32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Koncert dla Ukrainy

Koncert dla Ukrainy

 Żarski Dom Kultury zaprasza ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

Informacja  o  programie Promocji Twórczej ...

Więcej...

Rock w Kunicach – koncert zespołu „5 Rano”

5rano_banner
ŻDK zaprasza na  koncert zespołu   „5 Rano” Filia ŻDK  Kunice, ulica Grunwaldzka 3 godz 18.00. Bilet normalny w cenie 10,00 zł , bilet ulgowy 7.oo  zł (tylko dla członków sekcji ŻDK ). Jako suport wystąpi „Orange Room” .ekobilet-btn-green

5 RANO to powstała w 2004 roku grupa doświadczonych scenicznie muzyków inspirujących się brzmieniem bluesa i rocka lat 60tych i 70tych. Z ich pomysłów muzycznych, istnego zapału i niespełnionych pokładów energii wychodzi muzyka szczególna. Blues-rock, klasyczny rock, rock psychodeliczny, rock’n’roll – to bardzo pobieżny opis gatunków muzycznych, po których porusza się 5 RANO.

Starannie zaaranżowane własne kompozycje i inspirujące improwizacje muzyków sprawiają, że każdy koncert zespołu to obcowanie ze sztuką tworzoną przez tę piątkę ludzi. Przewijające się na koncertach covery to skarbnica wiedzy o historii rocka, a zespół stara się każdy zapożyczony utwór grać po swojemu zostawiając to, co jest dla kompozycji najbardziej charakterystyczne.

Po zdobyciu Grand Prix przeglądu zespołów rockowych podczas Festiwalu Miłośników Fortyfikacji w Boryszynie 5 RANO zaznaczyła swoją obecność na Spring Rock Festival w Nowej Soli (3 miejsce), Las Woda i Blues w Radzyniu (indywidualna nagroda dla wokalisty) oraz na Lubuskich Derbach Muzycznych (Grand Prix).

 

IMG_5382-001
d1 687
d1 667

Bez-nazwy-1
ekobilet-btn-green

 

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: