32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

Informacja  o  programie Promocji Twórczej ...

Więcej...

Finał Ż’Art!

Ostatni, najsłoneczniejszy dzień Ż’Art rozpoczął się występem Teatru Wagabunda z Krakowa, a następnie żarską publiczność zabawiali Teatr Małych Form z Bydgoszczy i Klaun Feliks z Krakowa. Największym urozmaiceniem pokazów było współuczestnictwo widowni – Mieczysław Giedrojć i Andrzej Talkowski gorąco zachęcali do pomagania im w rozśmieszaniu publiki i udało się to! Podziękowania należą się przede wszystkim kilkorgu młodym i wyjątkowo odważnym osobom ze wzorowym poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie, które przełamały lęk i stanęły naprzeciw głodnego żartów tłumu. Bez Was show nie byłoby kompletne! A kto wie? Może wkrótce na żarskiej imprezie pojawią się nowe, lokalne gwiazdy?

Galeria poniżej:

Po wyczerpujących (z powodu niekontrolowanych wybuchów śmiechu) występach klaunów nastąpiła krótka przerwa na zregenerowanie sił i napełnienie brzuchów, a następnie rozpoczęło się oficjalne zwieńczenie Ż’Art Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką! Wyjątkowy spektakl pt. „Za siedmioma wiekami” w wykonaniu Teatru Rozrywki z Zielonej Góry obejrzało aż kilkaset miłośników Sztuki. Wrażenia? Aż nadto! W pamięci na pewno pozostanie luźny charakter tego baśniowego przedstawienia i regularne salwy śmiechu widzów, którzy niejednokrotnie stali się uczestnikami fantastycznych wydarzeń nie z tego świata.

Ten tydzień naładował Mieszkańców Naszego Miasta pokładami pozytywnych emocji i niejednego zabrał w magiczną podróż do świata Sztuki i jej różnych oblicz. Mamy nadzieję, że szczególnie najmłodsi widzowie dobrze się bawili wspólnie biorąc udział w Ż’Art i tworząc swoje własne dzieła Sztuki! Dziękujemy Wam!

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: