Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Zapowiedzi Imprez   /  „Zrozumieć H” w wykonaniu Teatru Modrzejewskiej

„Zrozumieć H” w wykonaniu Teatru Modrzejewskiej

5 listopada 2013 o godz. 19.00 w sali widowiskowej Luna ŻDK ul. Okrzei 35 spektakl pt. „Zrozumieć H” w wykonaniu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy w ramach projektu Teatr Polska.

Szóstka legnickich aktorów, którzy czas Sierpnia ’80 znać mogą jedynie z przekazów, przedstawia na scenie biografię jednej z bohaterek tamtych czasów – Henryki Krzywonos, Dynamiczne inscenizowane epizody z życia tytułowej „H” układają się w przejmującą historię człowieka próbującego żyć i zarazem ocalić są gosność pomiędzy wielkimi zdarzeniami a codziennością. Nie tracąc nic z walorów przekazu historycznego spektakl budzi emocje.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, w którym od 1994 r. kieruje Jacek Głomb, jest jedną z najbardziej uznanych scen w Polsce. Legniccy artyści są znani ze wzbudzającej kontrowersji pasji społecznej, która każe im opisywać na scenie aktualną sytuację Polski i jej obywateli, zadając przy tym niewygodne pytania. Za każdym razem Teatr Modrzejewskiej stara się zaskoczyć widza tak formą, jak i treścią, a jedna rzecz pozostaje bez zmian: wyborna gra legnickich aktorów.

Bilety w cenie 30zł (ulgowe dla młodzieży uczącej się w cenie 15 zł) do nabycia w Żarskim Domu Kultury w godz. od 9.00 do 15.30.

Istnieje możliwośc rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 68 374 24 13 oraz email dkzary.pl@pro.onet.pl

Skip to content