Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  „TEATR FIZYCZNY KONTRATAKUJE”

„TEATR FIZYCZNY KONTRATAKUJE”

Żarski Dom Kultury zaprasza 14 czerwca o godz. 17.00 do sali widowiskowej „Luna”, ul. Okrzei 35 na projekt „TEATR FIZYCZNY KONTRATAKUJE”.

Wystąpią zespoły Pracowni Teatru Tańca z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze: ProForma i Effort, Maciej Hanusek, grupa KOSMICZNY PIES działająca przy Grupie Wsparcia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych, oraz Teatr Tańca „DUO” i sekcja filmowa MIOT z Żarskiego Domu Kultury.

Grupa ProForma jest zderzeniem osobowości, płci i „prawie” pokoleń – gimnazjum-liceum-studentka jedna. Spektakl „adolescent” jest próbą ustosunkowania się młodych osób do problematyki dojrzewania. Powstały obraz jest ruchowym kolażem idei i myśli pojawiających się w trakcie twórczej pracy zespołu.
Zatańczą: Martyna Blachowska, Natalia Dziadek, Sonia Januszewicz, Paulina Niemiec, Paulina Nowak, Martyna Wilcząb, Agata Kierońska, Radek Bajon, Szymon Gramatyka.

Grupa studencka Effort. To już ich trzeci spektakl, a każdy jest pewną drogą, której pokonanie wydaje się być zaskakujące nawet dla nich samych….
…piękno to ryba, to sowa. Piękno jest wielkie jak melon, nawet większe – jak pole, jest nawet większe niż pole – jak słoń. Piękno to kula albo pies, albo srebro…. W moich snach byli ludzie, były drzwi. Drzwi. Spektakl „SNY” jest luźną adaptacją dramatu Iwana Wyrypajewa.
Kreacja ruchu i postaci: Agnieszka Czerson, Justyna Kulbida, Ola Maliszeska, Agnieszka Oleśniewicz, Karolina Pachurka, Julita Polańska, Kasia Pawlak, Łukasz Szpilski, Piotr Wawruch.
Obie grupy działają pod kierunkiem Marka Zadłużnego.

Maciej Hanusek wystąpi w wariacji teatralnej na podstawie „Tanga” Sławomira Mrożka.

KOSMICZNY PIES zaprezentuję krótki spektakl pt. „Na tropie zjawisk nadprzyrodzonych”.

Teatr Tańca „Duo” wystąpi w choreografii „Dzień w kolorze pomarańczy”.
Zatańczą: Marta Warzywoda i Natalia Mielniczek.

Wstęp wolny!!!
Serdecznie zapraszamy

Skip to content