Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Spektakl „LIMBA”
Spektakl LIMBA

Spektakl „LIMBA”

Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl  Teatru Układ Formalny oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

LIMBA 

7 czerwca 24, godzina: 18:00  sala widowiskowa Luna, ul. Okrzei 35
DARMOWE KARTY WSTĘPU DO ODBIORU W SALONIE WYSTAW ARTYSTYCZNYCH  PL. RYNEK 17, TEL. 68 374 05 08

 

reż. Piotr Ratajczak;

Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Układ Formalny oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. „Limba” powstał w partnerstwie z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej w Polsce w ramach kampanii zachęcającej do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach europejskich.

Nowe osiedle mieszkaniowe. Zamknięte, dość zamożne, elitarne. Ósemka bohaterów spotyka się podczas zebrania lokatorskiego, żeby zadecydować posadzeniu drzewka, tytułowej limby.

Rutynowe zebranie ma dość nieoczekiwany przebieg. Lokatorzy reprezentujący różne grupy społeczne, zawody, ideologie, różny stosunek do Unii Europejskiej, status materialny i wyznania mają też różne wizje i pomysły na temat nie tylko drzewa, ale i wielu innych spraw. Kompromis wisi na włosku. Czy uda się porozumieć w skłóconym i spolaryzowanym społeczeństwie? Czy limba przetrwa zebranie lokatorskie? A może sprzeczność interesów i charakterów jest siłą tak destrukcyjną, że konfrontacja będzie nieunikniona? Pod wpływem emocji i nieoczekiwanych zdarzeń prawda o mieszkańcach wychodzi na jaw. Nikt nie jest tym, za kogo się podawał. Czy ktoś w tej wojnie na racje i argumenty może zwyciężyć?

„Limba” zaczyna się jak u Barei a kończy jak u Hitchcocka, pomiędzy jest zwyczajne polskie życie, gdzieś na osiedlu, jakich pod Wrocławiem całkiem sporo.

Szacowany czas trwania: 80/90 minut

Spektakl rekomendowany dla widzów od 16. roku życia.

 

Spektakl LIMBA

Skip to content