Ostatnie wpisy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Baner promocyjny
Powrót Do Góry
Image Alt

Żarski Dom Kultury

  /  Uniwersytet Trzeciego Wieku   /  Zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ŻDK

Zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ŻDK

Szanowne Słuchaczki, Szanowni Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku  Żarskiego Domu Kultury!

Nadeszła pora, by oficjalnie zakończyć 22. rok działalności naszego uniwersytetu. Na pewno, na długo zapisze się on w naszej pamięci z wiadomych powodów. Okazuje się, że najpopularniejszym słowem, które towarzyszyło nam w tym czasie było słowo „koronawirus”, a najczęściej wymienianą przez wszystkich grupą wiekową byliśmy właśnie my – seniorzy.

Najedliśmy się strachu, ale dowiedzieliśmy się o sobie, że jesteśmy bardzo ważni dla naszych najbliższych i dla samych siebie. Obostrzenia sanitarne zakazały nam formalnych spotkań w Żarskim Domu Kultury. Niektórzy z Państwa podjęli działania indywidualne o charakterze artystycznym i rekreacyjnym, spotykając się w sieci bądź gromadząc wokół liderów grup zainteresowań.

Dziękujemy wszystkim instruktorom Żarskiego Domu Kultury, którzy w minionym roku prowadzili zajęcia z żarskimi seniorami. Dziękujemy tym z Państwa, którzy edukowali nas podczas wykładów otwartych. Mamy nadzieję, że w nowym roku akademickim nadal będziemy zgłębiać tajemnice Żar, poznawać tajniki zdrowego stylu życia i żyć pasjami twórczymi żarskich artystów.

Działalność UTW w dużej mierze oparta jest na aktywności wolontariackiej. Dziękujemy: Anicie Andrzejewskiej–Pali za rowerowe wycieczki po Ziemi Żarskiej; Elżbiecie Łobacz-Bącal za to, że dba o naszą kondycję fizyczną i propaguje turystykę; Halinie Borowiec za rozwijanie pasji literackich; Kasi Wesołej za rozruszanie nas na rowerach stacjonarnych; Helenie Prokopczyk za propagowanie rękodzieła artystycznego; Elżbiecie Szubert-Licznerskiej za umiłowanie roślin; Lucynie Brzostowski za lektorat języka francuskiego; Januszowi Bizukojciowi za muzyczne przywrócenie czaru dawnych lat oraz Waldemarowi Dybalskiemu za to, że aktywnie organizuje „Bal w operze”. Na szczególne uznanie zasługuje działalność opiniotwórcza i organizacyjna Rady Słuchaczy UTW ŻDK na czele z Wandą Dobroń. Należy wspomnieć o tym, że ogromny wpływ na dofinansowanie naszych imprez i uroczystości ma praca Stowarzyszenia „Aktywny Senior” na czele z Jadwigą Mazur i księgową Urszulą Rzeźnik. W minionym roku otrzymaliśmy dofinansowanie od Burmistrz Miasta Żary Danuty Madej na organizację polsko-niemieckiego spotkania „Łączą nas pasje”, a także dofinansowanie z Euroregionu Nysa na dwudniowy wyjazd turystyczno-rekreacyjny do Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Miniony rok potwierdził wysoką jakość współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Żarskiego Domu Kultury z Klubem Seniora z Weisswasser. Nieocenioną pomoc w kontaktach obu grup seniorów niosły panie Urszule: Sęk i Słowik.

Dziękujemy za to, że dzięki swojej wyjątkowej aktywności budują Państwo niezwykle pozytywny wizerunek żarskiego seniora. Wierzymy, że we wrześniu spotkamy się w Żarskim Domu Kultury, otwarci na to, co nam życie przyniesie.

Z życzeniami dobrego zdrowia

Dyrektor Żarskiego Domu Kultury – Roman Krzywotulski Instruktor UTW ŻDK – Daniela Giecold

Komentarzy

  • 26 czerwca 2020

    Waldek

    Pozdrawiam Teatr „ES” oraz kibiców i współpracowników tegoż.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content