FINAŁ WOŚP 13-01-2019 NABÓR WOLONTARIUSZY

FINAŁ WOŚP 13-01-2019 NABÓR WOLONTARIUSZY

27. Finał WOŚP Miło Nam poinformować, iż Fundacja WOŚP wyraziła zgodę na utworzenie w Żarskim Domu Kultury w Żarach, Sztabu 27 ...

Więcej...

XXIV Krajowy Salon Fotografii Artystycznej ŻARY 2014 protokół jury

XXIV KRAJOWY SALON FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ ŻARY 2014  LISTA  AUTORÓW I PRAC NAGRODZONYCH,  I  ZAKWALIFIKOWANYCH DO EKSPOZYCJI ORAZ PROTOKÓŁ JURY.
  1. Jacek Abramowicz – Żary;  Tension – historia duszy
  2. Marek Abramowicz - Jarosław;  Genocide in Sri Lanka , Shoes are boring
  3. Karolina Augustyniak - Bratoszewice:  Raj utracony, Bez tytułu 1, M/K (Portret transseksualisty) nr 2,  Bez tytułu 2.
  4. Iwona Bandzarewicz - Kraków; Eden – IV, VI
  5. Agnieszka Bożek - Żagań; Ciernistość.
  6. Agnieszka Ewa Braun - Wrocław; Z cyklu Dorastanie – 03
  7. Urszula Sobieszek – Caban - Piastów; Kiedyś...,Samotność – 1, 3,  Nadciąga pomoc
  8. Tomasz Chodnik - Poznań; Water Reflections – Mosina p.2 - 1; Water Reflections – Delft, Holandia – 1, 2, Water Reflections – Kijksdein, Holandia – 1
  9. Jacek Cisło - Brzeźce; Odnaleźć siłę – 1, 4
  10. Krzysztof Ciszewski - Bełchatów; Konstrukcja – 01, 02
  11. Karol Czech - Świdnica; Przydrożny bar
  12. Stanisław Gąsior - Radom; xxx.
  13. Bogdan Głowacki - Luborzyca; Z komisu w Limanowej.
  14. Anna Jakubowska - Gdańsk; Pix – I, III,Rdza – I,V, Pola malowane – B, Z wnętrza, Złota droga 2, Pani z jarmużem, Tancerki.
  15. Artur Jastrzębski - Tychy; Hot n sweet,Bella,Ryby trzy.
  16. Marcin Jastrzębski - Lublin; Nowhere – 1, 3, 4
  17. Natalia Juras - Kraków; Liść na pajęczynie; Złączone,  Niejasności – 3
  18. Dawid Juszczyk - Sosnowiec; Fabryka porcelany – 1/4, 2/4, 4/4
  19. Franciszek Kluczyński - Łódź; Fanklub
  20. Anna Kornacka - Warszawa; Spis ludności – 1, 3, 4, 5, 6, 9
  21. Elżbieta Krajnik - Jarosław; Portret zwielokrotniony – 1;Alimenciarz
  22. Piotr Krupa - Rzeszów; Widziane z nieba – wizje natury – 6, 7
  23. Lidia Krzywoźniak - Kalisz; Desakralizacja – 1, 2, 3, 4
  24. Krzysztof Kubasiewicz – Zielona Góra; Płaskoludki – II
  25. Michał Kusiak - Sosnowiec; Kamienisko
  26. Marta Leśniakowska - Warszawa; Z cyklu puste pokoje: Pokój nr 2, Świeca. Hommage a Gerhard Richter
  27. Agnieszka Mazur - Łukawiec; Bez tytułu – 2
  28. Lidia Misztal - Gdańsk; Gdańskie żurawie – 1
  29. Ewa Oderkiewicz - Warszawa; Szukając w pamięci: miejsca – 1/3, 2/3, 3/3
  30. Tomasz Okoniewski - Korczyna; Bohaterzy wypału… – 2, 3, 4, 5
  31. Katarzyna Olter - Piła; Maraton dusz, W oczekiwaniu ,W zamyśleniu
  32. Artur Pławski - Tychy; Kres krajobrazu, Urban higline.
  33. Izabela Poniatowska - Warszawa; Moc życzeń.
  34. Marek Rawski - Jelenia Góra; Na przekór.
  35. Żaneta Rzepa - Lanckorona; Geometria – 2/3.
  36. Ewelina Soból - Mirostowice Dolne; Natura rzeczy, Paleta barw.
  37. Teresa Solarz - Sosnowiec; Katowice, Mury, Zalew.
  38. Anna Piwowarska – Sosik - Rudawa; W cieniu, Zapach ukryty w fotografii.
  39. Wiktor Stasiak - Częstochowa; Szkielet, Zaułek, Wartownik.
  40. Mateusz Szabelski - Szczecin; Karolina.
  41. Agnieszka Szafirska - Rzeszów; Morze – 1, 2, Filiżanka herbaty
  42. Zdzisław Szreffel – Zielona Góra; Bez tytułu – 3
  43. Ewa Adriana Szumowska - Sulejówek; Bez tytułu – 2
  44. Wojciech Ulman – Zielona Góra; Pamiętam jak piliśmy razem herbatę – 1, 3
  45. Marta Wapiennik - Kraków; Kontynuacja iluzji
  46. Elżbieta Waszczuk – Kołobrzeg; Skok do średniowiecza – 1
  47. Przemysław Wdowiak – Iłowa; Praca – IV ,Prima B. – 1
  48. Damian Wis – Kędzierzyn – Koźle; Boże Ciało w Świętochłowicach
  49. Kornelia Głowacka – Wolf –Wrocław; Po godzinach, Jedzące kanapki, Letni sen
  50. Jarosław Zadora – Rybnik; Voodoopeople – 3, Za folią – 3, 4
 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury XXIV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej  ŻARY 2014.Jury w składzie:
  1. dr Adam Sobota - przewodniczący jury, Wrocław
  2. Janusz Nowacki - ZPAF, Fotoklub RP, Poznań
  3. Monika Piotrowska  - Instytut Fotografii proFotografia, Poznań
  4. Piotr Wiktor Węcławski - Fotoklub RP, Świebodzin
  5. Zbigniew Pietraszkiewicz - AFIAP, Zielona Góra.
  6. Robert Zaliński                  - sekretarz jury, instruktor fotografii ŻDK
  po obejrzeniu 539 zdjęć 93 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 113 fotografii 51 autorów oraz nominować do nagród prace następujących uczestników konkursu:   Marka Abramowicza z Jarosławia, Karoliny Augustyniak z Bratoszewic, Agnieszki Bożek z Żagania, Agnieszki Ewy Braun z Wrocławia, Tomasza Chodnika z Poznania, Anny Jakubowskiej z Gdańska, Marcina Jastrzębskiego z Lublina, Dawida Juszczyka z Sosnowca, Anny Kornackiej z Warszawy, Lidii Krzywoźniak z Kalisza, Michała Kusiaka z Sosnowca, Ewy Oderkiewicz z Warszawy, Tomasza Okoniewskiego z Korczyny, Artura Pławskiego z Tychów, Żanety Rzepy z Lanckorony, Teresy Solarz z Sosnowca, Wiktora Stasiaka z Częstochowy, Wojciecha Ulmana z Zielonej Góry, Marty Wapiennik z Krakowa, Kornelii Głowackiej – Wolf z Wrocławia.   Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia :  

Grand Prix – 1600 zł oraz Złoty Medal -Lidia Krzywoźniak z Kalisza za zestaw 4 prac pt. „ Desakralizacja” – 1,2,3,4

I nagroda – 1200 zł oraz Srebrny Medal- Marcin Jastrzębski z Lublina za zestaw 3 prac pt. „ Nowhere” – 1,3,4

II nagroda – 900 zł oraz Brązowy Medal -Tomasz Okoniewski z Korczyny za zestaw 4 prac pt. „ Bohaterzy wypału…” – 2,3,4,5

III nagroda – 600 złEwa Oderkiewicz z Warszawy za tryptyk pt. „ Szukajac w pamięci : miejsca” – 1/3, 2/3, 3/3

Dwa wyróżnienia po 300 zł :   

Artur Pławski z Tychów za prace pt. „ Kres krajobrazu” i „ Urban higline” Żaneta Rzepa z Lanckorony za pracę pt. „ Geometria” – 2/3

                              

Medale ufundowało Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.   Fundatorami nagród i wyróżnień są: Burmistrz Miasta Żary, Starosta Powiatu Żarskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze  i Żarski Dom Kultury w Żarach. Kopia elektroniczna : protokół  KSFA._480jpg

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: