Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Teatr Tutatis z Hiszpanii – Niedźwiedzie z Pirenejów

  /    /  Teatr Tutatis z Hiszpanii – Niedźwiedzie z Pirenejów

Przedstawienie opiera się na słynnych „Niedźwiedzich Zabawach” obchodzonych pod koniec lutego w różnych częściach Pirenejów, które poprzez nawiązanie do końca zimy i nadejścia wiosny symbolizują wyjście ze stanu hibernacji do nowej pory roku. Ważne miejsce niedźwiedzi w rolinczej kulturze górskich społeczeństw i strach jaki wywołują te zwierzęta są dskonale widoczne na festiwalach, takich jak te w Prats de Motlló, czy w Sant Llorens de Cerdans o La Mata i posłużyły Tutatis za inspirację do ich nowego show teatru ulicznego.

Nasze przedstawienie zaczyna się przebudzeniem po zimie (odrodzeniem ze śmierci), dla dawnych społeczeństw Pirenejów niedźwiedź uosabiał zło. Tutatis jak większość tych zabaw, skupia się zwłaszcza na procesie, który niedźwiedzie ( gigantyczne marionetki) urządzają każdemu, kto stanie na ich drodze.

Nasza wizja tradycyjnej celebracji jak zwykle jest stylizowana, osobista i współczesna. Przedstawienie łączy aktorów manipulujących ogromnymi marionetkami i przewodnika oraz perkusistę, który na żywo opracowuje ścieżkę dźwiękową w zgodzie z tradycyjnymi melodiami górskimi granymi na chalapartach, perkusji i gralli.

Produkcje Teatralne Tutatis to przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem, istniejące 26 lat, działające w zakresie sztuk scenicznych, specjalizujące się w produkowaniu i dystrybucji wydarzeń, sztuk, pokazów ulicznych i koncertów.
Tutatis skupia się na produkowaniu i dystrybucji rodzimych sztuk scenicznych i pokazów ulicznych. Nasze produkcje cieszą się sukcesami, świetnym odbiorem i międzynarodową rozpoznawalnością. Staliśmy się pionierami w łączeniu nowych przedsięwzięć, pomysłów, inicjatyw, a także pracujemy z tak znanymi kompaniami jak na przykład Filc Flac Teatro.
W 2009 Tutatis stworzyło przedstawienie ” Konie z Minorki „, prestiżowe show znane na całym świecie, które było częścią ważnych festiwali takich jak Fear Tarrega, Barroquisimo w Meksyku, Festival Iberoamericano w Cadiz, Kulturbörse we Freiburgu … Przedstawienie grano we Francji, w Grecji, Danii, Polsce, Rosji, Włoszech, Meksyku, na Kostaryce…
W 2013 grupa utworzyła nowe muzyczne przedstawienie uliczne „Barandales” zagrane w Fair Fitrkam (Montmeló/Hiszpania) i już potwierdziło swoją obecność na Festiwalu we Freiburgu.
Przedstawienie „Niedźwiedzie z Pirenejów” powstało w 2014 roku i jest częściowo inspirowane „Końmi z Minorki”.

pomysł i artystyczna koncepcja : Luis Rovira Yagüez
reżyseria i choreografia: Luis Rovira Yagüez
producent wykonawczy: Tutatis
Niedzwiedzie  z Pirenejów 2

Niedzwiedzie  z Pirenejów 3

Niedzwiedzie w Pirenejach2

 

Niedźwiedzie z Pirenejów

Zostaw komentarz

Skip to content