32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

„TEATR FIZYCZNY KONTRATAKUJE”

Żarski Dom Kultury zaprasza 14 czerwca o godz. 17.00 do sali widowiskowej „Luna”, ul. Okrzei 35 na projekt „TEATR FIZYCZNY KONTRATAKUJE”.

Wystąpią zespoły Pracowni Teatru Tańca z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze: ProForma i Effort, Maciej Hanusek, grupa KOSMICZNY PIES działająca przy Grupie Wsparcia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych, oraz Teatr Tańca „DUO” i sekcja filmowa MIOT z Żarskiego Domu Kultury.

Grupa ProForma jest zderzeniem osobowości, płci i „prawie” pokoleń – gimnazjum-liceum-studentka jedna. Spektakl „adolescent” jest próbą ustosunkowania się młodych osób do problematyki dojrzewania. Powstały obraz jest ruchowym kolażem idei i myśli pojawiających się w trakcie twórczej pracy zespołu.
Zatańczą: Martyna Blachowska, Natalia Dziadek, Sonia Januszewicz, Paulina Niemiec, Paulina Nowak, Martyna Wilcząb, Agata Kierońska, Radek Bajon, Szymon Gramatyka.

Grupa studencka Effort. To już ich trzeci spektakl, a każdy jest pewną drogą, której pokonanie wydaje się być zaskakujące nawet dla nich samych….
…piękno to ryba, to sowa. Piękno jest wielkie jak melon, nawet większe – jak pole, jest nawet większe niż pole – jak słoń. Piękno to kula albo pies, albo srebro…. W moich snach byli ludzie, były drzwi. Drzwi. Spektakl „SNY” jest luźną adaptacją dramatu Iwana Wyrypajewa.
Kreacja ruchu i postaci: Agnieszka Czerson, Justyna Kulbida, Ola Maliszeska, Agnieszka Oleśniewicz, Karolina Pachurka, Julita Polańska, Kasia Pawlak, Łukasz Szpilski, Piotr Wawruch.
Obie grupy działają pod kierunkiem Marka Zadłużnego.

Maciej Hanusek wystąpi w wariacji teatralnej na podstawie „Tanga” Sławomira Mrożka.

KOSMICZNY PIES zaprezentuję krótki spektakl pt. „Na tropie zjawisk nadprzyrodzonych”.

Teatr Tańca „Duo” wystąpi w choreografii „Dzień w kolorze pomarańczy”.
Zatańczą: Marta Warzywoda i Natalia Mielniczek.

Wstęp wolny!!!
Serdecznie zapraszamy

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: