Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

OLD Space Girls – Babski Kabaret

  /    /  OLD Space Girls – Babski Kabaret

Żarski Dom Kultury zapraszana na spektakl:

OLD SPICE GIRLS
czyli babski kabaret w składzie:

Emilia Krakowska
Barbara Wrzesińska
Lidia Stanisławska

banner kopia

teksty Marii Czubaszek , Mariana Hemara, Zbigniewa Korpolewskiego

20 Października 2014 Sala widowiskowa „LUNA”  Żary Okrzei 35
godzina 18.00 i 20.15
bilety do nabycia w ŻDK  Wrocławska 7
Cena biletów  35,00 normalny
27,00 ulgowy

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS” czyli babski kabaret.
Sukces tego oryginalnego występu kabaretowego leży przede wszystkim w kreacjach trzech wspaniałych artystek o dużym i zróżnicowanym dorobku scenicznym. Lidia Stanisławska przywołuje piosenkę literacko-kabaretową minionych lat, okraszoną anegdotą i dowcipem. Barbara Wrzesińska w natchnieniu cytuje poezje Juliana Tuwima wskrzeszając ducha kabaretu lat 20. zaś Emilia Krakowska z lubością parodiuje współczesne kobiety. Łączy je poczucie humoru, wyczucie nonsensu sytuacyjnego… żartobliwy stosunek do płci przeciwnej.

Kabaret obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego).

Stuminutowy spektakl nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

Emila Krakowaska urodziła się w Drezdenku, czyli jest Lubuszanką. Ukończyła PWST w Warszawie. Jest znaną aktorka filmową.Spośród kilkudziesięciu ról filmowych, najbardziej znanymi są: rola Jagny w „Chłopach”, rola Gitli w „Ziemi Obiecanej” czy też rola inzynier Małeckiej w „Czterdziestolatek.Dwadzieścia lat później”.

Barbara Wrzesińska, aktorka, którą znamy najbardziej z kabaretów telewizyjnych Olgi Lipińskiej a więc „Właśnie leci Kabarecik”, „Kurtyna w górę”, „Kabaret Olgi Lipińskiej”.

Lidia Stanisławska, piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973 roku na festiwalu w Opolu.Występowała w „Kabarecie pod Egidą”. Była też laureatką Sopot Festival w 1978 roku.Lata 80 i 90 to trasy koncertowe po całej Europie.

Zostaw komentarz

Skip to content