
  12. Przemysław Niepokój – Hepnar – Krosno – Smile,Bon apetit, Early motherhood, Happiness is boring, Swagging ,Swagging 2, Touch
  13. Genowefa Feret – Herman – Żagań – Osada Jizerka w pełnikach alpejskich
  14. Tomasz Juszkiewicz – Koszalin-  Wilgotne kalosze – 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/7
  15. Tomasz Kasprzyk – Jasło – s. Cecylia z Zakonu Sióstr Bernardynek w Zakliczynie
  16. Rafał Kaźmierczak – Olsztyn – Afterlife I
  17. Anna Klinkosz – Koszalin – Na Morawach
  18. Franciszek Kluczyński – Łódź – Wczasy na Bałutach, Sen krzepi – 2,3
  19. Marzena Kolarz – Kraków – Rozalka ma białaczkę – A,B,C,D
  20. Dominika Koszowska – Katowice– Umierający zawód , Rymarz, 1/1, 1/2, 1/3, Dłonie kowala.
  21. Jolanta Krawiec – Bydgoszcz – Shunkan, O śnie jednym z wiele
  22. Lidia Krzywoźniak – Kalisz, Migawki z Wenecji – 1/3
  23. Szymon Lazaj – Łódź – Resztki nowoczesności, Portret z maską
  24. Monika Lasota – Zielona Góra – Szlachetna Ewa
  25. Marta Leśniakowska – Warszawa – Marina biała
  26. Bartosz Madej – Szczecin – Flowers – 1,5,6
  27. Małgorzata Madej – Kraków– Sycylia. Tutaj słowa inaczej brzmią – 1,4
  28. Paweł Malarczyk – Chorkówka– Live is brutal- Olek- Przerwy czas
  29. Lidia Misztal – Gdańsk– Czas pokoleń
  30. Krzysztof Mruk – Jarosław– Punkt widzenia – A,G,J
  31. Jakub Ochnio – Zgłobice– Sylwester na froncie – 4/8, 6/8, 7/8 – Ukraina – 2/10, 3/10, 9/10
  32. Marek Ostrowski – Szczecin – Estakada 1 – Estakada 2 – Pusto(stan) 1 – Pusto(stan) 2
  33. Violetta Chełpa – Parys – Żary – Nostalgia – 1,2,3
  34. Grzegorz Piaskowski – Płock – Zimowa kąpiel
  35. Tomasz Pisarski – Bartoszyce – Przejście
  36. Artur Pławski – Tychy32º w cieniu – 3,6,7,8
  37. Piotr Rosiński – Łódź– Pustki – 02,03
  38. Joanna Schendziolek – Ścinawa– Hrabina Drakula – Ucieczka w marzenia
  39. Claudia Sedda – Zielona Góra– Kraina czarów I
  40. Teresa Solarz – Sosnowiec– Ruiny
  41. Anna Piwowarska – Sosik – Rudawa– Odbicie
  42. Zbigniew Stefaniak – Żary– Bez tytułu- Bez tytułu – 1,2
  43. Karolina Stoces – Katowice– Zmienne, wręcz efemeryczne – 1,2,3
  44. Jacek Szczerbaniewicz – Jelenia Góra – Sen Magrittea- Sąsiedzi – Oczekiwanie
  45. Aleksandra Śmigielska – Wysokie Mazowieckie – Ona w kwiatach – 06,07
  46. Przemysław Wachowiak – Osielsko – Poza zasięgiem czasu – 1,2
  47. Brunon Wąsowski – Kraków– Portret
  48. Dominika Wilk – Kraków– Rzeszów o wschodzie
  49. Janusz Wojcieszak – Mysłowice – Urbanscape – 1/3, 2/3
  50. Kornelia Głowacka – Wolf – Wrocław– Przed wieczorem- Okno na podwórze
  51. Arkadiusz Wójcik – Warszawa – Pole minowe
  52. Aneta Więcek – Zabłotna – Lubin

– Przenikanie

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: