Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Galerie   /  Protokół z przeglądu wojewódzkiego 66. OKR, galeria zdjęć

Protokół z przeglądu wojewódzkiego 66. OKR, galeria zdjęć

PROTOKÓŁ
posiedzenia jury Przeglądu Wojewódzkiego
66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
Żary 07-08.05. 2021 r.
 
Jury w składzie:
  • Jan Zdziarski
  • Jarosław Wasik
  • Daniel Stachuła
po wysłuchaniu i obejrzeniu 25 wykonawców, w tym 14 w turnieju recytatorskiego, 3 w turnieju
wywiedzione ze słowa, 9 w turnieju poezji śpiewanej oraz 3 w turnieju teatrów jednego aktora, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia :

w turnieju recytatorskim
w kategorii młodzieży szkolnej:
I nagrodę otrzymuje Szymon Andrzejewski (Gorzów Wlkp)
II nagrodę otrzymują: Jagoda Brożyna (Zielona Góra) oraz Milena Wroczyńska (Żary)
Jednocześnie wyróżnienia otrzymują: Magdalena Nowaczyk (Drezdenko), Zofia Kozieł (Zielona Góra), Milena Adamowicz (Krosno Odrzańskie)
w kategorii dorosłych:
III nagrodę otrzymuje Patryk Kamiński(Gorzów Wlkp)
Jednocześnie wyróżniono Zuzannę Słowikowską (Żary)
w turnieju wywiedzione ze słowa
Wyróżnienie otrzymuje Halina Bohuta -Stąpel (Zielona Góra)
w turnieju teatrów jednego aktora
I nagrodę otrzymuje Maria Mędryk (Zielona Góra)
II nagrodę otrzymuje Aleksandra Urban (Żary)
w turnieju poezji śpiewanej
I nagrodę otrzymuje Aleksandra Szczepańska (Zielona Góra)
II nagrodę otrzymują: Milena Wroczyńska (Żary), Natalia Szostak (Żagań) oraz Maja Massier (Żagań)
Jednocześnie wyróżniono Paulinę Solską (Zielona Góra)
Wszyscy laureaci otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Żary, a wyróżnieni dyplomy.
 
Kwalifikacje do Przeglądu Finałowego turniejów recytatorskiego i wywiedzionego ze słowa, który odbędzie się dniach 24-26 czerwca 2021 r. w Ostrołęce, oraz nagrody w wysokości 150 zł ufundowane przez Żarski Dom Kultury otrzymują:
z turnieju recytatorskiego: Szymon Andrzejewski, Jagoda Brożyna i Milena Wroczyńska
 
z turnieju wywiedzione ze słowa: brak nominacji
 
Kwalifikację do Przeglądu Finałowego Teatrów Jednego Aktora, które odbędą się w dniach 2-4 września 2021r. w Słupsku oraz nagrodę w wysokości 150 zł ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
otrzymuje:
Maria Mędryk
Nominację na podstawie nagrania oraz nagrodę w wysokości 50 zł ufundowane przez Żarski Dom Kultury otrzymała: Aleksandra Urban
 
Kwalifikacje do Przeglądu Finałowego turnieju poezji śpiewanej, które odbędzie się 9-11 września 2021 r. we Włocławku oraz nagrodę w wysokości 150 zł ufundowaną przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze otrzymuje:
Aleksandra Szczepańska
Nominacje do kwalifikacji w drodze konkursu nagrań oraz nagrody w wysokości 50 zł ufundowane przez Żarski Dom Kultury otrzymują: Milena Wroczyńska, Natalia Szostak i Maja Massier
 
Dodatkowo Nagrodę Publiczności za twórcze poszukiwania i interpretację płynącą prosto z serca, ufundowaną przez Teatr Drewniana Kurtyna otrzymuje Martyna Hawryluk.
 
Jury dziękuje nauczycielom, instruktorom, pedagogom oraz, przede wszystkim, wykonawcom za podtrzymywanie tradycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w trudnym czasie pandemii. Wyrażamy nadzieję, że mniejsza liczba uczestników nie jest wynikiem niechęci, ale skutkiem pandemii w związku z ograniczeniami działalności instytucji i organizacji kultury.
Jury dostrzega duży udział debiutantów w kategorii recytacji oraz wywiedzionego ze słowa (w szczególności w kategorii młodzieżowej). Zwracamy również uwagę na konieczność nieustannej pracy nad kulturą mowy. Ponadto dostrzegamy potrzebę sięgania po dobrą literaturę, z uwzględnieniem zarówno klasyki, jak i tekstów autorów współczesnych.
Przypominamy, że w turnieju poezji śpiewanej jest zapis regulaminowy zobowiązujący wykonawców do autorskiego opracowania co najmniej jednego utworu – na płaszczyźnie literackiej lub kompozycji muzycznej. Jednocześnie zwracamy uwagę, że w samej nazwie turnieju określone zostało pierwszeństwo poezji nad opracowaniem muzycznym. Jury podkreśla również dobry poziom artystyczny i nakłania do twórczych poszukiwań repertuarowych.
Bardzo dziękujemy Żarskiemu Domowi Kultury za staranne przygotowanie i przeprowadzenie przeglądu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Gratulujemy również dobrego wejścia w OKR dyrektorowi Żarskiego Domu Kultury. Jednocześnie wyrażamy nadzieję na dalszą współpracę oraz kontynuację organizacji konkursu przez ŻDK w przyszłości.
Żary, dnia 8.05. 2021r.
Skip to content