32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

Informacja  o  programie Promocji Twórczej ...

Więcej...

Protokół z przeglądu wojewódzkiego 66. OKR, galeria zdjęć

PROTOKÓŁ
posiedzenia jury Przeglądu Wojewódzkiego
66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
Żary 07-08.05. 2021 r.
 
Jury w składzie:
  • Jan Zdziarski
  • Jarosław Wasik
  • Daniel Stachuła
po wysłuchaniu i obejrzeniu 25 wykonawców, w tym 14 w turnieju recytatorskiego, 3 w turnieju
wywiedzione ze słowa, 9 w turnieju poezji śpiewanej oraz 3 w turnieju teatrów jednego aktora, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia :

w turnieju recytatorskim
w kategorii młodzieży szkolnej:
I nagrodę otrzymuje Szymon Andrzejewski (Gorzów Wlkp)
II nagrodę otrzymują: Jagoda Brożyna (Zielona Góra) oraz Milena Wroczyńska (Żary)
Jednocześnie wyróżnienia otrzymują: Magdalena Nowaczyk (Drezdenko), Zofia Kozieł (Zielona Góra), Milena Adamowicz (Krosno Odrzańskie)
w kategorii dorosłych:
III nagrodę otrzymuje Patryk Kamiński(Gorzów Wlkp)
Jednocześnie wyróżniono Zuzannę Słowikowską (Żary)
w turnieju wywiedzione ze słowa
Wyróżnienie otrzymuje Halina Bohuta -Stąpel (Zielona Góra)
w turnieju teatrów jednego aktora
I nagrodę otrzymuje Maria Mędryk (Zielona Góra)
II nagrodę otrzymuje Aleksandra Urban (Żary)
w turnieju poezji śpiewanej
I nagrodę otrzymuje Aleksandra Szczepańska (Zielona Góra)
II nagrodę otrzymują: Milena Wroczyńska (Żary), Natalia Szostak (Żagań) oraz Maja Massier (Żagań)
Jednocześnie wyróżniono Paulinę Solską (Zielona Góra)
Wszyscy laureaci otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Żary, a wyróżnieni dyplomy.
 
Kwalifikacje do Przeglądu Finałowego turniejów recytatorskiego i wywiedzionego ze słowa, który odbędzie się dniach 24-26 czerwca 2021 r. w Ostrołęce, oraz nagrody w wysokości 150 zł ufundowane przez Żarski Dom Kultury otrzymują:
z turnieju recytatorskiego: Szymon Andrzejewski, Jagoda Brożyna i Milena Wroczyńska
 
z turnieju wywiedzione ze słowa: brak nominacji
 
Kwalifikację do Przeglądu Finałowego Teatrów Jednego Aktora, które odbędą się w dniach 2-4 września 2021r. w Słupsku oraz nagrodę w wysokości 150 zł ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
otrzymuje:
Maria Mędryk
Nominację na podstawie nagrania oraz nagrodę w wysokości 50 zł ufundowane przez Żarski Dom Kultury otrzymała: Aleksandra Urban
 
Kwalifikacje do Przeglądu Finałowego turnieju poezji śpiewanej, które odbędzie się 9-11 września 2021 r. we Włocławku oraz nagrodę w wysokości 150 zł ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze otrzymuje:
Aleksandra Szczepańska
Nominacje do kwalifikacji w drodze konkursu nagrań oraz nagrody w wysokości 50 zł ufundowane przez Żarski Dom Kultury otrzymują: Milena Wroczyńska, Natalia Szostak i Maja Massier
 
Dodatkowo Nagrodę Publiczności za twórcze poszukiwania i interpretację płynącą prosto z serca, ufundowaną przez Teatr Drewniana Kurtyna otrzymuje Martyna Hawryluk.
 
Jury dziękuje nauczycielom, instruktorom, pedagogom oraz, przede wszystkim, wykonawcom za podtrzymywanie tradycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w trudnym czasie pandemii. Wyrażamy nadzieję, że mniejsza liczba uczestników nie jest wynikiem niechęci, ale skutkiem pandemii w związku z ograniczeniami działalności instytucji i organizacji kultury.
Jury dostrzega duży udział debiutantów w kategorii recytacji oraz wywiedzionego ze słowa (w szczególności w kategorii młodzieżowej). Zwracamy również uwagę na konieczność nieustannej pracy nad kulturą mowy. Ponadto dostrzegamy potrzebę sięgania po dobrą literaturę, z uwzględnieniem zarówno klasyki, jak i tekstów autorów współczesnych.
Przypominamy, że w turnieju poezji śpiewanej jest zapis regulaminowy zobowiązujący wykonawców do autorskiego opracowania co najmniej jednego utworu – na płaszczyźnie literackiej lub kompozycji muzycznej. Jednocześnie zwracamy uwagę, że w samej nazwie turnieju określone zostało pierwszeństwo poezji nad opracowaniem muzycznym. Jury podkreśla również dobry poziom artystyczny i nakłania do twórczych poszukiwań repertuarowych.
Bardzo dziękujemy Żarskiemu Domowi Kultury za staranne przygotowanie i przeprowadzenie przeglądu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Gratulujemy również dobrego wejścia w OKR dyrektorowi Żarskiego Domu Kultury. Jednocześnie wyrażamy nadzieję na dalszą współpracę oraz kontynuację organizacji konkursu przez ŻDK w przyszłości.
Żary, dnia 8.05. 2021r.

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: