Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Galerie   /  Sukces Marleny Siwej w Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku

Sukces Marleny Siwej w Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku

OKR poezja spiewana_06Przez kilka dni Włocławek gościł najlepszych młodych wykonawców poezji śpiewanej w Polsce, wybranych w kilkustopniowych eliminacjach.Żarski Dom Kultury reprezentowała Marlena Siwa laureatka eliminacji wojewódzkich, które odbywały się w Żarach.

W czwartek 11 czerwca odbyły się zajęcia warsztatowe z wokalistami przeprowadzone przez Katarzynę Winiarską i Elżbietę Zapendowską.W piątek 12 czerwca w „Browarze B.” – Włocławskim Centrum Kultury – odbyły się koncerty konkursowe. W skład jury wchodzili:

  • Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka; Teresa Drozda – dziennikarka muzyczna Polskiego Radia, współprowadząca audycję „Gitarą i piórem” w radiowej Trójce, autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej „Strefa Piosenki”;
  • Lech Śliwonik – teatrolog, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, redaktor naczelny Sceny, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie w latach 2002 – 2008;
  • Krzysztof Herdzin – znakomity pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent. Autor jazzowych wersji utworów Chopina, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy;
  • Ojciec Wacław Oszajca – poeta, autor kilkunastu tomów poetyckich przekładanych na niemiecki, włoski i rosyjski, jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zasiadał w jury Nagrody Literackiej Nike.

Marlena śpiewała piosenki do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Ryszarda Milczewskiego-Bruno z muzyką Mariusza Massiera, który również akompaniował Marlenie na fortepianie.

W sobotę 13 czerwca na dziedzińcu „Browaru B.” odbył się DOBRY KONCERT z udziałem laureatów 24 Finału oraz Stanisława Soyki. Koncert poprowadził Sambor Dudziński.

I nagrodę otrzymał Kamil Owczarek z miejscowości Żory.

Przyznano również jedynie drugą nagrodę oraz wyróżnienia. Jedno z nich przypadło reprezentującej Żarski Dom Kultury Marlenie Siwej.

Skip to content