Żarska Majówka 1-3 Maja program i regulaminy

1 maja

  • godz. 11.00 – sala konferencyjna  Ratusza –  Konferencja popularno-naukowa  „42. Pułk Zmechanizowany na Ziemi Lubuskiej – działalność i tradycje”
  • godz. 12.00 – 18.00 – Rynek Miasta  – Pokaz sprzętu wojskowego – stoiska promocyjne jednostek wojskowych
  • godz. 19.00 – Parafia p.w. Świętego Józefa Oblubieńca  koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z kwartetem smyczkowym

IMPREZY SPORTOWE

OKRĄGLAK przy ul. Lubelskiej

  • godz. 14.00 – Mecz Oldboyów Hayduk Żary – Czarni Żagań

ORLIK przy ul. Paderewskiego

  • godz. 12.30 – Turniej piłki nożnej – Szkoły Podstawowe kl. I-III
  • godz. 15.00 – Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci

ORLIK przy ul. Zwycięzców

  • godz. 12.30 – Turniej Koszykówki – Szkoły Podstawowe kl. I-III
  • godz. 15.00 – Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci

ORLIK przy ul. Sikorskiego

  • godz. 12.00 – Gry i zabawy z piłka nożną
  • godz. 14.00 – 16.00 – Turniej piłki nożnej (zespoły mieszane)

 

Bez nazwy 2

  • godz. 9.00 – Cmentarz Komunalny  – Uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza
  • godz. 10.00 – Kościół Garnizonowy podwyższenia Krzyża Świętego  Msza Święta w intencji żołnierzy byłych jednostek Garnizonu Żary, rodzin i pracowników cywilnych wojska

RYNEK MIASTA

  • godz. 12.00 Uroczyste wręczenie sztandaru Stowarzyszeniu 42. Pułku Zmechanizowanego i 11. Brygady Zmechanizowanej. Apel pamięci w 70. Rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie z udziałem Kompanii Honorowej  34. BK PANC z Żagania  oraz orkiestry wojskowej 11. LDK PANC
  • godz. 12.00-18.00 – Pokaz sprzętu wojskowego – stoiska promocyjne jednostek wojskowych
  • godz.14.00 – Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • godz. 15.30 – Koncert Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej uczniów z Żar, Bannewitz (Niemcy), Usti nad Łabą (Czechy)
  • godz. 17.00 – Występ zespołu wokalnego „SONG” i zespołów rockowych „TAK”, „ORANGE ROOM”, „RED SUNSET” ŻDK
  • ok. godz. 21.00 – koncert MARIUSZA TOTOSZKO I VOLVER

MIEJSKA  BIBLIOTEKA  PUBLICZNA

  • godz. 12.00 – 18.00  Kiermasz książki przeczytanej
    -Spotkanie z autorem – Zbigniew Kozłowski – podpisuje swoje książki.
    -Prezentacja systemu PROLIB-elektroniczna wypożyczalnia.
    -Możliwość zapisu do biblioteki/ upominki od Burmistrza Miasta dla pierwszych 50 nowych czytelników.

IMPREZY SPORTOWE

ORLIK przy ul. Paderewskiego

  • godz. 12.30 – Turniej piłki nożnej – Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
  • godz. 15.00 – Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci

ORLIK przy ul. Zwycięzców

  • godz. 12.30 – Turniej Koszykówki – Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
  • godz. 15.00 – Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci

ORLIK przy ul. Sikorskiego

  • godz. 12.00 – Gry i zabawy z piłką koszykową
  • godz. 14.00-16.00 – Trio Basket (zespoły mieszane)
Bez nazwy 3

  • godz. 11.30 – Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa – Uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny

RYNEK MIASTA

  • godz. 15.00 – Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej ŻDK
  • godz. 16.00 – Występy artystyczne teatrów tańca, zespołów tańca jazzowego, show dance i zespołu flamenco ŻDK
  • godz. 17.oo – Spektakl  „Mroki Średniowiecza ” – Teatr  Trójkąt z Zielonej Góry
  • godz. 18.00 – Koncert chóru Żaranie i zespołu Canto ŻDK
  • godz. 18.40 – Występ zespołu BEMOLE ŻDK
  • ok. godz. 20.30 Koncert  MESAJAH z zespołem RIDDIM BANDITS

MIEJSKA  BIBLIOTEKA  PUBLICZNA

  • godz. 14.00 – 18.00  Kiermasz książki przeczytanej
    -Spotkanie z autorem – Zbigniew Kozłowski – podpisuje swoje książki.
    -Prezentacja systemu PROLIB-elektroniczna wypożyczalnia.
    -Możliwość zapisu do biblioteki/ upominki od Burmistrza Miasta dla pierwszych 50 nowych czytelników.

IMPREZY SPORTOWE

ORLIK przy ul. Paderewskiego

  • godz. 12.30 – Turniej piłki nożnej – Szkoły Gimnazjalne
  • godz. 15.00 – Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci

ORLIK przy ul. Zwycięzców

  • godz. 12.30 – Turniej Koszykówki – Szkoły Gimnazjalne
  • godz. 15.00 – Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci

ORLIK przy ul. Sikorskiego

  • godz. 12.00 – Gry i zabawy rekreacyjne
  • godz. 14.00 – Turniej ping-ponga – kategoria open
  • godz. 16.00 – Turniej „piłkarzyków” – kategoria open

ORGANIZATORZY: Urząd Miasta Żary, Żarski Dom Kultury, MOSR i W, Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego, Stowarzyszenie 42. Pułku Zmechanizowanego i 11. Brygady Zmechanizowanej, Szkoła Podstawowa nr 3.

Regulamin Imprezy Masowej jest tutaj.

Regulamin terenu imprezy masowej jest tutaj.

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: