Ferie w ŻDK 2023

Ferie w ŻDK 2023

31.01-3.02.2023  godz. 13.00-18.00 – Sala ...

Więcej...

Miłosna Pułapka – spektakl teatralny

Miłosna Pułapka - spektakl teatralny

Miłosna Pułapka Znakomita komedia romantyczna, która ...

Więcej...

Sztuka Latania – spektakl Teatrów Tańca ŻDK

Sztuka Latania - spektakl Teatrów Tańca ŻDK

Żarski Dom Kultury zaprasza na ...

Więcej...

Mam ogień w sercu – WOŚP 2023

Mam ogień w sercu - WOŚP 2023

Sztab #6273 Żarski Dom Kultury ...

Więcej...

Protokół z posiedzenia Jury XXXII Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej – Żary 2022 (katalog)

 
PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury

XXXII Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej

ŻARY 2022

Jury w składzie:

1. Janusz Nowacki – przewodniczący Jury, artysta fotografik, honorowy członek ZPAF i Fotoklubu RP, Poznań

2. dr Adam Sobota – historyk sztuki, Wrocław,

3. Paweł Janczaruk – artysta ZPAF, Fotoklub RP, Zielona Góra,

4. dr Marek Lalko – adiunkt w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ, fotograf, Zielona Góra,

5. Barbara Panek-Sarnowska – artysta Fotoklubu RP, Zielona Góra,

6. Zbigniew Pietraszkiewicz – artysta FIAP, inicjator Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej w Żarach

po obejrzeniu 511 fotografii 71 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 93 fotografie 52 autorów oraz nominować do nagród i wyróżnień prace następujących uczestników konkursu:

  1. Maciej Bonk – Kraków,

  2. Piotr Dras – Płock,

  3. Anna Jakubowska – Gdańsk,

  4. Tadeusz Koniarz – Tarnów,

  5. Kamila Kowalska – Rydułtowy,

  6. Dominika Matej – Szczecin,

  7. Palina Mikhailouskaya – Kraków,

  8. Kamil Myszkowski – Sosnowiec,

  9. Jakub Sosnowski – Łódź,

  10. Krzysztof Strzoda – Katowice,

  11. Małgorzata Studnicka – Gorzów Wielkopolski,

  12. Paweł Tomczyk – Kielce,

  13. Jarosław Zadora – Rybnik,

  14. Katarzyna Zawadzka – Kielce.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix – 2000 zł oraz Złoty Medal Fotoklubu RP

  • Jarosław Zadora – Rybnik, za zestaw trzech prac pt.: „Bez twarzy” 1-3

I nagroda – 1300 zł oraz Srebrny Medal Fotoklubu RP

  • Małgorzata Studnicka – Gorzów Wielkopolski, za pracę pt.: „Granice doskonałości”

II nagroda – 900 zł oraz Brązowy Medal Fotoklubu RP

  • Kamila Kowalska – Rydułtowy, za sześć prac pt.: „Korzenie” 2.2,4.2, „Barwy pirolizy” 2, 3, „Skrajne emocje” 1, 3

III nagroda – 600 zł

  • Kamil Myszkowski – Sosnowiec, za trzy prace pt.: „Rzeka”, „Drzewo w parku (Dukla)”, „Drzewo Kowary”

Trzy wyróżnienia po 200 zł:

  • Piotr Dras – Płock, za zestaw trzech prac pt.: „Czas”
  • Dominika Matej – Szczecin, za trzy prace pt.: „Inny wymiar”, „Gdzieś”, „Cień”
  • Paweł Tomczyk – Kielce, za zestaw dwóch prac pt.: „bez tytułu – Tożsamość”

Medale ufundowało Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Fundatorami nagród i wyróżnień są: Burmistrz Miasta Żary, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Zbigniew Pietraszkiewicz i Żarski Dom Kultury w Żarach.

Sekretarz Jury: Jan Andrukiewicz

Żary, dn. 19.11.2022 r.

