Inauguracja roku akademickiego UTW

Inauguracja roku akademickiego UTW

Dyrektor Żarskiego Domu Kultury Łukasz ...

Więcej...

Trylogia o demonicznych dzieciach

Trylogia o demonicznych dzieciach

17 września (sobota) o godzinie ...

Więcej...

Koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej

Koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu ...

Więcej...

XLVI Otwarty Wojewódzki Konkurs Plastyki „Salon Jesienny”

XLVI Otwarty Wojewódzki Konkurs Plastyki Salon Jesienny

Regulamin: Celem konkursu jest prezentacja i ...

Więcej...

Koncert Felicjana Andrzejczaka

Koncert Felicjana Andrzejczaka

Już niebawem w sali widowiskowej ...

Więcej...

Rock i Reggae bez tabu

Pierwsze występy muzyczne zaczęły się już o godz. 17, a skoczne dźwięki akordeonu zaczęły mimowolnie przyciągać coraz większą publikę na żarski Miejski Rynek. To zespoły ŻDK „Bemole” & „Wrocławska 7” zaczarowały publikę z każdego pokolenia! Dzieci miały ostatnią szansę na przejażdżkę karuzelą czy poskakanie na dmuchanej zjeżdżalni i… hipopotamach! Na Scenie dominowały polskie piosenki, ale do czasu gdy… młode zespoły rockowe z Żarskiego Domu Kultury przygotowały  się  do występu
– wprowadzając drobne zmiany w nagłośnieniu i strojąc swoje instrumenty – i punktualnie o 17.30 zaczęła się rock&roll’owa część poniedziałkowej Majówki!

Ponad dwie godziny żywych instrumentów i autorskich kawałków lokalnych zespołów ŻDK „Cryflyers”, „Riff”, „Orange Room” i „The Folkers” rozgrzały nas i nastroiły na poniedziałkową Gwiazdę Wieczoru, czyli pochodzący z niemal tropikalnych Gorzyc zespół TABU! Galeria zdjęć poniżej:

Wraz z nadejściem zmroku, zakończyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Beatę Chudy, a jej podopieczni zabrali do domu nowiutkie i niepowtarzalne torby lniane, a dmuchane atrakcje i karuzela przyjęły ostatnich już dzisiaj gości. Rafał Kawrot ze swoim zespołem „Tabu” zagrali znane woodstock’owiczom piosenki z płyty „Jednosłowo”, ale skupili się na swoim najnowszym krążku pt. „Meteory”. I wprawdzie nie było tak ciasno jak na wczorajszym Happysad, ale było miejsce żeby poszaleć. Zebrani żaranie bawili się przednio. Wśród publiczności było dużo młodzieży bez rodziców i dzieci z rodzicami, a prosty rytm i skoczna muzyka sprzyjały wspólnym tańcom i zabawom. Wrażenia po dzisiejszym wieczorze zostaną w pamięci (i obolałych od skakania nogach) na długi czas!

To ostatni tak rozrywkowy koncert na tegorocznej majówce i tym samym ostatni występ na Scenie pod Ratuszem. We wtorek 3 maja koncert Gwiazdy Wieczoru odbędzie się w Kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca (przy ul. K. Szymanowskiego 4).

Fotorelacja: M. Kostecki, R. Zaliński

Komentowanie wyłączone.

Zobacz również: