XVII Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie” Żary 13-14 czerwca 2015

balakanie_50PROTOKÓŁ z XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Polszczyzny i Pięśni Kresowej „Wielkie Bałakanie” Żary 13-14 czerwca 2015

Rada artystyczna w składzie: Małgorzata Budzianowska, Janusz Beger, Wiktor Pietrucki, Józef Lenart i Michał Wojdyła, po wysłuchaniu 47 wykonawców postanowiła:
1. Przyznać wyróżnienia następującym solistom i zespołom:

  •  Milena Wójtowicz, SP nr 1 Żary
  • Stanisława Nowicka, Mirostowice Dolne
  • Waldemar Sikora, Pieńsk
  • Henryka Tybiszewska, Zary ŻDK UTW
  • Krystyna Grześko, Żary ŻDK UTW
  • Krystyna Hercik, Żary  ŻDK UTW
  • Sylwia Sługocka, Sieniawa Zarska
  • Jadwiga Szymańska-Dudek, Zielona Góra
  • Krystyna Wojciechowska, Żary
  • Teresa Głowiak, Żary
  • Zespół Dziecięcy „Mała Tęcza” Olbrachtów
  • Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich „Źródełko” Wichów
  •  Zespół „Wrzos” Mirostowice Dolne
  • Zespół Niezapominajki, Gmina Gromadka
  •  Zespół Żurawianki, Zarki Wielkie
  • Zespół „Canto” Żary  ŻDK UTW 
  • Duet Zofia i Józef Pużak, Zary  ŻDK UTW 
  • Zespół „Dojrzałe Kłosy” Szprotawa
  • Zespół „Łużyczanki” Lipinki Łużyckie
  • Regionalny Zespół Śpiewaczy „Jaworek” Rzepnowo
  • Ryszard Głogowski, Rzepnowo
  • Zespół „Stypułowianie” Kożuchów
  • Feliks Przeradzki, Kędzierzyn-Koźle
  • Józef Drozdowski, Kędzierzyn-Koźle
  •  Anna Woś, Kędzierzyn-Koźle
  • Chór Lutnia, Siedlnica
  • Zespół ” Serce Bukowiny” Nowogród Bobrzański
  • Żarski Zespół Ludowy „Złoty Wiek” Żary

2. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano następujących twórców:

  •  Michał Kraśnicki, kierownik zespołu Wesoła Gromadka
  •  Alfred Rakiej • Adam Wołkowski

3.Tytuł laureata przyznano:

  •  Zespół Stanowianie, Stanów gm. Brzeźnica
  •  Zespół ” Złoty  Kłos” Marszów
  •  Zespół Karolinki, Grabik
  • Zespół  „Łęczanie” Ośno Lubuskie
  •  Zespół „Wesoła Gromadka”  Gromadka
  • Zespół Górali Czadeckich „Wichowianki” Wichów,
    gm. Brzeźnica
  •  Chór Żaranie, Żary  ŻDK UTW 
  •  Chór” Biały Orzeł,  Sulęcin
  • Zespół „Podołanie” Czerwona Woda
  •  Zespół  „Żagańska Lutnia” Żagań
  •  Zespół „Winne Grona” Zielona Góry
  • Zespół Górali Czadeckich „Jodełki” Żgań
  • Chór Pohulanka  z Zielonej Góry
  • Chór „Wrzosy” Rzepin
  • Kapela „Kaziuki” Rzepin
  • Echo Bukowiny z Lubania,
  •  Zespół „Jąrzębina” Sieniawa Żarska ( nagroda główna)
  •  Zespół „Lasowianie”  Pieńsk ( nagroda główna )
  •  Chór „Echo Kresów” Kędzierzyn- Koźle (nagroda główna) 

Żary, 14 czerwca 2015

Poniżej fotogaleria z koncertu finałowego.

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: