Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Spektakl „Teatru po godzinach” – „polandJa”
Teatr po godzinach

Spektakl „Teatru po godzinach” – „polandJa”

Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Teatru po godzinach”

polandJa

13.05.2023 • GODZ.19:00
SALA WIDOWISKOWA LUNA, OKRZEI 35
bilet 10,- złotych
SWA PL. RYNEK 17 ORAZ  WWW.ABILET.PL


„W małym miasteczku są ludzie tacy
Co marzą o wielkich cudach
Chcą mieć samochód przyjaciół w pracy
Lub gdzieś wyjechać i żyć jak w raju
By z zagranicy pisać Rodacy
Wciąż marzą i wciąż zostają…”

Można opisać ten spektakl tak:
Na ławce pod blokiem siadają kibic, moherowa babcia, wróżbitka, polityk, mąż, żona, PatOlka, dzielnicowa i menelka. I zaczyna się dziać.
W pewnym wymyślonym bloku mieszkają wymyśleni mieszkańcy. Mają swoją wymyśloną codzienność i całkowicie wymyślone problemy.
Aktorzy Teatru po Godzinach Żarskiego Domu Kultury podglądają mieszkańców wymyślonego kraju i przyglądają się w nich jak w krzywym zwierciadle. Podstawą spektaklu jest współczesna proza polska. Słowami Szczygielskiego, Porczyńskiej, Kubryńskiej, Mrożka, Karpowicza, Chutnik, Vargi, Myśliwskiego, Dygata i Papużanki, a także tekstami własnymi, aktorzy opisują nazbyt dobrze znaną rzeczywistość. Rozmawiają o ludzkich dramatach w słodko-gorzkiej komedii charakterów i zdarzeń. Po to, by powiedzieć na głos „wszyscy tak robimy”. Pytanie tylko, czy chcemy robić TAK nadal. Teatr po Godzinach to grupa teatralna dla dorosłych, w której najmłodszy aktor ma 20, a najstarszy 75 lat. Na gruncie twórczym ścierają się różne pokolenia, doświadczenia życiowe i sceniczne oraz perspektywy. Rozpoczęli swoje spotkania w październiku 2022 roku. To amatorzy o różnym stopniu zaawansowania, dla których wspólnym celem jest rozwój.

Spektakl zawiera piosenki, w myśl zasady, że „śpiewać każdy może”.

Ze względu na poruszaną tematykę i mocne słownictwo proponujemy spektakl widzom 16+.

Reżyseria i scenariusz: Alicja Wróbel
Występują: Beata Chudy, Emilia Lipińska, Agnieszka Sławuska, Milena Wroczyńska, Dorota Zakowicz, Urszula Golec, Krzysztof Bukowski, Waldemar Dybalski, Grzegorz Kowalczuk

Skip to content