Ważny komunikat !

Ważny komunikat !

Zgodnie z decyzją Premiera RP ...

Więcej...

29 Finał WOŚP w ŻDK

29 Finał WOŚP w ŻDK

Zostań wolontariuszem 29. Finału WOŚP w ...

Więcej...

XXX Krajowy Salon Fotografii Artystycznej – Żary 2020 – protokół

Żarski Dom Kultury zaprasza na otwarcie Wystawy Pokonkursowej XXX Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej Żary 2020. Ze względu na obostrzenia stanu pandemicznego oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się tylko w sieci. Zapraszamy  na naszą stronę www w sobotę 21 listopada 2020 o godzinie 12.00. Link do transmisji pojawi się  

> tutaj<<

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury XXX Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej

ŻARY 2020

Jury w składzie:

  • dr Adam Sobota – przewodniczący jury, historyk sztuki, Wrocław
  • Małgorzata Dołowska – Fotoklub RP, zdfp, Warszawa
  • Paweł Janczaruk – ZPAF, Artysta Fotoklubu RP, Zielona Góra
  • Zbigniew Pietraszkiewicz – artysta FIAP, inicjator Krajowego Salonu Fotografii w Żarach, Zielona Góra
  • Roman Krzywotulski – dyrektor Żarskiego Domu Kultury

po obejrzeniu 676 fotografii 88 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 130 fotografii 59 autorów oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Grand Prix – 2100 zł oraz Złoty Medal Fotoklubu RP
    Sławomir Grzanek z Łodzi za zestaw 3 prac pt.: „Ciało” 1/6, 3/6, 6/6 oraz za zestaw 3 prac pt.: „Martwa natura” 1/4,2/4,4/4;
  • I nagroda – 1200 zł oraz Srebrny Medal Fotoklubu RP
    Lidia Krzywoźniak z Kalisza za zestaw dwóch prac: „(wy-)siedlisko” oraz „Bozia 2.”
  • II nagroda – 900 zł oraz Brązowy Medal Fotoklubu RP
    Włodzimierz Płaneta z Krakowa za dwie prace pt.: „Akt I” i „Akt III”.
  • III nagroda – 600 zł  Przemysław Konefał z Milanówka za zestaw dwóch prac pt.: „Pierwszy dzień lata 4, 6”.

Trzy wyróżnienia po 200 zł:

  • Mirosław Iskra ze Stalowej Woli za pracę pt.: „Revenge 1/3”
  • Michał Krawiec z Mielca za 4 prace pt.: „Rzeźbiarz”, „Pan Jan”, „Pani Zofia”, „Tubylec”.
  • Wojciech Kukuczka z Katowic za pracę pt.: „Biało-czerwone miejsce 9.”

Medale ufundowało Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Fundatorami nagród i wyróżnień są: Burmistrz Miasta Żary, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Zbigniew Pietraszkiewicz i Żarski Dom Kultury w Żarach.

Sekretarz Jury: Jan Andrukiewicz
Żary, dnia 24 października 2020 r.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

LISTA AUTORÓW I PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO EKSPOZYCJI

  1. Barbara Adryańczyk – Żary
    – Pustka 2/3,3/3;

  2. Anna Ajtner – Bydgoszcz
    – Portret mojej córki: Na kucyku, Portret z kotem – Lis i zając

  1. Ryszard Anacki – Zielona Góra
    – Filharmonia 1

  1. Urszula Antosz – Żary
    – Wspomnienie z Toskanii 4/4; Zakamarki Cytadeli 2/2,

  1. Agnieszka Aptowicz – Iława
    W cieniu

  1. Maciej Bonk – Kraków
    – Przed majowym

  1. Artur Brocki – Świątniki Górne
    – Kalwaria – mgły 2, 4

  1. Przemysław Bruchajzer – Trzebiel
    – Shadow Game 2

  1. Magdalena Chudzik – Rzeszów
    Gdzie jesteś 1/3,2/3

  1. Krzysztof Ciszewski – Bełchatów
    – Beata_po drugiej stronie 5/6, Grzech pierworodny 3/3,

  1. Dominika Cybuch – Łódź
    – Plamki, Pożar, Promień, Szyba

  1. Marek Czarnecki – Mogilno
    – Nasz powszedni 1/9, 4/9, 8/9 Siła Cabo 2/3, 5/9, 8/9,

  1. Sylwia Dwornicka – Cieszyn,
    – oddaleni, Porozmawiajmy, Kobieta 1, Kobieta 2

  1. Adam Fleks – Gdańsk
    – Wieś spokojna I; Widoki Motławy, 24.02.2019; Widoki Motławy, 25.04.2020; Telemann tu był !

  1. Bogdan Głowacki – Baranówka
    – Odejście; Portret od środka

  1. Sławomir Grzanek – Łódź
    – Ciało 1/6, 3/6, 6/6; Martwa natura 1/4,2/4,4/4;

  1. Marek Hercik – Żary
    – Chaos 01

  1. Mirosław Iskra – Stalowa Wola
    Hour of Death 2/3,3/3; Revenge 1

  1. Anna Jakubowska – Gdańsk
    Uwięzieni, Pracownie artystyczne WL-4 Gdańsk,

  1. Krzysztof Janik – Oświęcim,
    – Więzi 1/2, 2/2; Tymon – portret z wakacji; Kasia – portret z wakacji

  1. Artur Jastrzębski – Tychy
    – Pokój dziecięcy 1/7, 4/7;

  1. Marek Jóźków – Koszalin
    – Cisza

  1. Anna Klinkosz – Koszalin
    – W mieście; Pani z pieskiem,

  1. Przemysław Konefał – Milanówek
    – Pierwszy dzień lata 4, 6

  1. Koniarz Tadeusz – Tarnów,
    – Człowiek bez twarzy; Nakarmić świat,

  1. Dominika Koszowska – Katowice
    – Wiolonczelistka przed koncertem II; Pandemia 2020 Portret w masce

  1. Michał Krawiec z Mielca
    – Rzeźbiarz, Pan Jan, Pani Zofia, Tubylec

  1. Lidia Krzywoźniak – Kalisz
    – (wy-)siedlisko; Bozia 2

  1. Wojciech Kukuczka – Katowice
    – Biało-czerwone miejsce 5, 9

  1. Maria Laskowska – Gdańsk
    – Obcy; Relacje A

  1. Przemysław Marszał – Warszawa
    – Dusza w piwnicy 1/6, 2/6,

  1. Aleksandra Matys – Warszawa
    – Nasz czas

  1. Jan Mazur – Żagań,
    – Teatr uliczny II

  1. Lidia Misztal – Gdańsk
    – Stracona nadzieja; Zamęt

  1. Zuzanna Mróz – Zielona Góra
    – bez tytułu 1

  1. Andrzej Niczewski – Sosnowiec
    Kontrasty 2/4, 3/4

  1. Okoniewski Tomasz – Korczyna
    – Twarze wypału 1/1, 1/4, 1/5

  1. Mateusz Papliński – Zielona Góra
    – Okna 2, 3

  1. Małgorzata Piechatzek – Górki
    – Czas izolacji społecznej; Letni prysznic; Wielkanocny koszyczek

  1. Hanna Piechowiak – Zielona Góra
    Przestrzeń 2

  1. Włodzimierz Płaneta – Kraków
    – Akt I, III; Nowy Jork 10, 11

  1. Łukasz Podolski – Działdowo,
    – Drzwi 1/2, 2/2,

  1. Marek Rawski – Jelenia Góra
    – Szkło i stal; Droga,

  1. Tymoteusz Sejwa – Zielona Góra
    – Obecność 2, 3, 5, 8

  1. Jakub Sosnowski – Łódź
    – Miasto mania 2/11, 5/11, 6/11, 11/11

  1. Neli Stucke – Lubicz Dolny
    – to ciało mnie szukało;

  1. Dominika Surmacz – Rzeszów,
    – Dysonans I,

  1. Patrycja Szewczyk – Łódź,
    – Be patient…

  1. Małgorzata Szymańska – Godziesze Małe
    – Zostałem sam

  1. Ryszard Szymański – Godziesze Małe,
    – Depresja

  1. Piotr Świderski – Białystok,
    – Wypas krów, Wykopki

  1. Katarzyna Truszyńska – Warszawa
    – Czułość

  1. Karolina Włodarkiewicz – Koluszki,
    – Fragmenty 1/3, 2/3,

  1. Jarosław Wnęta – Żary,
    – Zamkowe zakamarki 2/3,3/3;

  1. Jerzy Zając – Podgórzyn
    – Cisza, Karkonosze – mgła

  1. Danuta Zasada – Warszawa
    – Nie wchodź do cudzego domu 3B, 4B

  1. Katarzyna Zawadzka – Sobolew
    – Dharma, Gejsza

  1. Marcel Zientara – Piekary Śląskie
    – Tchnienie Leandra

  1. Jagoda Zwiernik z Żagania
    – Ramię, do czego cię potrzebuję, jeśli mam skrzydła do latania; Skóra, w której żyję

Zostaw odpowiedź

Zobacz również: