Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  Szaradziarskie Mistrzostwa Żar 2019

Szaradziarskie Mistrzostwa Żar 2019

W sobotnie południe 01.06.2019 r. w ŻDK przy ul.Wrocławskiej 7 odbyły się XVIII Otwarte Szaradziarskie Mistrzostwa Żar. W tym roku do Żar zawitało 31 uczestników z: Katowic, Szczecina, Polic, Poznania, Warszawy oraz innych miejscowości Wielkopolski, Dolnego i Górnego Śląska, Zachodniopomorskiego oraz Ziemi Lubuskiej.

Zawody przeprowadzono w dwóch 60 minutowych rundach, w których zawodnicy zmagali się z zestawami zadań w tym również tematycznie związanymi z regionem, przygotowanymi przez członków klubu „ABAK”: Bogdana Tropaka, Marka Drewnowskiego a także Czesława Krasińskiego. Pierwszy zestaw zawierał 33 różnorodne zadania, za które można było uzyskać max 208 punktów turniejowych. W drugiej rundzie szaradziści mieli do rozwiązania 23 zadania, za rozwiązanie których można było uzyskać max 119 punktów. Po sprawdzeniu wszystkich rozwiązań i zsumowaniu punktów (każdy prawidłowo wpisany wyraz był punktowany) z obu rund przez Komisję pod przewodnictwem Bogdana Tropaka, w składzie której byli również:

  • Halina Halatyn, Maria Chomont,
  • Tomasz Karpiński,
  • Marek Drewnowski 
  • Bogdan Kęsy

stwierdzono, że tytuł Szaradziarskiego Mistrza Żar w 2019 r. zdobył Dawid Kupiec z Warszawy, który gromadząc łącznie 371 punktów otrzymał dyplom oraz puchar ufundowany przez Burmistrz Miasta Żary, a także nagrody rzeczowe. Drugie miejsce z 354 punktami wywalczył Maciej Gąska z Poniatowej, a trzeci ( jak w ubiegłym roku) z 346 punktami był Krzyszof Lofek z Jaworzna. Czwarte miejsce z dorobkiem punktowym 320 zajęła Krystyna Moś z Piekar Śląskich. Na miejscu piątym została sklasyfikowana zwyciężczyni turnieju z 2018 r. Agnieszka Warwas z Poznania , która uzyskała 318 punktów.

Najlepszym z mieszkańców Żar okazał się Andrzej Stachów z klubu „ABAK”, który z wynikiem 259 punktów zajął jedenaste miejsce i otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrz Żar. Oprócz Andrzeja Stachów w turniejowych zmaganiach Klub Szaradzistów „ABAK” ŻDK reprezentował jeszcze Krzysztof Wimbor (17miejsce). W zmaganiach brał udział również inny mieszkaniec Żar, Zbigniew Markulak (28 miejsce). Dzięki włączeniu się w organizację turnieju kilku żarskich instytucji i przedsiębiorstw (oprócz głównego organizatora czyli Żarskiego Domu Kultury oraz Klubu Szaradzistów „ABAK”) były to:

  • MAGOREX spółka jawna,
  • WĘGIER GLASS,
  • „DASAG” 
  • „TETRUM” ,
  • Urząd Miasta Żary
  • redakcja „ROZRYWKI” ,

wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali liczne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i AGD a także upominki i dyplomy okolicznościowe.

W uroczystym zakończeniu turnieju oraz wręczaniu nagród uczestniczył Dyrektor ŻDK – Roman Krzywotulski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury I Sportu – Elżbieta Maj.

Nad przebiegiem turnieju czuwał, prowadzący go Prezes Klubu Szaradzistów „ABAK” ŻDK – Czesław Piwko, któremu pomagali inni członkowie klubu: Leokadia Fójcik oraz Franciszek Bors.

Podsumowano również X edycję Klubowego Turnieju „ABAK” za 2018.r. o puchar Dyrektora ŻDK.

Zwycięzcą turnieju okazał się Andrzej Stachów, który wyprzedził Bogdana Tropaka oraz Czesława Piwko.

Do zobaczenia za rok na XIX Otwartych Szaradziarskich Mistrzostwach Żar.

Prezes Klubu Szaradzistów

” ABAK”ŻDK

Czesław Piwko

Wyniki w pliku PDF 

Skip to content