32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

Rock i Reggae bez tabu

Pierwsze występy muzyczne zaczęły się już o godz. 17, a skoczne dźwięki akordeonu zaczęły mimowolnie przyciągać coraz większą publikę na żarski Miejski Rynek. To zespoły ŻDK „Bemole” & „Wrocławska 7” zaczarowały publikę z każdego pokolenia! Dzieci miały ostatnią szansę na przejażdżkę karuzelą czy poskakanie na dmuchanej zjeżdżalni i… hipopotamach! Na Scenie dominowały polskie piosenki, ale do czasu gdy… młode zespoły rockowe z Żarskiego Domu Kultury przygotowały  się  do występu
– wprowadzając drobne zmiany w nagłośnieniu i strojąc swoje instrumenty – i punktualnie o 17.30 zaczęła się rock&roll’owa część poniedziałkowej Majówki!

Ponad dwie godziny żywych instrumentów i autorskich kawałków lokalnych zespołów ŻDK „Cryflyers”, „Riff”, „Orange Room” i „The Folkers” rozgrzały nas i nastroiły na poniedziałkową Gwiazdę Wieczoru, czyli pochodzący z niemal tropikalnych Gorzyc zespół TABU! Galeria zdjęć poniżej:

Wraz z nadejściem zmroku, zakończyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Beatę Chudy, a jej podopieczni zabrali do domu nowiutkie i niepowtarzalne torby lniane, a dmuchane atrakcje i karuzela przyjęły ostatnich już dzisiaj gości. Rafał Kawrot ze swoim zespołem „Tabu” zagrali znane woodstock’owiczom piosenki z płyty „Jednosłowo”, ale skupili się na swoim najnowszym krążku pt. „Meteory”. I wprawdzie nie było tak ciasno jak na wczorajszym Happysad, ale było miejsce żeby poszaleć. Zebrani żaranie bawili się przednio. Wśród publiczności było dużo młodzieży bez rodziców i dzieci z rodzicami, a prosty rytm i skoczna muzyka sprzyjały wspólnym tańcom i zabawom. Wrażenia po dzisiejszym wieczorze zostaną w pamięci (i obolałych od skakania nogach) na długi czas!

To ostatni tak rozrywkowy koncert na tegorocznej majówce i tym samym ostatni występ na Scenie pod Ratuszem. We wtorek 3 maja koncert Gwiazdy Wieczoru odbędzie się w Kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca (przy ul. K. Szymanowskiego 4).

Fotorelacja: M. Kostecki, R. Zaliński

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: