Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Spektakl „ONY” Teatru Osterwy z Gorzowa…

Spektakl „ONY” Teatru Osterwy z Gorzowa…

 

baner_teatr_polskaŻarski Dom Kultury zaprasza na spektakl teatru  im.J. Osterwy z Gorzowa Wlkp. pod tytułem:

„ONY”  

17 listopada 2015 godz 18.00, sala widowiskowa „Luna” Żary , ul. Okrzei 35. Wstęp bezpłatny na zaproszenia, które są  dostępne w siedzibie ŻDK , Ul. Wrocławska 7
Spektakl w ramach programu  „Teatr Polska”.

logo czrne„Ony”

Marta Guśniowska
reżyseria Alina Moś-Kerger
czas trwania: 90 min.

Myśleliście, że teatr dla nastolatków nie istnieje? Albo – że to tylko lektury szkolne w malowanych dekoracjach? Powitajcie więc Onego – i posłuchajcie jego historii. Z typową dla siebie językową wyobraźnią, dramatopisarka Marta Guśniowska snuje bajkę o ludzkim życiu. Bardzo dojrzałą, choć widzianą oczyma dojrzewającego dziecka drogę pokonywaną przez każdego z nas w poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w świecie. Pytanie o sens życia jest pytaniem odwiecznie stawianym przez człowieka. Ony mierzy się z rzeczywistością dorosłych, choć zupełniej jej nie rozumie, ale dzięki swojej dziecięcej wyobraźni i wrażliwości udaje mu się ją zaakceptować, by w końcu stała się ona również jego udziałem. Przemijanie jest czymś naturalnym. Istotną rolę odgrywa tutaj akceptacja własnego człowieczeństwa. Tylko życie przeżyte w sposób pełny i świadomy, pozwala pogodzić się z jego przemijaniem i nieuchronnym końcem.

Kilkadziesiąt lat drogi, zawiedzione nadzieje, miłość i poszukiwanie szczęścia – wszystko w jednym wyjątkowym spektaklu.

„Ony” to historia młodego chłopca uwikłanego w skomplikowaną sytuację rodzinną, zagubionego w fałdach własnej wyobraźni. Tytułowy Ony, w towarzystwie poznanej po drodze Księżniczki, przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca. Na drodze chłopca staje ponad 50 bohaterów: prawdziwych i wymyślonych, ludzi, zwierząt i przedmiotów.

DSC_8798 DSC_8523 DSC_8716 DSC_8441 DSC_8489_1

Skip to content