32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna – Żary 2022

32 Wojewódzka Wystawa Fotograficzna - Żary 2022

Burmistrz Miasta Żary, Żarski Dom ...

Więcej...

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Ogólnopolskie konfrontacje Tańca Współczesnego 11 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatrów Tańca Żarskiego ...

Więcej...

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

PRO ARTE w Żarskim Domu Kultury

Informacja  o  programie Promocji Twórczej ...

Więcej...

Wpisy z miesiąca ‘marzec, 2016’

Sukcesy sekcji tańca współczesnego „Piruet” i „Piruet 1”

Sekcje tańca współczesnego ŻDK , prowadzone przez instruktor Kamilę Olczyk  odniosły sporo sukcesów. Na Ogólnopolski festiwalu Mazovia Freestyle Cup w Białobrzegach zespół „Piruet 1” zajął  II i III miejsce. Natomiast podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Tańca dla Dzieci i Młodzieży  w Żarach, Zespół „Piruet” zdobył Grand Prix festiwalu oraz zajął drugie miejsce,  a zespół „Piruet 1” zajął […]

Sukces sekcji „MIOT”

Wojtek Klisz, członek sekcji filmowej „MIOT” otrzymał wyróżnienie, oraz otarł się o nagrodę publiczności  na IX PRASKIM FESTIWALU FILMÓW MŁODZIEŻOWYCH za  film „Dzień w  który dostałem szlaban na próby samobójcze”.

Teatralne Spotkanie Przyjaciół – nowa inicjatywa kulturalna ŻDK

 Żarski Dom Kultury zaprasza na inaugurację Teatralnych Spotkań Przyjaciół. W ramach tego projektu w dniu 2 kwietnia 2016 o godzinie 17.00 w sali widowiskowej „LUNA” wystąpią dwa teatry z Nowej Soli  Avis oraz Terminus A Quo  wstęp wolny 

Odszedł Mariusz Rutkowski instruktor ŻDK

Shirley Valentine – spektakl Teatru Arka z Wrocławia

Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl pod tytułem Shirley Valentine 22 kwietnia 2016  godzina 19.00,  sala widowiskowa „Luna” ul. Okrzei 35 . Bilety w cenie: normalny – 30 zł,ulgowy 23 zł , karta rodzinna 15 zł  do nabycia  w ŻDK  ul. Wrocławska 7 oraz

Jarmark Wielkanocny 2016

W dniach 18-20 marca, Żarski Dom Kultury  współorganizował  Jarmark Wielkanocy 2016 . Do naszych zadań należało zorganizowanie  imprez artystycznych na scenie w Rynku Miasta oraz warsztatów dla dzieci w Salonie Wystaw Artystycznych. Poniżej fotorelacja z tych wydarzeń .

LUBUSKI DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY FESTIWAL PIOSENKI – PRZEGLĄD POWIATOWY

Żarski Dom Kultury zaprasza do udziału w Lubuskim Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Informujemy, że festiwal odbędzie się w dniach 16 kwietnia 2016r. o godz. 10.00  w sali widowiskowej ŻDK „LUNA” przy ul. Okrzei 35 w Żarach. Poniżej regulamin i karta zgłoszenia.

Protokół eliminacji powiatowych 61 OKR Żary – 19.03.2016r.

Protokół eliminacji powiatowych 61  Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Żary – 19.03.2016r.

Wielkanoc 2016

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI Protokoły z  posiedzenia jury eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego oraz  galeria fotek.

Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach z ŻARACH

Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach odbędzie się w tym roku w dniach 6-10 lipca w Zielonej Górze i Żarach. Podczas dzisiejszego spotkania podpisano umowy z niemieckim partnerem Festiwalu Berndem Buderem, Dyrektorem Programowym FilmFestival Cottbus oraz Romanem Krzywotulskim Dyrektorem Żarskiego Domu Kultury.

ELIMINACJE POWIATOWE 61 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

ELIMINACJE POWIATOWE 61 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO Żary – 19.03.2016r. Poniżej program eliminacji

Wystawa Żarskich Artystek „Pasje 2016”

Żarski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac żarskich artystek „Pasje 2016”. Wystawa czynna od wtorku  do piątku w godzinach 11.00 do 17.00 oraz w soboty od 10.00 do 17.00  Salon Wystaw Artystycznych, ul Rynek 17 (deptak) . Wystawa czynna do końca marca 2016. Relacja z wernisażu wystawy jest tutaj. Galeria internetowa wystawy jest tutaj.

Dofinansowanie dla ŻDK filia Kunice

Jest nam bardzo miło poinformować, iż Żarski Dom Kultury w Żarach otrzymał dofinansowanie na zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury Priorytet 3 Infrastruktura domów kultury. Zadanie polegać będzie na utworzeniu w Filii Żarskiego Domu Kultury pracowni multimedialnej pn: „STREFA – E- KULTURY”. […]

Konkurs Literacki UTW ŻDK

Piszesz do szuflady? Ten konkurs jest dla Ciebie! ” Jak za dawnych lat …” Uniwersytet Trzeciego Wieku ŻDK  zaprasza do udziału w konkursie literackim o „Złotą Sowę”. Piszesz do szuflady? Ten konkurs jest dla Ciebie! ” Jak za dawnych lat …” Uniwersytet Trzeciego Wieku ŻDK  zaprasza do udziału w konkursie literackim o „Złotą Sowę”.

Eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI Eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego będą miały miejsce 15 marca 2016r. w sali widowiskowej ŻDK  „Luna”, ul. Okrzei 35. Poniżej program:

Jarmark Wielkanocny 18-20.03.2016

Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej, Żarski Dom Kultury, Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego, Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają mieszkańców na Jarmark Wielkanocny w dniach  od 18-20  marca 2016 w godzinach 12.00 – 18.00. Tradycyjnie  jarmark odbędzie się  na Rynku Miasta oraz w Salonie Wystaw Artystycznych. Poniżej szczegółowy plan imprez:

Wystawa prac Karoliny Antosz

 Żarski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac: Karoliny Antosz Wystawa czynna do końca marca 2016. „Mała Galeria ” w sali widowiskowej „Luna” Żary, ul.Okrzei 32.  Więcej o artystce tutaj.

Znad Mereczanki – koncert Zespołu Pieśni i Tańca z Litwy

Zapraszamy na występ Zespołu Pieśni i Tańca: „Znad Mereczanki” z Litwy 12.03. 2015 o godzinie 17.30 Sala Widowiskowa „Luna” ul Okrzei 32 w godz. 16.30 do 17.30 wileński jarmark KAZIUKI

8 marca Dzień Kobiet w „Lunie”

Ósmego marca  wieczorem Teatry Tańca prowadzone przez Bożenę Wróbel, wystąpiły w sali widowiskowej „Luna” z programem pod tytułem „Kobieta” . Ponad 80  artystów na scenie dało popis swoich umiejętności. Widownia była pełna zachwyconych gości. Dziękujemy Ci  Benia . Poniżej fotorelacja autorstwa Roberta Zalińskiego.

8 marca w SWA ŻDK

8 marca – Dzień Kobiet w ŻDK Wyjątkowo udostępniliśmy Salon Wystaw Artystycznych kosmyczkom, które bez pobierania opłat upiększały kobiety. Natomiast o godzinie 12.00 przed Salonem Wystaw, na deptaku,   koncert dał zespół  muzyczny  „Wrocławska 7” pod kierownictwem Witka Pietruckiego. Poniżej kilka zdjęć  z tego wydarzenia.

Kulturalny weekend w ŻDK

 Miniony weekend obfitował w ciekawe  wydarzenie kulturalne, inspirowane  Świętem Kobiet „8 marca”. W piątek 4 lutego w Salonie Wystaw Artystycznych  odbyło się spotkanie z Mirosławem Kotlarkiem, fotografikiem. W sobotę 5 marca również w SWA odbył się wernisaż wystawy  żarskich artystek „Pasje 2016” Również w sobotę 5 marca odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej ŻDK w […]

Wystawa plastyczna „Pasje – 2016” wernisaż

 „Pasje 2016” – to tytuł wystawy jaka została otwarta 5 marca w Salonie Wystaw Artystycznych. Wszystkie dzieła w niej wystawione są  autorstwa żarskich artystek. Poniżej fotogaleria z wernisażu.

Lubuski Konkurs Recytatorski PRO ARTE 2016

Miejskie eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte. Poniżej protokoły poszczególnych kategorii oraz galeria zdjęć.

„W trosce o nasze bezpieczeństwo” – konkurs plastyczny Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej

 Wydział Oświaty, Kultury i Sportu UM Żary oraz Żarski Dom Kultury zachęca do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży 2015/2016 pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Organizatorem Konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Dzień Kobiet w Żarach

PROPOZYCJE PROGRAMOWE UTW ŻDK – marzec 2016

PROPOZYCJE PROGRAMOWE UTW ŻDK – marzec 2016 1-2.03.2016 r. godz. 10.00 – Sala widowiskowa „Luna” ŻDK, ul. Okrzei 35. Lubuski Konkurs Recytatorski – eliminacje miejskie 4.03.2016 r. godz. 17.00 – Salon Wystaw Artystycznych ŻDK, ul. Rynek 17. Ludzie z pasją – spotkanie „Nie tylko o fotografii” z Mirosławem Kotlarkiem 5.03.2016 r. godz. 12.00 – Salon […]