Koncert Świąteczny Ania Rusowicz i goście

Koncert Świąteczny Ania Rusowicz i goście

Znamy artystkę Świątecznego Koncertu! dnia 27.12.2022r. odbędzie ...

Więcej...

Mam ogień w sercu – WOŚP 2023

Mam ogień w sercu - WOŚP 2023

Sztab #6273 Żarski Dom Kultury ...

Więcej...

Rejestracja Wolontariuszy WOŚP

Rejestracja Wolontariuszy WOŚP

Miło nam poinformować, iż ruszyła  ...

Więcej...

Patryk Adamkiewicz – La Scala Night

Patryk Adamkiewicz - La Scala Night

La Scala Night - wieczór ...

Więcej...

Nim wstanie dzień – spektakl muzyczny

Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Łukasz Matyjasek zaprasza na spektakl muzyczny o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy: 

„Nim wstanie dzień”

30 kwietnia 2022, godz, 19.00, Sala widowiskowa „Luna” ul, Okrzei 35. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Salonie Wystaw Artystycznych plac Rynek 17, oraz online: 

kup bilet 

UWAGA :

Decyzją organizatora od dnia 25.04.2022 r. zmienia się cenę biletu na spektakl muzyczny „Nim Wstanie Dzień – opowieść o życiu Krzysztofa Komedy” . Cena promocyjna to 25 zł/szt. Osoby , które zakupiły bilet przed 25.04.2022 r. mają możliwość odbioru dodatkowego biletu.

Inaugurujemy kolejne odsłony wyjątkowego spektaklu łączącego monodram z muzyką oraz wizualizacjami poświęconymi życiu i twórczości Krzysztofa Komedy. Radość rozpiera nam serca, ponieważ w ramach tournée odbywającego się od ubiegłego roku po Polsce przyszedł czas na niewielkie, urocze miasteczko w Województwie Lubuskim – Żary, gdzie spektakl zagramy w Sali Luna. Z jeszcze większą radością przyjmujemy ów fakt, ponieważ właśnie tego dnia – 30 kwietnia – obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Jazzu.” O samym muzyku – wybitnym jazzmanie, pianiście i kompozytorze oraz jego międzynarodowej sławie, a także tragicznej śmierci można by wiele napisać, ale wciąż poszukujemy informacji, był bowiem człowiekiem zamkniętym. Swoją wyobraźnią oraz wirtuozerią obdzielił kolejne pokolenia muzyków, a nawet reżyserów, pisał bowiem muzykę do filmów w Ameryce oraz Europie. Być może właśnie wizyta w Województwie Lubuskim otworzy nam kolejne drzwi do jego świata oraz rodziny, albowiem ojciec Komedy związany był z Żarami ale więcej o tym epizodzie w następnych postach. Ta muzyczno – teatralna opowieść o polskim kompozytorze, światowej sławy pokazuje, jak niezwykłą ponadczasowością wyróżnia się twórczość autora muzyki do niemalże 70 filmów, jest historią również o tym, że Komeda da się lubić bez względu na dekadę i nie trzeba czekać na jubileusz upamiętnienia 100. rocznicy aby przybliżać coraz większym rzeszom twórczość i sylwetkę geniuszu mistrza Komedy. Żywimy także nadzieję, że nasz spektakl NIM WSTANIE DZIEŃ będzie miał również wymiar edukacyjny, a jego odbiorcy nasycą się dźwiękami, obrazem i odkryją na nowo mistrza. Współorganizator wydarzenia to „Żarski Dom Kultury”, sponsorem ,,Wspierającym Kulturę Wysokich Lotów” jest Port Lotniczy we Wrocławiu, Darczyńcą i Mecenasem cyklu spektakli jest Fundacja KGHM Polska Miedź a patronat medialny sprawuje TVP Kultura.

 

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: