Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

TROPICIELE HISTORII – instruktor Rafał Szymczak

  /    /  TROPICIELE HISTORII – instruktor Rafał Szymczak
Rafał Szymczak

Rafał Szymczak

TROPICIELE HISTORII

Instruktor:  Rafał Szymczak

Zajęcia   w Żarskim Domu Kultury, ul. Wrocławska 7,  sala Nr 15

 • wtorek,  w godzinach: 18.00- 20.00.  sala nr 15

Sekcja Tropicieli Historii otwarta jest zarówno na młodzież, jak i starsze pokolenie. Każdy może zaangażować się w wędrówki po zakamarkach żarskiej przeszłości, a przewodnikiem jest regionalista Rafał Szymczak. W ramach zajęć prezentowana jest multimedialna prezentacja poświęcona jednej z tajemnic żarskiej historii. Jej tropami podążają, co dwa tygodnie w trakcie sobotniej wycieczki po mieście i jego najbliższej okolicy członkowie sekcji. W ramach sekcji realizowany będzie projekt „Wartość wspomnień”, zmierzający do spisania żywej w pamięci żaran historii miasta. Drugi to „Historie z rodzinnego archiwum zdjęć”, dzięki któremu powstanie wystawa prywatnych zdjęć mieszkańców, wraz z opisem wyjaśniającym sekrety wykonanych przed laty fotografii. Członkowie sekcji będą też brali udział w warsztatach z historycznej kuchni, odczytywania starych listów, czy łużyckiego zdobnictwa ludowego.

Komentarzy

 • 4 grudnia 2023
  Reply

  Henryk

  Szanowny Panie, w czasie poszukiwan info. min. o nalocie na Sorau/Żary dn-11.4.1944- to także był nalot na Szczecin, znalazłem info. ze jest Pan autorem ksiazki-Bombardowanie Żar-11.4.1944. Jestem zainteresowany jej zdobyciem w wersji papierowej. Moze mi Pan pomóc? Pozdrawiam Henryk Szczecin

 • 15 kwietnia 2024
  Reply

  Henryk

  Dzien dobry, ponownie w tej samej sprawie ,co w grudniu 2023 roku. Chciałbym zdobyc/kupic Panska ksiazke o bombardowaniu Zar.11.4.1944. Prosze o info . jak tego dokonac . Pozdrawiam Henryk Szczecin.

Zostaw komentarz

Skip to content