32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

Nim wstanie dzień – spektakl muzyczny

Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Łukasz Matyjasek zaprasza na spektakl muzyczny o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy: 

„Nim wstanie dzień”

30 kwietnia 2022, godz, 19.00, Sala widowiskowa „Luna” ul, Okrzei 35. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Salonie Wystaw Artystycznych plac Rynek 17, oraz online: 

kup bilet 

UWAGA :

Decyzją organizatora od dnia 25.04.2022 r. zmienia się cenę biletu na spektakl muzyczny „Nim Wstanie Dzień – opowieść o życiu Krzysztofa Komedy” . Cena promocyjna to 25 zł/szt. Osoby , które zakupiły bilet przed 25.04.2022 r. mają możliwość odbioru dodatkowego biletu.

Inaugurujemy kolejne odsłony wyjątkowego spektaklu łączącego monodram z muzyką oraz wizualizacjami poświęconymi życiu i twórczości Krzysztofa Komedy. Radość rozpiera nam serca, ponieważ w ramach tournée odbywającego się od ubiegłego roku po Polsce przyszedł czas na niewielkie, urocze miasteczko w Województwie Lubuskim – Żary, gdzie spektakl zagramy w Sali Luna. Z jeszcze większą radością przyjmujemy ów fakt, ponieważ właśnie tego dnia – 30 kwietnia – obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Jazzu.” O samym muzyku – wybitnym jazzmanie, pianiście i kompozytorze oraz jego międzynarodowej sławie, a także tragicznej śmierci można by wiele napisać, ale wciąż poszukujemy informacji, był bowiem człowiekiem zamkniętym. Swoją wyobraźnią oraz wirtuozerią obdzielił kolejne pokolenia muzyków, a nawet reżyserów, pisał bowiem muzykę do filmów w Ameryce oraz Europie. Być może właśnie wizyta w Województwie Lubuskim otworzy nam kolejne drzwi do jego świata oraz rodziny, albowiem ojciec Komedy związany był z Żarami ale więcej o tym epizodzie w następnych postach. Ta muzyczno – teatralna opowieść o polskim kompozytorze, światowej sławy pokazuje, jak niezwykłą ponadczasowością wyróżnia się twórczość autora muzyki do niemalże 70 filmów, jest historią również o tym, że Komeda da się lubić bez względu na dekadę i nie trzeba czekać na jubileusz upamiętnienia 100. rocznicy aby przybliżać coraz większym rzeszom twórczość i sylwetkę geniuszu mistrza Komedy. Żywimy także nadzieję, że nasz spektakl NIM WSTANIE DZIEŃ będzie miał również wymiar edukacyjny, a jego odbiorcy nasycą się dźwiękami, obrazem i odkryją na nowo mistrza. Współorganizator wydarzenia to „Żarski Dom Kultury”, sponsorem ,,Wspierającym Kulturę Wysokich Lotów” jest Port Lotniczy we Wrocławiu, Darczyńcą i Mecenasem cyklu spektakli jest Fundacja KGHM Polska Miedź a patronat medialny sprawuje TVP Kultura.

 

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: