32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

Spektakl „Życie: trzy wersje” 22 kwietnia w Lunie…

Żarski Dom Kultury zaprasza  na spektakl :

Yasmina Reza

„Życie: trzy wersje”

22 kwietnia 2018. godz. 17.00. Sala widowiskowa „Luna”
ul. Okrzei  35. Bilety w cenie 80.00 zł do nabycia w ŻDK ul. Wrocławska 7.

Obsada:

  • Olga Sawicka
  • Martyna Trawczyńska
  • Sławomir Pacek
  • Jerzy Schejbal

Przekład: Piotr Szymanowski
Reżyseria: Jerzy Schejbal
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

 

Życie: trzy wersje” to pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku.

Sztuka Yasminy Rezy ukazuje trzy warianty tej samej kolacji z udziałem dwóch par małżeńskich, Soni i Henryka oraz Inez i Huberta. Kluczowe dla rozwoju wydarzeń kwestie umieszczone w części pierwszej, przybierają zgoła odmienny przebieg i finał w następnych dwóch odsłonach. Obserwujemy jak pozornie nieistotne szczegóły powodują, że dobrze wychowani bohaterowie pokazują swoje prawdziwe oblicze, idą za emocjami i finalnie nie mogą nad nimi zapanować. Zmagania reguł społecznych z niezmienną od wieków ludzką naturą zmieniają towarzyskie spotkanie w pole bitwy, na szczęście tylko na słowa…

Po prostu KOMEDIA z czterema świetnymi rolami!

Emocje falują, a przedstawienie staje się soczewką powiększającą rozmaite przywary i zalety bohaterów. Schejbal, chociaż uważa się przede wszystkim za aktora, po raz kolejny dowiódł, że potrafi zbudować spektakl skupiający uwagę publiczności, pełen wdzięku, humoru i elegancji, choć wcale nie o tak przyjemnych stronach życia opowiada. (fragment recenzji, Tomasz Miłkowski, „Przegląd”,www.aict.art.pl/2016/10/15/warianty/)

Yasmina Reza – znana francuska aktorka i pisarka, autorka wystawianych na całym świecie sztuk, w tym słynnego „Boga mordu”, którego adaptacją jest film „Rzeź” w reżyserii Romana Polańskiego.

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: