25-lecie Miejskiej Orkiestry Dętej Żarskiego Domu Kultury

25-lecie Miejskiej Orkiestry Dętej Żarskiego Domu Kultury

 Żarski Dom Kultury zaprasza na koncert:   25 lat Miejskiej Orkiestry Dętej ŻDK 18 Listopada 2018, godz. 16.30  Sala Widowiskowa ZD, Żary ...

Więcej...

FINAŁ WOŚP 13-01-2019 NABÓR WOLONTARIUSZY

FINAŁ WOŚP 13-01-2019 NABÓR WOLONTARIUSZY

27. Finał WOŚP Miło Nam poinformować, iż Fundacja WOŚP wyraziła zgodę na utworzenie w Żarskim Domu Kultury w Żarach, Sztabu 27 ...

Więcej...

Kabaret NEO-NÓWKA – 9 grudnia

Kabaret NEO-NÓWKA - 9 grudnia

  Żarski Dom Kultury zaprasza na występ kabaretu: NEO - NÓWKA  w programie pod tytułem "Kazik sam w domu", 9 grudnia 2018 r. ...

Więcej...

Andropauza 3 w LUNIE

Andropauza 3 w LUNIE

 Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl: Andropauza 3 4 grudnia 2018 godz.19.00. Sala widowiskowa Luna ul. Okrzi 35 bilety w cenie 65.00 ...

Więcej...

Protokół i lista zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej XXV KRAJOWEGO SALONU FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury    XXV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej  2015

Jury w składzie:

1. dr Adam Sobota - przewodniczący jury, Wrocław 2. Janusz Nowacki - ZPAF, Fotoklub RP, Poznań 3. Piotr Wiktor Węcławski - Fotoklub RP, Świebodzin 4. Zbigniew Pietraszkiewicz - AFIAP, Zielona Góra 5. Robert Zaliński - sekretarz jury, instruktor fotografii ŻDK

po obejrzeniu 1189 zdjęć 176 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 108 fotografii 52 autorów oraz nominować do nagród prace następujących uczestników konkursu: Sylwestra Adamczyka z Nowego Sącza, Adama Fleksa z Gdańska, Przemysława Niepokoja – Hepnara z Krosna, Tomasza Juszkiewicza z Koszalina, Dominiki Koszowskiej z Katowic, Lidii Krzywoźniak z Kalisza, Szymona Lazaja z Łodzi, Pawła Malarczyka z Chorkówki, Jakuba Ochnio ze Zgłobic, Marka Ostrowskiego ze Szczecina, Violetty Chełpy – Parys z Żar, Artura Pławskiego z Tychów, Piotra Rosińskiego z Łodzi, Karoliny Stoces z Katowic, Jacka Szczerbaniewicza z Jeleniej Góry.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia :

Grand Prix – 2100 zł oraz Złoty Medal

Jakub Ochnio ze Zgłobic za 6 prac z zestawu „Ukraina” - 2/10, 3/10, 9/10 oraz „Sylwester na froncie” - 4/8, 6/8, 7/8

I nagroda – 1200 zł oraz Srebrny Medal Violetta Chełpa - Parys z Żar za zestaw 3 prac pt. „Nostalgia” – 1,2,3

II nagroda – 900 zł oraz Brązowy Medal Artur Pławski z Tychów za zestaw 4 prac pt. „32º w cieniu” – 3,6,7,8

III nagroda – 600 zł Przemysław Niepokój – Hepnar z Krosna za 4 prace „Smile”, „Bon apetit”, „Early motherhood”, „Happiness is boring”

Dwa wyróżnienia po 300 zł : 1. Dominika Koszowska z Katowic za 4 prace pt. „Umierający zawód – Rymarz” - 1/1, 1/2, 1/3 i „Dłonie kowala”

2. Piotr Rosiński z Łodzi za 2 prace pt. „Pustki” – 02, 03

Medale ufundowało Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Fundatorami nagród i wyróżnień są: Burmistrz Miasta Żary, Starosta Powiatu Żarskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Zbigniew Pietraszkiewicz i Żarski Dom Kultury w Żarach.

Żary, dnia 13 listopada 2015 r.

XXV KRAJOWY SALON FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ ŻARY 2015

LISTA AUTORÓW I PRAC NAGRODZONYCH I ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

  1.  Jakub Adamczyk – Nowy Sącz- Sztukmistrz 1
  2. Sylwester Adamczyk – Nowy Sącz - Akt
  3. Marcin Biegański – Topola Wielka - TK
  4. Magdalena Chudzik – Rzeszów - Dwa światy - Jedyne
  5. Joanna Ficek – Przewóz - Karolina
  6. Krystyna Filmanowicz – Zielona Góra - Linie – 2,3
  7. Adam Fleks – Gdańsk - Stocznia Gdańska  Upadek , Stocznia Gdańska Upadek 2, Stocznia Gdańska. Upadek 3.
  8. Lidia Friedel – Nowa Sól - Taffi
  9. Irena Gałuszka – Rzeszów - Powroty
  10. Bogdan Głowacki – Luborzyca - Wspomnienie
  11. Marcin Grabia – Sieradz - Na skakance
  12. Przemysław Niepokój – Hepnar – Krosno - Smile,Bon apetit, Early motherhood, Happiness is boring, Swagging ,Swagging 2, Touch
  13. Genowefa Feret – Herman – Żagań - Osada Jizerka w pełnikach alpejskich
  14. Tomasz Juszkiewicz – Koszalin-  Wilgotne kalosze – 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/7
  15. Tomasz Kasprzyk – Jasło - s. Cecylia z Zakonu Sióstr Bernardynek w Zakliczynie
  16. Rafał Kaźmierczak – Olsztyn - Afterlife I
  17. Anna Klinkosz – Koszalin - Na Morawach
  18. Franciszek Kluczyński – Łódź - Wczasy na Bałutach, Sen krzepi – 2,3
  19. Marzena Kolarz – Kraków - Rozalka ma białaczkę – A,B,C,D
  20. Dominika Koszowska – Katowice- Umierający zawód , Rymarz, 1/1, 1/2, 1/3, Dłonie kowala.
  21. Jolanta Krawiec – Bydgoszcz - Shunkan, O śnie jednym z wiele
  22. Lidia Krzywoźniak – Kalisz, Migawki z Wenecji – 1/3
  23. Szymon Lazaj – Łódź - Resztki nowoczesności, Portret z maską
  24. Monika Lasota – Zielona Góra - Szlachetna Ewa
  25. Marta Leśniakowska – Warszawa - Marina biała
  26. Bartosz Madej – Szczecin - Flowers – 1,5,6
  27. Małgorzata Madej – Kraków- Sycylia. Tutaj słowa inaczej brzmią – 1,4
  28. Paweł Malarczyk – Chorkówka- Live is brutal- Olek- Przerwy czas
  29. Lidia Misztal – Gdańsk- Czas pokoleń
  30. Krzysztof Mruk – Jarosław- Punkt widzenia – A,G,J
  31. Jakub Ochnio – Zgłobice- Sylwester na froncie – 4/8, 6/8, 7/8 - Ukraina – 2/10, 3/10, 9/10
  32. Marek Ostrowski – Szczecin - Estakada 1 - Estakada 2 - Pusto(stan) 1 - Pusto(stan) 2
  33. Violetta Chełpa – Parys – Żary - Nostalgia – 1,2,3
  34. Grzegorz Piaskowski – Płock - Zimowa kąpiel
  35. Tomasz Pisarski – Bartoszyce - Przejście
  36. Artur Pławski – Tychy- 32º w cieniu – 3,6,7,8
  37. Piotr Rosiński – Łódź- Pustki – 02,03
  38. Joanna Schendziolek – Ścinawa- Hrabina Drakula - Ucieczka w marzenia
  39. Claudia Sedda – Zielona Góra- Kraina czarów I
  40. Teresa Solarz – Sosnowiec- Ruiny
  41. Anna Piwowarska – Sosik – Rudawa- Odbicie
  42. Zbigniew Stefaniak – Żary- Bez tytułu- Bez tytułu – 1,2
  43. Karolina Stoces – Katowice- Zmienne, wręcz efemeryczne – 1,2,3
  44. Jacek Szczerbaniewicz – Jelenia Góra - Sen Magrittea- Sąsiedzi - Oczekiwanie
  45. Aleksandra Śmigielska – Wysokie Mazowieckie - Ona w kwiatach – 06,07
  46. Przemysław Wachowiak – Osielsko - Poza zasięgiem czasu – 1,2
  47. Brunon Wąsowski – Kraków- Portret
  48. Dominika Wilk – Kraków- Rzeszów o wschodzie
  49. Janusz Wojcieszak – Mysłowice - Urbanscape – 1/3, 2/3
  50. Kornelia Głowacka – Wolf – Wrocław- Przed wieczorem- Okno na podwórze
  51. Arkadiusz Wójcik – Warszawa - Pole minowe
  52. Aneta Więcek – Zabłotna – Lubin
- Przenikanie

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: