32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Koncert dla Ukrainy

Koncert dla Ukrainy

 Żarski Dom Kultury zaprasza ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

Informacja  o  programie Promocji Twórczej ...

Więcej...

Spektakl Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy – „Dzień Dobry i Do Widzenia”

ekobilet-btn-green Żarski Dom Kultury zaprasza  13.03.2015r. godz.20.00 Spektakl w ramach „Stałej sceny Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy” pod tytułem  „Dzień dobry i do widzenia”  . Sala widowiskowa „Luna” ŻDK, ul. Okrzei 35. Bilety: normalny 20,00 zł, ulgowy  15,00 zł (dla członków sekcji ŻDK ).

Athol Fugard (ur. 1932), znany na całym świecie  dramatopisarz z RPA, zyskał rozgłos głównie  dramatami dotykającymi kwestii apartheidu i narodzin  nowego południowoafrykańskiego społeczeństwa. Dzień  dobry i do widzenia (1965), jedna z jego wczesnych,  jest jednak zupełnie apolityczna. Sztuka opowiada o dziewczynie, powracającej do traumatycznego domu po 12 latach nieobecności, i strzępach bliskości, jakie wciąż łączą ją z bratem. On nie zdołał się wyrwać apodyktycznym rodzicom, zrezygnował z marzeń, utknął w pułapce społecznych norm, które każą dzieciom szanować ojca i wymuszają poświęcenie dla kalek. Dla niej, córki marnotrawnej, ucieczka też zamieniła się w pułapkę: tułanie się po pokojach hotelowych,  tymczasowość, niezdolność do zbudowania trwałego związku i zapuszczenia korzeni. Diametralnie różni, są zarazem jednakowo samotni i nieszczęśliwi. Podczas godzinnego spotkania – gdzieś między “dzień dobry” a “do widzenia” – oboje uświadamiają sobie klęskę. I brak nadziei.

Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Magda Skiba
Scenografia i kostiumy: Gabriela Fabian
Muzyka i dźwięki: Andrzej Janiga

Obsada:
Gabriela Fabian
Mariusz Sikorski
Czas trwania: 55 min.

Uwaga ! Ze względu na kameralny charakter spektaklu, miejsca dla widzów zostały przeniesione  na scenę, a ich liczba ograniczona . Z tego też względu nie obowiązuje numeracja miejsc i rzędów przy zakupie biletów w systemie elektronicznym „Ekobilet”.
ekobilet-btn-green

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: