Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Uniwersytet Trzeciego Wieku   /  SENIORZY W AKCJI – KONKURS DOTACYJNY

SENIORZY W AKCJI – KONKURS DOTACYJNY

zdjęcie promujące konkurs Seniorzy w akcji_V2Masz ponad 60 lat? Masz pomysł na działanie społeczne i determinację do stworzenia czegoś nowego? A może jesteś w wieku 18-35 lat i chcesz we współpracy z seniorem zrealizować inicjatywę, która łączy pokolenia ? Weź udział w konkursie o dotację. Zgłoś swój projekt i zawalcz i jego realizację!

Seniorzy w akcji” to konkurs dotacyjny organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować go przy wsparciu ekspertów oraz doświadczonych animatorów. Organizatorzy szukają osób, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem i zdobywać nowe umiejętności, przydatne w dalszej aktywności społecznej. Do niedawna dużo mówiło się o tym, że to młodzi ludzie są przyszłością. Zapominamy jednak o ogromnym potencjale, który drzemie w ludziach starszych.

Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi. Konkurs realizowany jest w formule inkubatora – poprzez cykl warsztatów, wizyt studyjnych i dzięki wsparciu trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów, uczestnicy będą mieli okazję dopracować pomysły zgłoszone do konkursu i zdobyć wsparcie finansowe w wysokości od 6000 do 12000 zł. Ze środków konkursu zostanie przyznanych ok. 33-35 dotacji na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włączają osoby starsze w dialog i współpracę z samorządem lokalnym, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.

O dotacje mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba w wieku 18-35 lat) we współpracy z Żarskim Domem Kultury, która pełnić rolę podmiotu aplikującego o dotację.

Żarski Dom Kultury jako instytucja , którą łączy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności szczególna relacja wspólnego doświadczenia pracy w ramach projektu „UTW dla społeczności”, który obecnie realizujemy , gorąco zachęcamy Państwa do zainteresowania tym konkursem.

Jeśli chcecie wspólnie z Żarskim Domem Kultury wziąć udział w konkursie prosimy o kontakt.

Więcej informacji:

Katarzyna Walczak telefon: 068 374 2431

e–mail:katarzyna.walczak@dkzary.pl

zdjęcie promujące konkurs Seniorzy w akcji

Skip to content