KATALOG XXXII KRAJOWEGO SALONU FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ – ŻARY 2022

LISTA AUTORÓW I PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO EKSPOZYCJI:

 

  1. Bonk Maciej – Kraków

    Brzeg, Podwórko

  2. Borowiec Halina – Żary

    bez tytułu I

  3. Borowiec Joanna – Rumia

    Mój rodzinny dom

  4. Cybuch Dominika – Łódź

    Jesień

  5. Czyż Arleta – Zielona Góra

    Ptaki 1

  6. Domagała Wojciech – Kielce

    Drzewa

  7. Dras Piotr – Płock

    Czas 1-3

  8. Dubiel Andrzej – Żagań

    Dobry wieczór, Rosa

  9. Dybowski Cezary – Bielsko-Biała

    W rajskim ogrodzie 4

  10. Georgiev Katarzyna – Gdynia

    Rozbłysk

  11. Grzanek Sławomir – Łódź

    W parku I

  12. Hajdasz Andrzej – Poznań

    Dynamiczna martwa natura 1

  13. Hercog Oliwia – Wodzisław Śląski

    Blizna 3

  14. Jagiełka Roman – Bielsko-Biała

    Z daleka 1, 2

  15. Jakubowska Anna – Gdańsk

    Wejście A, Wyjście B

  16. Jastrzębski Artur – Tychy

    Cielmica wieś wyjątkowa, Nordic Walking

  17. Jóźków Marek – Koszalin

    Sztorm, Ołowiana fala

  18. Jóźwiak Magdalena – Toruń

    Na granicy deszczu 3, Między światłem i cieniem 3

  19. Kaczmarek Teresa – Zielona Góra

    Odpocznę chwilę

  20. Kasperkiewicz Adam – Częstochowa

    Sława

  21. Koniarz Tadeusz – Tarnów

    Oczekiwanie 1, Syzyf, Wakacyjny raj

  22. Kowalska Kamila – Rydułtowy

    Korzenie 2.2,4.2, Barwy pirolizy 2, 3, Skrajne emocje 1, 3

  23. Kubasiewicz Krzysztof – Zielona Góra

    M

  24. Matej Dominika – Szczecin

    Inny wymiar, Gdzieś, Cień

  25. Mazur Jan – Żagań

    Chłopcy z tamtych lat IV

  26. Melka Zuzanna – Tczew

    Światek Podleśnego, Wizja przyszłości

  27. Mierzejewska Agnieszka – Żary

    Małe eksploracje 3, Jestem 4

  28. Mikhailouskaya Palina – Kraków

    Praca wre, Magia kamienicy

  29. Misztal Lidia – Gdańsk

    Kiedyś cię znajdę

  30. Mróz Zuzanna – Zielona Góra

    Gloria antiga – Alma Mater 1

  31. Myszkowski Kamil – Sosnowiec

    Rzeka, Drzewo w parku (Dukla), Drzewo Kowary

  32. Niwiński Jacek – Wrocław

    Strefy 4, 6

  33. Nowakowski Radosław – Lubin

    Fasada L – Lubin, Fasada Ł – Łódź

  34. Popęda Małgorzata – Żary

    Świat równoległy

  35. Przybyszowska Alicja – Nowy Sącz

    Dłonie 1-2

  36. Rojek-Osowska Helena – Rumia

    Kobieta z tulipanami,

  37. Różańska Maria – Wejherowo

    W południe 3

  38. Silwanowicz Marta – Biedrzychowice Dolne

    Historie nieopowiedziane 2

  39. Sosnowski Jakub – Łódź

    Linie łamane 3, 4, 5, 7

  40. Stachowiak Zbigniew – Żary

    Kraftwerk

  41. Stasińska Wiesława – Zielona Góra

    Z za winkla, Pranie II

  42. Stefaniak Zbigniew – Żary

    bez tytułu

  43. Strzoda Krzysztof – Katowice

    Out of reality 1, No title (Body) 3

  44. Studnicka Małgorzata – Gorzów Wielkopolski

    Granice doskonałości

  45. Szudra Piotr – Śmigiel

    Mewa, Pałac w wodzie

  46. Tomczyk Paweł – Kielce

    bez tytułu – Tożsamość 2, 3

  47. Ulanowska Kazimiera – Ustka

    Końskie igraszki

  48. Wróbel Ksawery – Otfinów

    Solarigrafia 187 days, Solarigrafia 272 days, Double exposure – Solarigrafia Eksperymentalna

  49. Zaborowska Beata – Wejsuny

    Nad przepaścią…

  50. Zadora Jarosław – Rybnik

    Bez twarzy 1-3

  51. Zawadzka Katarzyna – Kielce

    Nieobecni – młodość, Nieobecni – dojrzałość, Nieobecność – starość, 9-0 – samotność, 9-0 – odrzucenie

  52. Zwiernik Jagoda – Żagań

    Historia I

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: