Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Spektakl Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy – „Dzień Dobry i Do Widzenia”

Spektakl Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy – „Dzień Dobry i Do Widzenia”

ekobilet-btn-green Żarski Dom Kultury zaprasza  13.03.2015r. godz.20.00 Spektakl w ramach „Stałej sceny Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy” pod tytułem  „Dzień dobry i do widzenia”  . Sala widowiskowa „Luna” ŻDK, ul. Okrzei 35. Bilety: normalny 20,00 zł, ulgowy  15,00 zł (dla członków sekcji ŻDK ).

Athol Fugard (ur. 1932), znany na całym świecie  dramatopisarz z RPA, zyskał rozgłos głównie  dramatami dotykającymi kwestii apartheidu i narodzin  nowego południowoafrykańskiego społeczeństwa. Dzień  dobry i do widzenia (1965), jedna z jego wczesnych,  jest jednak zupełnie apolityczna. Sztuka opowiada o dziewczynie, powracającej do traumatycznego domu po 12 latach nieobecności, i strzępach bliskości, jakie wciąż łączą ją z bratem. On nie zdołał się wyrwać apodyktycznym rodzicom, zrezygnował z marzeń, utknął w pułapce społecznych norm, które każą dzieciom szanować ojca i wymuszają poświęcenie dla kalek. Dla niej, córki marnotrawnej, ucieczka też zamieniła się w pułapkę: tułanie się po pokojach hotelowych,  tymczasowość, niezdolność do zbudowania trwałego związku i zapuszczenia korzeni. Diametralnie różni, są zarazem jednakowo samotni i nieszczęśliwi. Podczas godzinnego spotkania – gdzieś między “dzień dobry” a “do widzenia” – oboje uświadamiają sobie klęskę. I brak nadziei.

Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Magda Skiba
Scenografia i kostiumy: Gabriela Fabian
Muzyka i dźwięki: Andrzej Janiga

Obsada:
Gabriela Fabian
Mariusz Sikorski
Czas trwania: 55 min.

Uwaga ! Ze względu na kameralny charakter spektaklu, miejsca dla widzów zostały przeniesione  na scenę, a ich liczba ograniczona . Z tego też względu nie obowiązuje numeracja miejsc i rzędów przy zakupie biletów w systemie elektronicznym „Ekobilet”.
ekobilet-btn-green

Skip to content