Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Spektakl „Życie: trzy wersje” 22 kwietnia w Lunie…

Spektakl „Życie: trzy wersje” 22 kwietnia w Lunie…

Żarski Dom Kultury zaprasza  na spektakl :

Yasmina Reza

„Życie: trzy wersje”

22 kwietnia 2018. godz. 17.00. Sala widowiskowa „Luna”
ul. Okrzei  35. Bilety w cenie 80.00 zł do nabycia w ŻDK ul. Wrocławska 7.

Obsada:

  • Olga Sawicka
  • Martyna Trawczyńska
  • Sławomir Pacek
  • Jerzy Schejbal

Przekład: Piotr Szymanowski
Reżyseria: Jerzy Schejbal
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

 

Życie: trzy wersje” to pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku.

Sztuka Yasminy Rezy ukazuje trzy warianty tej samej kolacji z udziałem dwóch par małżeńskich, Soni i Henryka oraz Inez i Huberta. Kluczowe dla rozwoju wydarzeń kwestie umieszczone w części pierwszej, przybierają zgoła odmienny przebieg i finał w następnych dwóch odsłonach. Obserwujemy jak pozornie nieistotne szczegóły powodują, że dobrze wychowani bohaterowie pokazują swoje prawdziwe oblicze, idą za emocjami i finalnie nie mogą nad nimi zapanować. Zmagania reguł społecznych z niezmienną od wieków ludzką naturą zmieniają towarzyskie spotkanie w pole bitwy, na szczęście tylko na słowa…

Po prostu KOMEDIA z czterema świetnymi rolami!

Emocje falują, a przedstawienie staje się soczewką powiększającą rozmaite przywary i zalety bohaterów. Schejbal, chociaż uważa się przede wszystkim za aktora, po raz kolejny dowiódł, że potrafi zbudować spektakl skupiający uwagę publiczności, pełen wdzięku, humoru i elegancji, choć wcale nie o tak przyjemnych stronach życia opowiada. (fragment recenzji, Tomasz Miłkowski, „Przegląd”,www.aict.art.pl/2016/10/15/warianty/)

Yasmina Reza – znana francuska aktorka i pisarka, autorka wystawianych na całym świecie sztuk, w tym słynnego „Boga mordu”, którego adaptacją jest film „Rzeź” w reżyserii Romana Polańskiego.

Skip to content