Otwarcie wystawy Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny

Otwarcie wystawy Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny

Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Roman Krzywotulski, zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XX Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. 26 stycznia, ...

Więcej...

„Chwila” – spektakl Teatrów Tańca ŻDK

Chwila - spektakl Teatrów Tańca ŻDK

 Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl "Chwila" w wykonaniu Teatrów Tańca ŻDK. Reżyseria i choreografia Bożena Wróbel. 2 lutego  2019 ...

Więcej...

Ferie w ŻDK

Ferie w ŻDK

 Sala widowiskowa „Luna” ŻDK, ul. Okrzei 35 I TYDZIEŃ 15-18.01 – godz. 11.00- 14.00 Warsztaty tańca współczesnego, teatru , filmu i scenografii– ...

Więcej...

„Chwila” – spektakl Teatrów Tańca ŻDK

Chwila - spektakl Teatrów Tańca ŻDK

 Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl "Chwila" w wykonaniu Teatrów Tańca ŻDK. Reżyseria i choreografia Bożena Wróbel. 31 stycznia 2019 ...

Więcej...

PROTOKÓŁ I LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY POKONKURSOWEJ XXVI KRAJOWEGO SALONU FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ

logo-krajowego1PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury XXVI Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej ŻARY 2016

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury XXVI Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej ŻARY 2016 Jury w składzie:

  1. dr Adam Sobota - przewodniczący jury, Wrocław
  2. Janusz Nowacki - ZPAF, Fotoklub RP, Poznań
  3. Paweł Janczaruk - ZPAF, Fotoklub RP, Zielona Góra
  4. Zbigniew Pietraszkiewicz - AFIAP, inicjator Krajowego Salonu Fotografii w Żarach
  5. Robert Zaliński - komisarz Krajowego Salonu, instruktor ŻDK

po obejrzeniu 1082 zdjęć 134 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 119 fotografii 50 autorów oraz nominować do nagród prace następujących uczestników konkursu:

  • Jakuba Adamczyka z Nowego Sącza,
  • Przemysława Niepokoja – Hepnara z Krosna,
  • Magdaleny Kamińskiej z Łodzi,
  • Rafała Kaźmierczaka z Olsztyna,
  • Hanny Komasińskiej z Piły,
  • Tadeusza Koniarza z Tarnowa,
  • Marty Leśniakowskiej z Warszawy,
  • Joanny Mrówki z Krakowa,
  • Jakuba Ochnio ze Zgłobic,
  • Tomasza Okoniewskiego z Korczyny,
  • Małgorzaty Cwynar – Owsiak z Markowej,
  • Katarzyny Warańskiej z Rzeszowa,
  • Barbary Wójcik z Oświęcimia,
  • Krzysztofa Zająca z Kielc.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia :

Grand Prix – 2100 zł oraz Złoty Medal Barbara Wójcik z Oświęcimia za 3 prace pt. „Kuchnia I”, „Kuchnia II”, „Haft”

I nagroda – 1200 zł oraz Srebrny Medal Krzysztof Zając z Kielc za zestaw 5 prac „Nowy Świat” – 1,3,4,5,6 oraz pracę „Płot”

II nagroda – 900 zł oraz Brązowy Medal Małgorzata Cwynar – Owsiak z Markowej za prace pt. „Świat dziecka I” – 1,2 „Świat dziecka II” – 1,2 „Kobieta”, „Anke”, „Portret”

III nagroda – 600 zł Hanna Komasińska z Piły za 3 prace pt. „Autoportret”, „Sen na Antypodach”, „Przystań”

Dwa wyróżnienia po 300 zł :

1. Jakub Adamczyk z Nowego Sącza za zestaw 3 prac pt. „Kardynał” - 2,3,4

2. Marta Leśniakowska z Warszawy za zestaw 2 prac z cyklu „Puste Pokoje” – „Pokój nr 1”, „Pokój nr 2”

Medale ufundowało Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Fundatorami nagród i wyróżnień są: Burmistrz Miasta Żary, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Zbigniew Pietraszkiewicz i Żarski Dom Kultury w Żarach. Żary, dnia 18 listopada 2016 r.
 

XXVI KRAJOWY SALON FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ ŻARY 2016

LISTA AUTORÓW I PRAC NAGRODZONYCH I ZAKWALIFIKOWANYCH DO EKSPOZYCJI

  1. Jakub Adamczyk  Nowy Sącz - Kardynał – 2,3,4
  1. Andrzej Błoński  Dylągówka - Tysiąc myśli na minutę

  1. Grażyna Boguta   Orzesze - Familoki

  1. Agata Buszka   Piła - Czekając

  1. Tomasz Buszka   Piła - Pan X

  1. Karol Czech   Świdnica - Gospel / Geneza przemocy i strachu, Jeździec, Gospel / Geneza przemocy i strachu, Dziecko, Gospel / Geneza przemocy i strachu, Dowody

  1. Wojciech Domagała  Kielce - Kirkut w Wadowicach

  1. Adam Fleks   Gdańsk - Mariackie impresje – 3/3, - Uwięziona - ulica Wronia – 1/4

  1. Stanisław Gąsior  Radom - Las

  1. Bogdan Głowacki  Baranówka - Mural i mur w Krakowie

  1. Krzysztof Gołuch   Knurów - W pracy – II, III, VII

  1. Jadwiga Grzyb   Sosnowiec - W sieci

  1. Przemysław Niepokój – Hepnar  Krosno - Parkour –3,9,16,17

  1. Paweł Hołówka   Kraków - Riverside – I

  1. Dawid Juszczyk  Sosnowiec - Forever in my memory, my past

  1. Tomasz Juszkiewicz  Koszalin - Kochaj bliźniego – 2/1, 2/6, 2/7

  1. Magdalena Maria Kamińska  Łódź - Portal lwowski – 4,6,11

  1. Dariusz Karpiński  Żary - Po drugiej stronie – 2b

  1. Rafał Kaźmierczak   Olsztyn - Życie w 6x6 – I, III - Ewolucja ryb – I, III

  1. Marzena Kolarz  Kraków - Królowe – 2,4 , Kominiarze: Paweł 1, Kominiarze: Paweł 2

  1. Andrzej Kołodziejczyk  Jelenia Góra - Celwiskoza 2016 – krajobraz po bitwie – 1,2

  1. Hanna Komasińska  Piła - Sen na Antypodach - Autoportret - Przystań

  1. Tadeusz Koniarz   Tarnów - Zamachy terrorystyczne w Paryżu – 1/5, 1/6 - 15.11.2015 Panika na Republice – 3/3, 3/5 - Portrecista portretowany - Wojciech Prażmowski - Mona Lisa

  1. Dominika Koszowska   Katowice - Klatka – 1/14, 5/14, 10/14

  1. Anna Kowalczyk  Warszawa - Pod ścianą

  1. Jacek Kutyba   Toruń - Teresa - Diana

  1. Waldemar Kwaśniewski   Kielce - Ulica – 3 - Nie płacz, mały

  1. Marta Leśniakowska  Warszawa - z cyklu Muzeum: Bez tytułu 1 - z cyklu: Portrety trumienne 1 - z cyklu: Portrety trumienne 2 - z cyklu Puste pokoje: Pokój nr 1 - z cyklu Puste pokoje: Pokój nr 2

  1. Arkadiusz Makowski   Lubawka - Krucznik Sudecki – 1

  1. Mariusz Paweł Mazur  Lublin - The autumn day in town

  1. Joanna Mrówka   Kraków - Rodzina – 1A - Wielki tydzień na Sycylii – 2A, 2C, 2E

  1. Jakub Ochnio   Zgłobice - Ukraina – 1,2,3,4,5,6,7,8

  1. Tomasz Okoniewski   Korczyna - Razem na dobre i na złe... - 4,5 - Świat Olka...

  1. Marek Ostrowski  Szczecin - Party – 1,2,3

  1. Małgorzata Cwynar – Owsiak  Markowa: Portret,  Kobieta, Anke, Świat dziecka I – 1,2. Świat dziecka II – 1,2

  1. Violetta Chełpa- Parys   Żary, Enigmatyczność – 2

  1. Artur Pławski   Tychy - Widzowie – 7/9, 8/9

  1. Izabela Poniatowska  Warszawa -Mapy (1 – Dom) ,Mapy ( 3 – Błądzenia)

  1. Marek Rawski  Jelenia Góra - Przekątna

  1. Maria Różańska - Wejherowo - Alone

  1. Joanna Schendziolek  Ścinawa - Sen o łabędziu, Dziecięce marzenia

  1. Michał Sieradzan  Kielce - Samotność na korcie

  1. Katarzyna Warańska  Rzeszów - 03 Skrawki mej ziemi - przestrzenie

  1. Kornelia Głowacka – Wolf   Wrocław - Portret kobiety z winem

  1. Barbara Wójcik   Oświęcim - Kuchnia – I, II,  Haft

  1. Krzysztof Zając  Kielce - Nowy świat – 1,3,4,5,6, Płot

  1. Aleksander Celiewski   Zielona Góra - Sławek i Marzena, Natalka w szkole muzycznej

  1. Liwia Litecka   Zielona Góra - Autoportret

  1. Ewelina Soból   Mirostowice Dolne,  Samotna wyspa

  1. Zbigniew Stefaniak - Żary,  Bez tytułu - 1

 

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: